אודות איילון ביטוח

אודות איילון חברה לביטוח בע"מ

'איילון חברה לביטוח בע"מ', חברת הבת של 'איילון אחזקות בע"מ', היא אחת משש קבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל בהיבט של היקף מכירות, ובשנים האחרונות שיעורי הצמיחה שלה מהגבוהים בתעשיית הביטוח והפיננסים. איילון אחזקות בע"מ היא חברה ציבורית, מרבית מניותיה (68.78%) בבעלות משפחת רחמני, משפחתו של מר לוי רחמני ז"ל - מייסד החברה, והיתר בידי הציבור.


היסטוריה ומבנה


איילון חברה לביטוח נוסדה בסוף שנת 1976 על ידי מר לוי יצחק רחמני ז"ל באמצעות 'חברת שלמה רחמני ובניו בע"מ' וחברת הביטוח הזרה 'ניו-זילנד'. שלמה רחמני ובניו בע"מ הייתה סוכנות ביטוח משפחתית, אשר נוסדה בשנת 1949 על ידי אביו של מר לוי יצחק רחמני, מר שלמה זלמן רחמני. בשנת 1987 מכרה ניו-זילנד את החזקותיה באיילון למשפחת רחמני. בחודש יולי אותה שנה נרשמו לראשונה מניותיה של איילון אחזקות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

בינואר 2017 התמזגה חברת 'איילון פנסיה וגמל בע"מ' עם חברת 'מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ', וזו מנהלת כיום את פעילות הפנסיה והגמל של איילון. איילון מחזיקה ב-20% ממניות מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

איילון זוכה לגיבוי רחב ממבטחי משנה מהמובילים בעולם, העיקריים הם 'סוויס רי', 'מיוניק רי', 'פרטנר רי', 'אברסט רי' ו'סקור'. לקבוצת איילון מספר חברות בת, בהן 'איילון ח.ל.ב נכסים והשקעות', שהיא זרוע הנדל"ן של החברה.

איילון מעסיקה כ-1,100 עובדות ועובדים ופועלת באמצעות ארבעה מחוזות אזוריים: תל אביב, מרכז, חיפה וירושלים. ערוץ ההפצה העיקרי של החברה הוא סוכני הביטוח, וארבעת המחוזות מפעילים מערך של כ-2,600 סוכנים וסוכנויות בכל רחבי הארץ.

חזון, ערכים ופעילות


שירות
– תחום זה הוא יעד אסטרטגי מרכזי בחברה, ובהתאם, איילון חברה לביטוח משקפת בחזונה, בסלוגן שבחרה – "אנשים לשירות אנשים" – ובערכיה את הפן האנושי של תחום הביטוח, בדגש מיוחד על רמת שירות גבוהה לציבור המבוטחים והסוכנים.
המהלכים הרבים שביצעה החברה בתחום השירות הניבו תוצאות מרשימות: במדד שירות חברות הביטוח לשנת 2019 של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, שפורסם ב-15.9.2020, דורגה איילון במקום הראשון בחמישה מדדים. הישג זה המשיך את מגמת המצוינות משנת 2018, שבה דורגה איילון כחברה הבולטת ביותר בשיפור השירות למבוטחים.
יתר על כן, איילון מציגה מצוינות בסקרי השירות של לשכת סוכני הביטוח בישראל: היא דורגה שלוש פעמים ברציפות במקום הראשון בסקר ביטוחי חיים ופנסיוני (לרבות בסקר שפורסם במרץ 2021) וכן ממוקמת במיקומים גבוהים גם בסקרי השירות בתחום ביטוח כללי ובריאות. לחברה מרכז שירות לקוחות העושה ככל יכולתו לטובת מתן שירות מקצועי למבוטחיה ולסוכניה.

שקיפות והגינות – ערכים אלו עומדים בבסיס תפיסת העולם של החברה מיום הקמתה, והיא מספקת לסוכנים ולמבוטחיה כלים ונתונים לטובת שקיפות והגברת האמון.

תרומה לקהילה – תחום האחריות החברתית הוא מערכיה הבולטים של איילון. החברה משקיעה רבות בהגברת נוכחות עובדיה בקהילה ומקיימת לאורך השנה מגוון פעילויות התנדבותיות רחב. עם תחומי הפעילות המרכזיים של החברה נמנים: תרומה להקמתו של מאגר מח עצם בשיתוף עמותת 'עזר מציון'; קמפיין לעידוד נהיגה זהירה ומניעת היסח דעת בקרב הנהגים בישראל בשיתוף עמותת 'אור ירוק', וכן פעילות קהילתית משותפת עם העמותה; פעילות למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה – איילון הינה החברה הראשונה במשק שזכתה באות 'ארגון נגיש' משודרג; שיתוף פעולה עם מגוון עמותות לקידום נוער בסיכון מהפריפריה החברתית והכלכלית; פעילות התנדבותית למען ניצולי שואה; פעילות לקידום נשים ועוד.

במדד מעלה ESG דורגה קבוצת איילון בדירוג זהב לשנת 2021.

דיגיטל וחדשנות – איילון משקיעה משאבים בפיתוח כלים ושירותים דיגיטליים חדשניים המיועדים לספק מענה רחב ללקוחותיה ולסוכניה, לרבות כלים באתר החברה. בין השירותים הדיגיטליים שהושקו באתר החברה: שירות הזמנת גרר דיגיטלי, צ'אט בוט דיגיטלי, שירות באמצעות וואטסאפ ועוד.

איילון מובילה בתחום החדשנות המוצרית בכל תחומי העשייה ומציעה פתרונות ביטוח מגוונים וחדשניים בביטוח כללי, בחיסכון לטווח ארוך ובביטוחי בריאות. להלן רשימת מוצרים חלקית במגוון תחומי הפעילות של החברה:

  • ביטוח כללי – בתחום זה החברה פועלת במספר ענפי פעילות עיקריים: ביטוח רכב חובה, ביטוח רכב רכוש, ביטוח כללי המתמקד בביטוחי רכוש שאינם רכב וביטוחי חבויות.
  • ביטוח דירות – החברה השיקה ביטוח דירה חדשני בהתאמה אישית – Ayalon Living. הביטוח מאפשר רכישת כיסויים בהתאמה לשלבים שונים בחיים ומבטא ערכים של שקיפות והגינות.
  • ביטוח רכב – איילון מציעה ביטוחי רכב למגוון קהלים. כך למשל נהגים זהירים זוכים לפוליסה ייעודית ומשתלמת. מטרת הפוליסה הייחודית לעודד נהיגה זהירה.
  • ביטוח סייבר לעסקים – ביטוח הסייבר של החברה מעניק הגנה לעסקים במקרה של מתקפת סייבר. לביטוח זה שלל יתרונות וכיסויים ייחודיים.
  • אחריות מקצועית – איילון מתמחה בתחום ביטוחי האחריות המקצועית ומספקת מענה למגוון לקוחות מתחומי עיסוק שונים, בהם: עורכי דין, אדריכלים, רופאים, מהנדסים, סוכני ביטוח, רואי חשבון ומטפלים.
  • חיסכון לטווח ארוך – כולל ביטוח חיים וביטוח בריאות לטווח ארוך. ביטוחים אלו מתמקדים בחיסכון לתקופת הפרישה באמצעות פוליסות ביטוח לסוגיהן, וכן בכיסויים ביטוחיים של סיכונים שונים, כגון נכות, אובדן כושר עבודה, מוות ועוד.
  • ביטוח בריאות – איילון מציעה ביטוח בריאות ייחודי ורחב, ובו כיסויים ויתרונות בלעדיים. מבוטחי הבריאות באיילון זוכים להיצע של מגוון כיסויים מקיפים, לרבות ניתוחים בארץ ובחו"ל, תרופות מחוץ לסל הבריאות, השתלות, טיפולי שיניים ושירותי רפואה אונליין. עם היתרונות הייחודיים של איילון בתחום זה נמנים: בחירה חופשית של הרופא המנתח (שלא מתוך רשימת רופאים בהסדר); כיסוי מקיף לתרופות שלא בסל המתמלא ומתחדש אחת לשנתיים; פיצוי כספי לארבעים ושלוש מחלות קשות ואירועים רפואיים, כולל 100% פיצוי אירוע השכיח צנתור כלילי טיפולי ועוד.

    בפברואר 2019 רכשה החברה כ- 40% מבית הרופאים TLV MEDICAL כחלק ממיקוד אסטרטגי בהמשך צמיחה והענקת ערך מוסף למבוטחים בתחום ביטוחי הבריאות.