קידום אנשים עם מוגבלויות בחברה

איילון למען אנשים עם מוגבלויות

נגישות ישראל - לשילוב אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם בחברה

 
עמותת נגישות ישראל הוקמה בשנת 1999, במטרה לקדם את הנגישות ולאפשר לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם להשתלב בחברה בשוויון, בזכות, בכבוד ובעצמאות מרבית. מטרת העמותה הינה לייצר מצב בו לכל אדם עם מוגבלות בישראל, יתאפשר לחיות את חייו באופן נורמלי, בכל תחומי החיים. העמותה פועלת בפריסה ארצית, לכל סוגי המוגבלויות, בכל תחומי החיים. פעילויות העמותה העיקריות הן בתחום המודעות, חקיקה, הטמעה, חינוך, בריאות, תחבורה, תיירות וטכנולוגיה.
 
 

פעילות למען העמותה

איילון פועלת למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה וכן זכתה באות "ארגון נגיש" בתחום זה.
 
בנוסף, איילון גאה להיות החברה הראשונה בישראל שזכתה באות "ארגון נגיש המשודרג" מטעם עמותת נגישות ישראל (נובמבר 2021).  למידע נוסף >>

 
 
בתמונה (מימין לשמאל): דריה בודניאצקי, רכז הנגישות באיילון - יותם רז, מנכ"ל איילון - אריק יוגב, יו"ר עמותת נגישות ישראל - יובל וגנר, סמנכ"ל התפעול באיילון - אנדריי גרודנוב, רחלי רגב

יום המעשים הטובים

 
יום המעשים הטובים חל בישראל לפני מעל 14 שנים, וכעת הוא יום גלובלי למען הזולת והסביבה, המעודד כל אחד ואחת לעשות טוב.

פעילות איילון למען העמותה

במסגרת יום המעשים הטובים, מדי שנה איילון מקיימת פעילויות התנבדבותיות של עובדי החברה בתחומים שונים.

 

פעילות למען אנשים עם מובלויות במרכז לתעסוקה מוגנת

עשרות מעובדים איילון חברה לביטוח התנדבו ביום המעשים הטובים במרכז לתעסוקה מוגנת בראשון לציון. העובדים צבעו וחידשו את מבנה המשרת אנשים עם מוגבלויות, שאינם יכולים להשתלב בשוק העבודה החופשי (12/2017).

עומתת אתגרים

 
עמותת אתגרים הוקמה בשנת 1995 על ידי נכי צה"ל ואנשי שיקום, כדי להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי בטבע.

עמותת אתגרים מעניקה מגוון תוכניות ייחודית, לרבות תכנית שייט שיקומית, מחנה קיץ, טיולים ועוד.
 
 

עמותת "בקול" - ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים

 
עמותת בקול (ע"ר) פועלת לשיפור איכות חייהם ורווחתם של אנשים המתמודדים עם ירידה בשמיעה, באמצעות מעטפת מקצועית כוללת, לרבות בתחום התעסוקה, לטובת שילובם בחברה הישראלית בכבוד, בעצמאות ובשוויון. לעמותה השפעה רחבה בכל תחומי החברה, בזכות שירותים מגוונים בפריסה ארצית: הסברה והעלאת מודעות, אבחון, הדרכה, ייעוץ והכוונה, הנגשה, תמיכה, שינויי חקיקה ותקינה, סנגור ומתן שירותים לפרט ולקהילה.

 
 

אקים ישראל - לקידום ותמיכה באנשים וילדים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם


אקים ישראל הוא הארגון הארצי לאנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם. הארגון פועל בפריסה ארצית ללא הבדל דת, מין ולאום, למיצוי זכויותיהם, לקידום ולשיפור חייהם ורווחתם של כ- 35 אלף אנשים עם מוגבלות שכלית, תוך שמירה על זכויותיהם וחירותם. אקים פועל להכללת אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה ומעניק להם כלים להתמודדות עצמאית ולקיחת אחריות, ומעודד אותם להשמיע את קולם ברוח "שום דבר עלינו בלעדינו". בהתאם לחזונו, הארגון מקדם הטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית, באמצעות הנהגות יישוביות הפועלות בהתנדבות ב- 88 ערים וישובים ברחבי הארץ, בליווי של אנשי מקצוע. 
 
 
קשרי קהילה ואחריות חברתית-תאגידית
באיילון חברה לביטוח:

לפניות:  אגף שיווק ותקשורת - 
גב' יעל פאר-סגל