תמונה

הכל על

מצברים וחיסכון ברכב

7 טיפים לחיסכון בעלויות ושמירה על רכב שעומד תקופה ממושכת
 

בימים בהם הרכב עומד רוב הזמן בחניה ויש רצון לחסוך בהוצאות, ישנן פעולות פשוטות שתוכל לעשות כדי לשמור על הרכב שלך ולהימנע מבלאי או נזקים שעשויים לגרור הוצאות רכב גדולות.
שמירה על חיי המצבר, שמירה על מצבו הכללי של הרכב והתאמת הכיסוי הביטוחי יסייעו לך לשמור על הרכב ולהימנע מהוצאות מיותרות. הנה 7 המלצות שיעזרו לך לחסוך בהוצאות הרכב.

1. כדאי להתניע את הרכב לפחות פעם בשבוע
 

אם נסעת בצורה סדירה ברכבך לפני תקופת החנייה הממושכת, סביר להניח שמצבר הרכב טעון במלואו. עם זאת, גם מצבר טעון יכול לספק אנרגיה להתנעת הרכב לתקופה של עשרה עד עשרים ימים בלבד.

מומלץ שלא להמתין שהמצבר יאבד אנרגיה ולשמור על התפקוד שלו גם כשהרכב עומד תקופה ממושכת בחנייה. מומלץ להתניע את הרכב למשך פרק זמן של כ - 15 דקות לפחות פעם בשבוע.

חשוב מאוד שלא לנתק את המצבר. ניתוק המצבר נתפס לעיתים כפתרון לשמירה על המצבר, אבל ניתוקו יכול לגרום לאיפוס נתונים במחשב הרכב ולגרום נזקים למערכות השונות.

2. צא לנסיעות קצרות כדי לטעון את סוללת המצבר
 

התנעת הרכב בלבד לא מספיקה לטעינת המצבר. כדי לטעון את המצבר בצורה מיטבית, מומלץ לצאת לנסיעות של 2 ק"מ לפחות (במידת האפשר), כך שהסוללה הנטענת ומערכת ההתנעה לא יתייבשו. השתדל שלא להפעיל מזגן בזמן נסיעה זו, כך שתוכל להבטיח יעילות מירבית של מערכת הטעינה.

3. בחר בביטוח רכב Low Cost
 

ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקי רכוש שעלולים להיגרם לרכב שלך בזמן חנייה ממושכת. בדיוק לשם כך קיימים ביטוחי Low Cost המציעים את הכיסויים הרלוונטיים עבורך ומאפשרים לך לחסוך בהוצאות בתקופה בה הרכב לא נמצא בשימוש.

איילון Driving Basic הינה חבילת ביטוח מקיף לרכב, בהתאמה אישית ובתעריף Low Cost. ביטוח מסוג זה מאפשר רכישת כיסויים ביטוחיים לרכב לפי הצורך ובהתאם לאופי ותדירות השימוש ברכב בתקופה שמתאפיינת במעט נסיעות ובנסיעות למרחקים קצרים יחסית.

מתעניין בביטוח רכב?


סוכן הביטוח שלך באיילון יתאים עבורך את ביטוח הרכב המתאים לך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר את פרטייך בטופס צור קשר.

4. מיכל דלק מלא ימנע הצטברות של מים במיכל
 

תמיד ישנה כמות קטנה של לחות במיכל הדלק, לחות שנוצרת כתוצאה מתהליך עיבוי. מעט מים במיכל הדלק זו לא סיבה לדאגה, אבל כמות גדולה של מים במיכל הדלק עשויה לגרום בעיות. לכן, רצוי לשמור על מיכל הדלק מלא, מה שיפחית למינימום את תהליך עיבוי המים במיכל.

5. לחץ אוויר עודף בצמיגים ישמור עליהם בזמן חנייה ממושכת
 

בזמן חנייה ממושכת, לחץ האוויר בצמיגים יורד. ירידה בלחץ האוויר עשויה לגרום לעיוות בגוף הצמיג בנקודת המפגש שלו עם הקרקע. כדי למנוע את זה, בדוק מה לחץ האוויר המומלץ בצמיגים ומלא אוויר כך שלחץ האוויר בצמיגים יהיה גבוה ב - 15%. חשוב לא פחות להוריד את לחץ האוויר המיותר לפני חזרה לנסיעה.

6. חנה את הרכב באזור מוצל ודאג לסכך שמש
 

אחד הנזקים שעלולים להיגרם לרכב בעקבות חנייה ממושכת במקום לא מוצל, הוא פגיעה בצבע הרכב ודהייה שלו. קרני השמש עשויות לגרום נזקים גם לשכבת הציפוי של לוח השעונים, ההגה ומוט ההילוכים וליצור קילופים או פיצוצים בחלקי הפלסטיק והסקאי הפנימיים. נזקים אלה יצריכו החלפה של חלקי הפלסטיק וביצוע תיקוני צבע או צביעה מחדש של הרכב.

כדי להימנע מנזקי קרני השמש, חנה את הרכב באזור מוצל, כסה את שמשות הרכב באמצעות סוכך שמשות ומרח פעם בחודש חומר ייעודי על חלקי הפלסטיק והסקאי הפנימיים. במידה ואין אזור מוצל בסביבת ביתך, רצוי להחנות את הרכב בחניון מקורה.

7. שמור על שגרת טיפולים בזמן
 

גם כשהרכב עומד בחנייה תקופה ממושכת, חשוב מאוד לשמור על שגרת הטיפולים והתחזוקה הקבועה של הרכב. מעבר לעובדה ששגרת הטיפולים ברכב היא תנאי סף לזכאות הרכב לאחריות יצרן, חריגה ממועד הטיפול הרצוי, עשוי לגרום בלאי ונזק לחלקי המנוע.

אמנם ישנה גמישות מסוימת מצד יצרניות הרכב והיבואנים בנוגע למועדי הטיפול, אך גם גמישות זו לא תעלה בדרך כלל על - 1,000 ק"מ, או על תקופה של חודש ממועד הטיפול המקורי.

בברכת בריאות וימים טובים