הסכנות ברשתות החברתיות

הגנה מפני תקיפה ברשתות החברתיות

עולם הרשתות החברתיות הוא עולם מלא תוכן בו אנו יכולים ליצור קשרים חברתיים, להתעדכן בחדשות ולשתף בפוסטים מחשבות, תמונות ומידע אישי. עם זאת, חשוב לזכור שמעבר ליתרונות הגדולים שיש לרשתות החברתיות, טמונות לא מעט סכנות.

כיצד ניתן לנקוט צעדי זהירות ולהימנע מהסכנות הטמונות ברשתות החברתיות?


זהה פרופילים מזויפים וחשודים טרם יצירת קשר. וקפים רבים מנצלים את הפרופילים המזויפים בכדי לרכוש את אמון הקורבן. ריכזנו עבורכם כמה שיטות לזיהוי פרופיל מזוייף.

 • האם הפרופיל אנונימי?
  לדמות אמיתית יש ככל הנראה חברים משותפים, מכרים ותמונות. ניתן ללמוד מהפרופיל על חוויות אישיות ואירועים משמעותיים בחיים. במידה והפרופיל נראה ריק עם תמונות כלליות יש להיזהר מיצירת קשר.
 • הצלב נתונים
  רוצה להתחבר עם מישהו ברשת? חפש אותו במנועי חיפוש. הצלבת שם פרטי ומשפחה, כתובת דואר אלקטרוני, חברים משותפים יכולה להוסיף או לגרוע מאמינות הפרופיל.
 • בדוק האם הפרופיל פעיל
  משתמש אמיתי לרוב יבצע פעילות נרחבת ויעדכן באופן שוטף את החשבונות שלו ברשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, לינקדאין וכדומה), יעלה תמונות, יעדכן סטטוסים, יגיב בפוסטים, יהיה חבר בקבוצות ועוד. חשבון משתמש שאינו פעיל כלל צריך לעורר חשד.
 • צור קשר
  צור קשר ובדוק עם המשתמש טרם אישור החברות שלכם. במידה ומדובר בפרופיל אמיתי - אין חשש. זוהי המטרה של הרשת החברתית. אך אם לא -עדיף לא לאשר את החברות. העדף לחסום חשבון משתמש שנראה כחשוד או שיש לגביו ספק.
 • חפש פרטים אישיים
  החשיפה הוא תנאי כמעט הכרחי להצטרפות לרשת חברתית. בפרופיל של משתמש אמיתי יהיה ניתן לראות פרטים אישיים כגון תמונות אישיות, חברים או משפחה, חברות בתחומי עניין כמו בידור או בריאות ופרטים על מערכות יחסים. פרופיל שנראה דל בפרטים אישיים יראה כחשוד.
 • תמונת פרופיל
  משתמש אמיתי לרוב יעדכן בחשבונו תמונת פרופיל אמיתית ועדכנית. בדוק האם לחשבון המשתמש קיימת תמונת פרופיל אישית והוא אינו משתמש בתמונה הלקוחה מהאינטרנט.

 

 

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל