תמונה

טיפים ירוקים

כך תשמרו על הסביבה!

הפרידו אשפה:
תתפלאו כמה דברים אפשר למחזר – בגדים, נייר, זכוכית, מוצרי אלקטרוניקה ופלסטיק. כל מה שניתן למחזר ומגיע לאשפה הרגילה מהווה פגיעה בסביבה.
 
 
הפרדת אשפה
 
 
העבירו הכל:
אל תשליכו בגדים ומוצרים ישנים לפח, ישנם מספיק אנשים שצריכים אותם, דאגו להעביר או לתרום אותם למי שזקוק להם.
 
 
שימוש חוזר
 
 
חסכו בחשמל:
אם תצליחו לחסוך בחשמל – במכשירים קטנים, בסוף השנה תגלו שחסכתם כמה מאות או אפילו אלפי ₪ וגם תרמתם לכדור הארץ. אז אם הסלולארי או המחשב הנייד טעונים במלואם, אין סיבה להשאיר אותם בחשמל, הקפידו לכבות אורות שדולקים ללא סיבה והימנעו מלהשאיר את הטלוויזיה דולקת, כשאיש לא צופה בה.
 
 
חיסכון בחשמל
 
 
קנו מתוצרת מקומית:
אמנם זה נשמע כאילו אין קשר בין תוצרת מקומית לאיכות הסביבה, אך, תוצרת מיובאת גוררת שימוש בדלק על מנת להביאה ארצה – דבר הפוגע בסביבה. לכן, העדיפו תמיד תוצרת מקומית וחפשו את המדבקה "מיוצר בישראל".

 

 
 
קנייה מתוצרת מקומית
 
 
נורות ידידותיות לסביבה:
נורות ידידותיות לסביבה הינן תחליף חסכוני ומאיר, מומלץ לצמצם את השימוש בנורות להט.
 
 
שימוש בנורות ידידותיות לסביבה
 
 

שתו מבקבוקי מים ידידותיים לסביבה:
הימנעו מקניית בקבוקי מים מינרליים מפלסטיק, גם אם אתם ממלאים אותם שוב או ממחזרים אותם, עדיף לקנות בקבוק רב פעמי שיחזיק לכם לאורך זמן. בהשקעה לא גדולה תוכלו לחסוך כסף ולעזור עוד קצת לסביבה.

 

 
 
שימוש בבקבוקים ידידותיים לסביבה
 
 
הימנעו משקיות פלסטיק:
מאות מיליארדי שקיות פלסטיק מגיעות לאשפה מדי שנה. שקיות אלו אינן מתכלות, ורבות מוצאות את דרכן אל הים, מזהמות אותו ואף פוגעות בחיות הים ובדגה. נסו להשתמש בשקיות בד רב פעמיות או בשקיות חד פעמיות מתכלות.
 
 
הימנעות משקיות פלסטיק
 
 
שמרו על הרכב שלכם:
כשאתם מטפלים ברכב שלכם בזמן, אתם גורמים לו לצרוך פחות דלק ולייצר פחות גזים רעילים – שתי דרכים נהדרות לשמור על הסביבה וגם לחסוך בכסף.
 
 
תחזוקת הרכב הפרטי