איך לשמור על הרכב מפני בלאי?

5 טיפים לשמירה על הרכב לאורך זמן
שורה של מכוניות חונות אחת אחרי השנייה

יש מספר פעולות נפוצות שנהגים צעירים ונהגים ותיקים עושים לא במכוון ושעלולים לגרום לבלאי של הרכב. איך אפשר לצמצם את הבלאי של רכב ולשמור על החלקים החיצוניים והפנימיים של המכונית? 5 דרכים יעילות לשמור על הרכב לאורך זמן, במדריך הבא.


לנסוע עם מיכל דלק מלא

נסיעה עם מיכל דלק שאף פעם אינו מלא, יכולה לפגוע ברכב לאורך זמן. מיכל דלק שאינו מלא ברובו, עלול לגרום לסתימה במערכת הדלק של הרכב. נסיעה כזו עלולה להביא לסתימה באספקת הדלק למנוע, מה שעשוי לגרום בסופו של דבר לחסימה ואף לגרום לרכב להיתקע באמצע הנסיעה.

נסיעה עם מיכל דלק כמעט ריק, עשויה להביא למצב שבו המיכל מתמלא בפסולת שהצטברה במשך הזמן. אותה פסולה עלולה לגרום לסתימה ברכיבים שונים של הרכב, כגון: במשאבת הדלק ובמסנן. בנוסף, הסתימה עלולה להוביל לשאיבת אוויר אל תוך הרכב, ולגרום לבעיות נוספות במערכת הדלק.


הגנה על המכונית מפגעי השמש

מזג אוויר חם במיוחד יכול לפגוע בצבע המכונית לאורך זמן, כמו גם בחלקי הפלסטיק הפנימיים והחיצוניים של הרכב ובריפודים. לכן, חשוב לחנות את הרכב במקום מוצל או מקורה, או לרכוש כיסוי איכותי לרכב.

בנוסף, שימוש במגן שמש איכותי בשמשה הקדמית חשוב להגנה על רכיבי הבד, העור ועל חלקי הפלסטיק של המכונית. על מנת למנוע סדקים שעלולים להיווצר בחלקים הפנימיים של המכונית, כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש, אפשר להשתמש בתכשירים ייעודיים לשימור פלסטיק.

נסיעה בהילוך נמוך בירידה שומרת על הבלמים

מי שגר באזורים הרריים כמו חיפה וירושלים בטח מכיר את התופעה של רכבים שנוסעים בירידה, כשאורות הבלמים שלהם דלוקים ללא הפסקה. במקרה כזה, הנהגים בעצם לא מורידים את הרגל מדוושת הבלמים, מה שאולי נותן להם תחושת ביטחון במהלך הנסיעה, אבל למען האמת מסכן אותם ופוגע ברכב.

לחיצה ממושכת על דוושת הבלמים יכולה להביא למצב של נעילת בלמים, שחיקת בלמים כתוצאה מהתחממות יתר ואפילו למצב בו הבלמים עלולים להפסיק לעבוד תוך כדי נסיעה. אז איך מאטים בלי ללחוץ על הבלמים ללא הפסקה? נוסעים בהילוך נמוך. נסיעה כזו הופכת כל לחיצה על דוושת הבלמים לאפקטיבית יותר ושומרת על הבלמים לאורך זמן.

נהגים צעירים נוטים להשתמש יותר בדוושת הבלמים מנהגים ותיקים ומנוסים. תכנית Ayalon Young, מאפשרת לנהגים צעירים לקבל משוב אישי ופרטי לאחר כל נסיעה, לשפר את הנהיגה שלהם, ולסייע להם לשמור על הרכב לאורך זמן.

שטיפת הרכב שומרת על הצבע שלו

לשלשת ציפורים, פירות דביקים ואפילו שכבת אבק, פוגעים בשכבת הצבע של המכונית. כדי להימנע מפגיעה כזו, חשוב לשטוף את הרכב באופן קבוע, ולהסיר את הלכלוכים הקשים משכבת הצבע של המכונית. מעבר לזה, גם ניקיון פנימי של הרכב חשוב לשמירה על ריפודי הרכב ולמניעת הצטברות עובש וריחות לא נעימים בתוך המכונית.


חשוב לבצע טיפולים בזמן

טיפול תקופתי לרכב יכול למנוע תקלות. הטיפול כולל בדיקה כללית למצב הרכב, בדיקת מערכות הרכב השונות, בדגש על מערכות הקשורות לבטיחות הרכב, לדוגמא: מערכת הבלמים, רצועות המנוע והטיימינג, המצבר, הנורות, הצמיגים, נוזלים ושמנים ועוד. הטיפול התקופתי חשוב לשמירה על תפקודו האידיאלי של הרכב, והוא מפחית את הסיכוי לתקלות עתידיות.

רוצה לקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב? ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר פרטים בטופס צור קשר.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString

מוקד תביעות רכב

דואר אלקטרוני: tviot_rechev@ayalon-ins.co.il
בירורי תביעות לצד ג: tviotg@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6679* | 072-2228678
ימים ושעות פעילות: א-ה מ-8:00 עד- 16:00 | ימי ו וערבי חג מ-8:00 עד 13:00
מענה לתביעות לצדי ג: א,ב,ד,ה בין השעות: 10:00-16:00 l ביום ג בין השעות: 08:00-12:00
 

מוקד שירותי גרירה וחילוץ

דואר אלקטרוני: grira@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6677* | 072-2228677
פקס: 03-7569560
ימים ושעות פעילות: המוקד פעיל 24/7