ביטוח צד ג' לרכב

מכונית נוסעת על הכביש בשקיעה

מעבר לביטוח רכב חובה שמבטח נזקי גוף, ביטוח אותו כל בעל רכב חייב לרכוש, ישנם שני ביטוחים מרכזיים, המבטחים את הנהג מפני נזקי רכוש - ביטוח רכב מקיף וביטוח צד ג'. מה זה בכלל צד ג', למה הוא צריך ביטוח ומה כדאי לקחת בחשבון כששוקלים לרכוש ביטוח צד ג' לרכב?

בכל חתימה על חוזה יש שני צדדים, צד א' וצד ב'. בחתימה על הסכם ביטוח צד א' הוא המבוטח וצד ב' היא חברת הביטוח. אז מי זה צד ג'? בניגוד לביטוח חובה שמבטח את הנהג במקרה של פגיעת גוף שנגרמה לו, לנוסעי הרכב, לנוסעים רכב אחר או להולכי רגל כתוצאה מתאונת דרכים, ביטוח צד ג' לרכב מבטח את הנהג הפוגע לנזקי רכוש תאונתיים, שנגרמו לצד שלישי.

במקרה של תאונה שנגרמה באשמת הנהג המבוטח, ביטוח צד ג' בעצם מגן על הנהג המבוטח ומכסה את הנזק שנגרם לרכב או לרכוש שנפגע (גדר, רמזור, מבנה ועוד), בהתאם לתנאי הביטוח. אז מה כולל ביטוח צד ג'  לרכב ומתי כדאי לרכוש אותו?

מה ההבדל בין ביטוח מקיף וביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' לרכב מבטח את בעל הרכב במקרה של תאונה שנגרמה באשמתו, כשהפיצוי הוא עבור הרכב או הרכוש שפגע בלבד. זאת לעומת ביטוח מקיף שמכסה גם נזקים שנגרמו לרכב הפוגע בתאונה. חשוב לדעת שביטוח צד שלישי לרכב אינו כולל פיצוי במקרים של גניבה, פגיעות מזג אוויר, שריפה ואסונות טבע, זאת בניגוד לביטוח מקיף לרכב.

אילו כיסויים כלולים בביטוח צד ג' לרכב?

ביטוח צד שלישי לרכב נותן לך, כמבוטח, כיסוי לאחריות בגין נזק שנגרם לרכוש של צד שלישי כתוצאה מתאונה שנגרמה באשמתך. הכיסוי שניתן הוא בגבול האחריות על פי תכנית הביטוח. בנוסף לכיסויים הבסיסיים, ניתן להוסיף הרחבות לביטוח צד ג' הכוללות כיסוי לנזקים שנגרמו, החלפת שמשות שבורות וגם שירותים כגון: שירותי התנעה, גרירה וחילוץ וביטוח הגנה משפטית.

למי ביטוח צד ג' לרכב מתאים?

ביטוח צד ג' לרכב מתאים בעיקר לבעלי רכבים פרטיים ולרכבים מסחריים משפחתיים בעלי שווי נמוך. הסיבה היא שעלויות הביטוח המקיף יכולות להיות יקרות ולא תמיד משתלמות לבעלי רכבים אלו. במקרים כאלה, ביטוח צד ג' יאפשר לך לבטח את עצמך מפני נזקים שעלולים להיגרם לרכב או לרכוש יקר בזמן תאונה שנגרמה באשמתך, תוך לקיחת סיכון מחושב שבמקרה כזה לא תהיה זכאי לפיצוי כספי על הנזק שנגרם לרכב שלך.

מתעניין לגבי ביטוח צד ג' לרכב? סוכן הביטוח שלך באיילון ישמח לתת לך הצעת מחיר לביטוח צד ג' ולהתאים עבורך את ביטוח הרכב הנכון לך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח שלנו או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString