היתרון הגדול בלהיות נהג זהיר

על החשיבות של נהיגה זהירה ובטוחה
החשיבות של נהיגה זהירה ובטוחה

עוד לפני שעלית בפעם הראשונה על ההגה, הסבירו לך את החשיבות של נהיגה זהירה ובטוחה. סיפרו לך מהן הסכנות ולמה חשוב להישאר ערניים במהלך הנהיגה, אבל לא בטוח שהסבירו לך מה היתרונות שבנהיגה זהירה. בשלוש מילים: חיים, כוח וכסף.

כל נהג צעיר או חדש עולה על ההגה במחשבה שהוא נהג זהיר, אבל המציאות מוכיחה שיש לא מעט נהגים לא זהירים. מדוע? המושג 'נהיגה זהירה' מעלה במקרים רבים קונוטציות של תאונות, של אסון, של חוסר אונים ושל אשמה, מה שגורר מיד הדחקה ואמונה ש - 'לי זה לא יקרה'. אז נכון, נהיגה לא זהירה היא מסוכנת, אבל מה קורה כשמקפידים לנהוג בבטיחות ובזהירות בכל נסיעה?

 
אולי לא ידעת, אבל נהיגה זהירה לא רק חוסכת ממך סכנות בכביש, אלא היא גם עוזרת לך לגבש את עצמך כאדם עם שליטה על חייו, עוזרת לך להתנתק מכל הרעשים והלחץ היום-יומי וחוסכת לך לא מעט כסף. היום, נהיגה זהירה משתלמת יותר מאי פעם.

 

להיות נהג זהיר זה לשמור על החיים

כל נהג יודע שנהיגה לא זהירה עלולה לגרום לתאונות (כמו התעסקות בנייד, עקיפות לא חוקיות ואי שמירת מרחק). הסיבה שנהגים יודעים את זה ובכל זאת לא נזהרים מספיק בזמן הנהיגה היא שבני האדם הם ככל הנראה יצורים לא רציונליים.

 
הבחירות שאנחנו עושים בחיים נובעות, במקרים רבים, מהחלטה של רגע, מבלי להפעיל שיקולי עלות מול תועלת ובלי להתייעץ עם אדם בעל ניסיון. בזמן נהיגה, החלטות של רגע, שגיאות של שבריר שנייה במערכת קבלת ההחלטות, גורמות לא פעם לאסון.
 
איך אפשר להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות שלך מראש? אחד הגורמים העיקריים לקבלת החלטות שגויה בזמן נהיגה (ובכלל) הוא לחץ נפשי. הדברים שמטרידים אותך הם גם הדברים שיכולים לגרום לך לעשות תאונה. אל תיתן לאף אחד להיכנס לך למכונית בזמן נהיגה, חוץ מהאנשים שנוסעים איתך. עשה לעצמך מנהג קבוע - שים את הטלפון על שקט, הקשב למוזיקה שאתה אוהב בוולים סביר, התרכז בנהיגה ותן לטרדות לחכות. 
 

להיות נהג זהיר זה לשמור על המכונית

נהיגה על פי כללי הדרך תסייע לך לשמור על החיים שלך, של הנוסעים איתך ושל משתמשי הדרך, אבל גם על המכונית שלך או של ההורים שלך. נהיגה במהירות גבוהה מהמותר, העברת הילוך אחורי להילוך קדמי ולהיפך מבלי להגיע לעצירה מלאה, בלימות חדות - כל אלה הן פעולות ששוחקות את הרכב, גורמות לו להיכנס לטיפולים לעיתים תכופות יותר מהרגיל, מצריכות החלפת חלקים תדירה ועשויות אפילו לפגוע בשווי הכולל של הרכב.
 

להיות נהג זהיר זה לקחת אחריות

אם הקונוטציה הראשונה שעולה לך לראש ביחס לנהיגה ולזהירות (או יותר נכון, חוסר זהירות) היא - נהגים חדשים ונהגים צעירים, יש לכך סיבה מבוססת. נהגים חדשים מהווים כ- 13 אחוז מכל הנהגים על הכביש, אבל הם מעורבים ביותר תאונות לעומת שאר האוכלוסייה.

הסיבות לכך הן גם טכניות (העדר ניסיון), אך הן בעיקר קוגניטיביות, סביבתיות וחברתיות. זמן התגובה של נהג חדש בעת סכנה על הכביש, איטי בכ-2 שניות בממוצע מזמן התגובה של נהג מנוסה. עם זאת, נהגים חדשים מרבים לנהוג במהירות גבוהה יותר מנהגים מנוסים, מבצעים יותר עקיפות ושומרים פחות מרחק.

לקחת אחריות זה לקחת את הכוח לידיים

אם אתה נהג צעיר או נהג חדש, סביר להניח שאתה מכיר את הסכנות. אין נהג חדש שנכנס לרכב של ההורים שלו במטרה לסכן את עצמו, את הנוסעים שאיתו, את הנהגים האחרים או את הולכי הרגל. עשית שלושים שיעורי נהיגה לפחות, עברת את מבחן התיאוריה, עברת את הטסט ואת תקופת המלווה וכל מה שרצית זה להראות לכולם אחריות, להראות לכולם שאפשר לסמוך עליך. הדבר האחרון שעובר לך בראש זה לאכזב את אלה שסומכים עליך. אבל חשוב לדעת שנהיגה לא זהירה יכולה לגרום לתאונה, היא יכולה לגרום לנזק והיא יכולה לגרום לאסון, גם כשברור לכולם שלא התכוונת.

 

Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>
 

הוספת כיסוי זמני לנהג צעיר

יש לך ביטוח רכב באיילון? ניתן להוסיף כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש אונליין! לפרטים נוספים לחץ כאן >>
 
איילון ועמותת "אור ירוק" שותפים למאבק בתאונות הדרכים. הצטרפו ועגלו לטובת אור ירוק>>
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString