בטיחות ילדים ברכב

איך לשמור על הבטיחות ברכב בזמן נסיעה עם ילדים ותינוקות?
אמא, אבא ובת מסתכלים מחלון הרכב ומחייכים

בטיחות ילדים ברכב היא אחד הנושאים שמעסיקים הורים לילדים לא מעט. איך להתאים את רמת הבטיחות בנסיעה לילדים? הנה חמישה דברים שכל הורה צריך לדעת על התאמת כסאות בטיחות לילדים ועל מניעת שכחת ילדים ברכב.


חוקי בטיחות ילדים ברכב

החוק מחייב את כל נוסעי הרכב להיות חגורים בחגורת בטיחות במהלך הנסיעה. דרישת החוק בכל הנוגע לילדים היא לחגור אותם למושבי בטיחות או למושב מגביה (בוסטר), בהתאם לגילם.

נכון לפברואר 2022, תינוקות עד גיל שנה לערך צריכים להיות חגורים במושב בטיחות מתאים, המעוגן לרכב, נגד לכיוון הנסיעה. ילדים מגיל שנה עד גיל 3, צריכים להיות חגורים במושב בטיחות מתאים, המעוגן לרכב, עם כיוון הנסיעה. ילדים מגיל 3 ועד גיל 8 צריכים לשבת ולהיחגר במושב מגביה (בוסטר). כדאי להשתמש במושב בטיחות עם רצועות פנימיות עד שהילדים מגיעים למשקל של 18 ק”ג.


איך לוודא שחגורת הבטיחות מתאימה לילד?

הילד כבר בן 8? רגע לפני שמוציאים את הבוסטר מהמכונית יש לוודא שחגורת הבטיחות יושבת על הילד בצורה תקנית. יש להקפיד כי חגורת האגן תמוקם נמוך ככל האפשר, על עצמות אגן הירכיים של הילד ולא על הבטן ושחגורת הכתף תעבור על עצם הבריח ומעל לכתף.


האם מותר לשים כיסא בטיחות במושב הקדמי?

נכון לפברואר 2022, המקום הבטוח ביותר לילדים ותינוקות ברכב הוא המושב האחורי. עם זאת, מותר להושיב ילד עד גיל 8 במושב הקדמי ברכב, בתנאי שהוא רתום במושב בטיחות מתאים לגילו ולמצבו הפיזיולוגי, ובתנאי שכרית האוויר של אותו מושב מנוטרלת.

ברוב המקרים ניתן למצוא את מנגנון השליטה בכרית האוויר על אחת מדפנות תא הכפפות. יש להעביר את כרית אוויר למצב - OFF, לפני שמעבירים את כיסא הבטיחות למושב הקדמי.

איך להימנע משכחת ילדים במכונית?

ישנן שתי גישות בכל הנוגע למניעת שכחת ילדים ברכב - גישה התנהגותית וגישה טכנולוגית. במילים אחרות, אפשר להתקין אמצעים טכנולוגיים ואפליקציות שיעזרו לך להימנע משכחת ילד ברכב ואפשר לבצע פעולות יומיומיות שיעזרו לך לעשות את זה. חשוב לנקוט בכל סוגי האמצעים ולא להסתמך רק על אחד מהם.


אמצעים טכנולוגיים למניעת שכחת ילדים במכונית

האמצעים הנפוצים הם: יישומונים בטלפון הנייד, מערכות מבוססות חיישנים, מחזיקי מפתחות המתחברים לצרור מפתחות הרכב וכרית בטיחות. לפני שבוחרים את האמצעי הטכנולוגי למניעת שכחת ילדים ברכב יש לוודא שהוא מתאים לגיל הילד ולמשקלו, לסוג הרכב ולסוג כיסא הבטיחות של הילד, כמו גם להרגלי הנסיעה שלך בכל הנוגע להסעת הילדים ויעילות ההתראה שלו לאורך זמן.


אמצעים התנהגותיים למניעת שכחת ילדים במכונית
  • לפני היציאה מהרכב ונעילתו, יש לוודא שהרכב ריק מנוסעים.
  • יש להימנע משיחות טלפונית כשהילדים במכונית על מנת למנוע היסח דעת.
  • לשים את התיק, את הארנק, את הטלפון או את המחשב במושב האחורי ליד הילדים.
  • לכוון תזכורת לשעת ההגעה המשוערת למסגרות הילדים.
  • להתקשר למישהו קרוב בכל פעם שמורידים את הילדים מהמכונית ולעדכן אותו על מצבם.
  • לאחר שכולם יצאו מהרכב באופן וודאי, להקפיד לנעול את הרכב מיד כדי שילדים לא יתגנבו פנימה.
  • לא להשאיר ילד / תינוק / נער לבד ברכב, גם לא לשנייה!

להצטרפות לביטוח הרכב של איילון, ניתן  לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר פרטים בטופס צור קשר על מנת שיחזרו אליך.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString