ביטוח משאיות ורכבים מסחריים עד 3.5 טון

מהם סוגי הביטוחים, מהן הסכנות הקיימות ולמה הביטוח כה חשוב?
תמונה של משאיות עד 3.5 טון


לא כולם מודעים לחשיבותם הרבה של ביטוחי הרכב בכלל וביטוחי רכב מסחרי בפרט. כמו רכב פרטי, גם רכבים מסחריים ומשאיות יש לבטח בביטוח חובה על פי חוק, ורצוי לבטח גם בביטוח נוסף – ביטוח מקיף.

מה זה רכב מסחרי?

עפ"י משרד התחבורה, ונכון לחודש יוני 2022, הגדרת הרכב המסחרי הינה רכב אשר תוכנן, נבנה ויועד להובלת טובין וכן רכב שצוין ברישיונו כרכב עבודה. כמו כן, ההגדרה מתחלקת ל-3 חלקים:

  • רכב מסחרי ומשא, ורכב עבודה במשקל מותר של עד 3.5 טון.
  • רכב מסחרי ומשא, ורכב עבודה במשקל מותר של 3.5 טון ועד מקסימום 12 טון.
  • רכב מסחרי ומשא, ורכב עבודה במשקל מותר העולה על 12 טון.

במאמר זה נתמקד בסוג הראשון: ביטוח רכב מסחרי עד 3.5 טון (או לחילופין ביטוח משאית מסחרית עד 3.5 טון).

למה ביטוח משאית או רכב מסחרי כל כך חשוב?

כדי להבין את הנושא לעומק, ראשית נסביר מהו ביטוח חובה ומהו ביטוח מקיף.

ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח אשר מיועד להעניק פיצוי כספי בגין נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעים ברכב או לאנשים שמחוץ לו כתוצאה מתאונת דרכים. לעומת זאת, ביטוח מקיף הינו ביטוח למקרה של נזקים לרכב המבוטח ולרכוש צד ג'.

אז מהו ביטוח צד ג' בלבד? ביטוח לנזקים שנגרמו לרכושו של צד שלישי כתוצאה מפגיעה של הרכב המבוטח. למען הסר ספק, ביטוח צד שלישי אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכב המבוטח.

משום שערך רכבים מסחריים ומשאיות בשוק נחשב גבוה, ביטוח מקיף לרכב מסחרי יסייע מאד לבעל העסק להשתקם כלכלית במצב של נזקי רכוש לרכב עצמו ולרכושו של צד ג' באירוע ביטוחי, לדוגמא: התנגשות מקרית או תאונה, גניבה או נזק בעקבות ניסיון גניבה, שיטפון, סערה, אש, ברק ועוד (על פי תנאי הפוליסה וסייגיה).

מקרים אלו קורים באופן פתאומי, ללא התראה מוקדמת. לכן חשוב להיות ערוכים לכל מצב באמצעות ביטוח מתאים ושמירה על כללי זהירות בדרכים.

אילו סכנות נשקפות לרכב מסחרי עד 3.5 טון?

קיימים משתנים רבים שמשפיעים על מידת הסכנה בכביש, שלצערנו תמיד קיימת, כגון: תנאי הדרך, מזג האוויר, סוג הרכב ושנת ייצורו, מידת התחזוקה שלו וכן גורמים נוספים התלויים בנהגים נוספים ובהולכי הדרך במסלול הנסיעה.

אחד הגורמים שעלולים להגביר את מידת הסכנה בכביש בעת נהיגה במשאית או בכל רכב גדול הינו "השטחים המתים".

מתאונות שהתרחשו בעבר ניתן ללמוד כי מרבית נהגי המשאיות סובלים מהרבה "שטחים מתים" נרחבים למדי מסביב לרכב. פירוש הדבר הוא שלא ניתן לדעת בוודאות מה מצב הכביש סביב המשאית, ללא תשומת לב יתרה. לכן, יש לנקוט באמצעי זהירות, לשמור על ערנות ולהקפיד על כללי הבטיחות.

מה המשמעות של נזק רכוש לרכב מסחרי?

משאיות וכלי רכבים מסחריים מיועדים במהותם לצורכי ביצוע משימות, כמו הובלה - משימות שהן חלק מפעילות שוטפת של החברה או הארגון אליו הם שייכים. כאשר כלי רכב מסחרי מושבת, זה בא לידי ביטוי בפגיעה בפעילות העסק. במקרים אחרים, נוספות על כך גם הוצאות כספיות לא קטנות הקשורות לתיקון הרכב.

האם יש ביטוח רכב מסחרי מעל 3.5 טון?

באיילון קיימות מגוון תוכניות ביטוח לרכבים מסחריים מסוגים שונים. רכב מסחרי מעל 3.5 טון נכלל בתוכנית: ביטוח מקיף לרכב שאינו פרטי ואינו מסחרי עד 3.5 טון.

מתעניין בביטוח רכב מסחרי?

לפרטים נוספים אודות ביטוח משאית או רכב מסחרי, פנה לסוכן הביטוח שלך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח שלנו או להשאיר פרטים בטופס צור קשר.

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString