ביטוח מקיף לרכב

גבר מחייך

מהו ביטוח רכב מקיף?


רכשת רכב חדש? מגיעות לך ברכות! ודאי השקעת חשיבה רבה בתהליך הרכישה, לא מעט התלבטויות, שיטוטים וחיפושים אחר הרכב המתאים לך ביותר.

התקציב העומד לרשותך, עד כמה הרכב חסכוני בדלק וגודלו, היו חלק מההחלטות שלקחת טרם הקנייה, כמו גם עלות הביטוח שלו, המהווה הוצאה שוטפת לכל בעל רכב. למרות שלא תמיד ברורה מהותם, ביטוח רכב מקיף וחובה מוכרים לכולנו ומהווים הוצאה ודאית אותה אנו לוקחים בחשבון. לביטוחים אלה תפקיד משמעותי במקרה של פגישה בגוף ונפש וכדאי להבין את חשיבותם.


ביטוח חובה

כל בעל רכב מחוייב על ידי משרד התחבורה לבטח את רכבו בביטוח חובה לרכב מיד עם רכישתו. הנהיגה ללא ביטוח חובה לרכב אסורה ומהווה עבירה על החוק.

ביטוח חובה לרכב במהותו, מקנה כיסוי לפגיעת גוף במקרה של תאונה, ולא לפגיעה ברכוש, גם לא ברכב עצמו. הביטוח מקנה כיסוי ביטוחי בסיסי לנזקי גוף לנהג הרכב, נוסעי הרכב ו/או הולכי רגל שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים. בביטוח חובה הכיסוי של חברות הביטוח הוא אחיד ומפוקח על ידי המפקח על הביטוח. יחד עם זאת, הפרמיה המשולמת בגין הביטוח אינה זהה והיא מושפעת מגורמים משתנים אישיים כמו גיל הנהג (ביטוח חובה לנהג צעיר), מספר השלילות שביצע בעבר , מספר תאונות גוף , מינו הנהג / נהגת ועוד.

לאור זאת, השיקול היחיד לרכישת ביטוח חובה, אינו מגוון הכיסויים שמציעה הפוליסה שכן הם אחידים, אלא עלות הביטוח, המהווה גורם המשתנה מחברת ביטוח אחת לשנייה.


ביטוח מקיף

הביטוח המקיף מתמקד ברכוש בלבד ומכסה נזקים שעלולים להיגרם לרכבו של המבוטח מסיבות שונות כמו תאונת דרכים, נזקי אש, נזקי טבע ונזק שארע כתוצאה מגניבה, בהתאם לפוליסה שנרכשה.

רכישת ביטוח רכב מקיף היא רשות ואין כל חובה לרכוש אותו באותה חברה בה נרכש ביטוח החובה. גובה פרמיית הביטוח המקיף מורכב משנת ייצור הרכב ושוויו, תאונות בעבר, סטטיסטיקת גניבות רכב מסוגו, גיל הנהג , הכיסוי הביטוחי ועוד.

השוני בין החברות המציעות ביטוח רכב מקיף בא לידי ביטוי גם בפרמיה המשולמת להן וגם בהיקף ההגנה שהן מספקות, הכלול בכתבי שירות שונים, במטרה להפוך את הביטוח שלהן לביטוח האטרקטיבי ביותר. ככל שהכיסוי שחברת הביטוח מציעה רחב יותר, המשמעות היא שבשעת הצורך יקבל המבוטח כיסוי מקיף יותר לנזק, החל משירותי גרירה ורכב חלופי, דרך תיקון שמשות הרכב, הגנה משפטית בהליכים משפטיים ועוד, כאמור הכל בהתאם לכיסוי הביטוחי שנרכש. ברכישת ביטוח מקיף מומלץ לשים לב לגובה ההשתתפות העצמית המתייחס לגובה הסכום אותו יאלץ המבוטח לשלם במקרה של הפעלת הפוליסה בעקבות פגיעה ברכב, אילו הגנות הוא יחויב להתקין ברכב למניעת גניבתו ואילו תנאים יביאו לביטול הפוליסה, מהם כמובן כדאי להימנע (נהיגה תחת השפעת סמם או אלכוהול, אי מיגון הרכב כנדרש, או תיקונו במוסך שאינו מורשה ועוד).


עכשיו, כשכיסויי הביטוח ברורים, נותר לנו לאחל לך נהיגה בטוחה ואחראית ודרך צלחה!

באיילון חברה לביטוח תכניות ביטוח מקיף לרכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון וכן ביטוח מקיף לרכב שאינו פרטי ומסחרי עד 3.5 טון. לפרטים נוספים ולהצטרפות, פנה לסוכן הביטוח שלך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני איילון או להשאיר את פרטייך בטופס צור קשר.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

 

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString