איך לשמור על הילד שלך בכביש?

טיפים להורה - איך לסייע לילד שלך לנהוג בטוח
משולש אזהרה אדום בכביש
הדחף הראשוני של כל הורה הוא ללמד את הנהג החדש או הנהג הצעיר בבית איך לנהוג, אבל האם זו הדרך האפקטיבית לעזור לו לשמור על עצמו בכביש? ריכזנו עבורך כמה עצות שיסייעו לך לעזור לילד שלך לנהוג בצורה בטוחה ולשמור על עצמו.
 
כדי לעזור לנהגים חדשים ולנהגים צעירים לשמור על עצמם בכביש, חשוב לדבר איתם על הסכנות ועל הדרכים להימנע מהן. איך מדברים עם הנהג החדש על הסכנות בכביש ועל הדרכים להתמודד איתן מבלי לגרום לו להיסגר ואיך אפשר להפוך את ההשתפרות של הנהג החדש לתהליך משותף? 

 

 

לעזור לנהג החדש דרך סמכותיות ולא על ידי שליטה

הילד שלך כבר בן שבע עשרה, הוא עבר טסט, הוא נוהג על מכונית, הוא כבר גדול בין גדולים, והגיע הזמן להתייחס אליו כמו שמתייחסים לאנשים מבוגרים. כל זה נכון מאוד, השאלה היא איך עושים את זה?

אי אפשר לשלוט על הנהיגה של הילד שלך. על מנת שתוכל לדבר עם הילד על הנהיגה שלו (או על כל דבר אחר למען האמת) חשוב שלא לעשות זאת בצורה שתלטנית. ילדים מתחילים לפתח קולטני ביקורת עוד לפני שהם לומדים לדבר. אם הביקורת מתפרשת אצל הילד כניסיון לשלוט בו, הוא ככל נראה ייסגר ויהיה קשה להגיע אליו. 
 
זה נכון בגיל שנתיים, זה נכון בגיל שבע וזה נכון גם בגיל שבע עשרה (וגם בגיל חמישים, אבל זה לפעם אחרת). אז איך גורמים לילד לדבר איתך בפתיחות על הנהיגה שלו ולקבל ביקורת כניסיון לעזור לו ולא בצורה שיפוטית?
 
בכל הנוגע לנהיגה, הילד שלך מקבל אותך כגורם סמכותי. הנהיגה שלך מלווה את ילדך מאז שהוא זוכר את עצמו ואין אדם בעולם שהוא היה רוצה לקבל ממנו חוות דעת אמיתית, יותר ממך. יש כאן הזדמנות נהדרת לנצל את הצורך של הילד בך כגורם סמכותי, על מנת לעזור לו לשפר את הנהיגה שלו, לשמור על עצמו ועל הדרך לשפר גם את היחסים שלכם.
 
 

לתת לנהג הצעיר והחדש פידבק חיובי ולחזק את הביטחון שלו

תקופת המלווה היא הזמן לעזור לנהג החדש לשפר את הנהיגה שלו, לצבור ניסיון, לצבור ביטחון ולשנן את הטכניקות שלמד בשיעורי הנהיגה, על מנת לשמור על עצמו ועל משתמשי הדרך (להסתכל במראות, לשמור מרחק, לא להיצמד יותר מדי לימין וכו').

נהגים חדשים לא צריכים את ההורים שלהם כדי שילמדו אותם איך לנהוג, בשביל זה הם צריכים לקחת שלושים שיעורי נהיגה לפני שהם מקבלים אפשרות לעבור מבחן נהיגה ולקבל רישיון. נהגים חדשים ונהגים צעירים צריכים את הוריהם כדי שיעזרו להם לצבור ביטחון כך שיוכלו לנהוג בצורה נינוחה ורגועה ולדעת שזה שלהם, שיש להם את זה.
 
אחת הדרכים האפקטיביות לעזור לנהג חדש לנהוג טוב יותר, היא לתת לו פידבק חיובי. זה לא אומר שאי אפשר להעיר על נהיגה לא זהירה, אבל ההערות צריכות להיות ענייניות ולא להעיד על הנהג החדש כמכלול, אלא על הדבר הספציפי עליו הוא מקבל את ההערה.
 
אם הילד שלך שמר מרחק והספיק לעצור כשהרכב שלפניו בלם בפתאומיות, זה לא הזמן לדבר לא יפה על הנהג שמלפנים. זה הזמן להרים לילד שלך ולפרגן לו על זה שהוא שמר מרחק ובלם בזמן. אם הילד עובר את המהירות המותרת, לא צריך לתת לו הרצאה בזמן שהוא נוהג. מספיק להעיר לו על הדבר עצמו ולהמשיך הלאה. 

 

 

לא להפוך את הנהיגה לפרס

המורה מתקשרת ואומרת שהילד לא משקיע בלימודים, עוד רגע הבגרויות מתחילות והעין שלך נמשכת באופן לא רצוני לכיוון מפתחות המכונית. הילד שלך סיים את תקופת המלווה ובכל פעם שהוא עולה על הרכב, הלב שלו מתרחב יותר ויותר - הוא כבר חלק מהעולם של הגדולים. 

השיחה מסתיימת והמפתחות כבר ביד שלך, מוצגות בפני הילד, בזמן שהמילים שיוצאות לך מהפה באופן אוטומטי, שוללות מהנהג החדש את היכולת לעשות את הדבר היחיד שמעניין אותו, עד שהוא יעשה את מה שהמורה שלו ושההורים שלו אומרים לו שהוא צריך לעשות ויישב ללמוד. 
 
האם יש סיכוי שזה יעבוד? לטווח הקצר התשובה היא כן. הילד שלך יישב ללמוד כדי להשיג את הפרס, אבל באותו הרגע הנהיגה שלו הופכת לדבר קדוש שעליו הילד שלך ירצה להגן בכל מחיר מפני אויבים חיצוניים שרוצים לקחת אותה ממנו – כלומר, ההורים שלו.
 
ברגע שהילד קיבל רישיון, הנהיגה שלו היא עובדה שעומדת בפני עצמה, ואין לה קשר לשום דבר אחר, בטח לא להישגיו בלימודים. אין כל סיבה להפוך את הנהיגה ליותר ממה שהיא באמת, אין שום צורך להעלות אותה על נס, צריך פשוט להבין שהיא כאן, שהיא של הילד שלך, ושאתם נמצאים בתוך תהליך הפיכתו של הילד שלך מנהג חדש, חסר ניסיון וחסר ביטחון לנהג מנוסה, זהיר, שקול ועם ביטחון - זה הכל. 
 
 

לנתח יחד את הנהיגה של הנהג החדש ולעזור לו להשתפר

המצב האופטימלי אליו כל הורה צריך לשאוף, הוא מצב בו ההורה משותף בתהליך השיפור בנהיגה של הנהג החדש, באופן אמיתי, סמכותי ומתוך נכונות לעזור לנהג החדש להשתפר, לצבור ביטחון ולנהוג בצורה בטוחה. שיתוף אמיתי, ניתוח נתוני הנהיגה והסתכלות עניינית על הדברים אותם הנהג החדש צריך לשפר - כל אלה הם הדרך הבטוחה לנהיגה בטוחה והם יעזרו לך לשמור על הילד שלך על הכביש, יותר מכל הרצאה או הטפת מוסר. 
 

Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>
 

הוספת כיסוי זמני לנהג צעיר

יש לך ביטוח רכב באיילון? ניתן להוסיף כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש אונליין! לפרטים נוספים לחץ כאן >>
 
איילון ועמותת "אור ירוק" שותפים למאבק בתאונות הדרכים. הצטרפו ועגלו לטובת אור ירוק>>
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString