למה חשוב לעשות ביטוח מקיף?

מבוטח בביטוח חובה ואין לך ביטוח מקיף?
איש חוגר חגורת בטיחות ברכב

נזק רכוש ללא ביטוח מקיף יכול לגרור השלכות כלכליות קשות. רוצה לדעת מה כולל ביטוח מקיף ומה הסיכונים? התשובות לפניך.

בכל הנוגע לרכישת ביטוח חובה, אין צורך להפעיל שיקול דעת מאחר שרכישת הביטוח היא דבר שהחוק מחייב. עם זאת, רכישת ביטוח מקיף נתונה לשיקול דעת הנהג. אז נכון, ביטוח החובה מכסה נזקי גוף, שזה הדבר החשוב ביותר ללא שום ספק, אבל זה לא אומר שהביטוח המקיף לרכב חשוב פחות.

אם כבר רכשת ביטוח חובה ועדיין לא רכשת ביטוח מקיף, כדאי שתדע מה ההבדל בין שני סוגי הביטוחים, תבין למה חשוב לרכוש ביטוח מקיף ותגלה מה כלול בביטוח המקיף, איך נקבעים מחירי הביטוח ומה הסיכונים של נהיגה ללא ביטוח מקיף לרכב.

 

מה כולל ביטוח חובה לרכב?

ביטוח החובה מבטח נזקי גוף שנגרמו חס וחלילה לנהג, לנוסעים, לנהגים אחרים או להולכי רגל, שנפגעו על ידי הרכב המבוטח. כל נהג הנוהג בישראל מחויב לנהוג על רכב המבוטח בביטוח חובה על פי חוק. רכישת ביטוח חובה לא נתונה לשיקול דעת הנהג, זאת בניגוד לביטוח צד ג' ולביטוח מקיף.
אם כבר רכשת ביטוח חובה, חשוב שתוודא כי כל מי שנוהג ברכב נכלל בפוליסת הביטוח. בנוסף, חשוב לדעת שביטוח החובה מכסה נזקי גוף בלבד, הוא אינו מכסה נזקי רכוש.

 

מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

בעוד ביטוח חובה מבטח מפני נזקי גוף, ביטוח מקיף מכסה במקרים של נזקי רכוש בעקבות תאונה, נזקי טבע, אש, ברק, התנגשות מקרית, התהפכות מתאונה, שיטפונות, סערה, גניבה, והוא כולל גם כיסוי נזקים לצד ג' - הכל בהתאם לפוליסה שנרכשה.
אולי לא ידעת, אבל אין חובה לרכוש ביטוח מקיף בחברה בה רכשת את ביטוח החובה, כך שהכוח נמצא בידיים שלך ומאפשר לך לבצע סקר שוק ולבחור בחברת הביטוח שתתן לך את ההצעה המשתלמת והמתאימה ביותר עבורך לרכישת ביטוח מקיף.

איך נקבע המחיר של הביטוח המקיף?

גובה הפרמיה עבור ביטוח מקיף לרכב נקבע על פי שלושה מרכיבים עיקריים, והם נתוני הרכב, גיל הנהג והעבר הביטוחי של הנהג. באופן כללי, נהג וותיק ישלם על ביטוח מקיף פחות מאשר נהג צעיר, נהג ללא תאונות בעבר הביטוחי שלו ישלם פחות מנהג עם תאונות, וככל שהרכב יקר יותר, כך סכום הביטוח יהיה גבוה יותר.

מה הסיכון בנסיעה ללא ביטוח מקיף?

ישנם לא מעט סיכונים הכרוכים בנהיגה ללא ביטוח מקיף. במקרה של תאונה שגרמה לנזקי רכוש לרכב שלך או לרכב אחר, ביטוח חובה לא יעזור. כיסוי של כל נזק רכוש שנגרם לרכב שאינו מבוטח, ייצא מכיסו של בעליו והוא יהיה חשוף לתביעות מצד הנפגעים. הדבר נכון גם לגבי מקרים של נזק שמשות ונזקים שנגרמו לצד שלישי באשמת נהג ללא ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

רכשת ביטוח חובה ואתה מעוניין לקבל הצעה לרכישת ביטוח מקיף לרכב? סוכן הביטוח שלך באיילון ישמח לתת לך הצעת מחיר לביטוח מקיף לרכב ולהתאים עבורך את ביטוח הרכב המקיף הנכון לך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString