פעולות

ביטוח רכב לנהג חדש

קיבלת רישיון נהיגה? זה הזמן לרכוש ביטוח רכב חובה לנהג חדש

גבר צעיר מחייך עם מפתח ביד

ביטוח רכב לנהג חדש: נהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות מנהגים ותיקים

במציאות בה ריבוי תאונות דרכים גובה את חייהם של רבים בשל חוסר הקפדה על חוקי התנועה או נהיגה פזיזה ונמהרת, כדאי להקדיש זמן ומשאבים כדי שכל נהג המוציא לראשונה רישיון נהיגה, יסגל לעצמו נהיגה אחראית ובטוחה, תוך הקפדה על חוקי התנועה ושמירת החוק, כדי שמספר תאונות הדרכים והפגיעה בנפש יצטמצם משנה לשנה.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מוכיחים כי שיעור מעורבותם של נהגים חדשים בתאונות דרכים גדול יותר מזה של נהגים מנוסים, ומעורבותם בתאונות בחודשי הנהיגה הראשונים שלהם גבוהה יותר. הסטטיסטיקה מוכיחה כי נהגים חדשים הם לרוב צעירים יותר ונוטים לנהיגה פזיזה יותר, מנסים להרשים ומרגישים ביטחון מופרז על הכביש, ולעיתים גם נוהגים בלילה אחרי בילוי. כל אלה מסכנים את שלומם ואת בטיחות הסובבים אותם. בנוסף, לנהגים חדשים חסר הניסיון שיש לנהגים ותיקים, עובדה שעלולה להפריע בעיקר במצבים של תנאי נהיגה קשים מהרגיל, למשל תנאי מזג אויר קשים כמו רוחות, שלג וגשם, כבישים מפותלים, ואין להתעלם גם ממצבי עייפות שגם בהם הנהיגה קשה מהרגיל ודורשת מיומנות.

ביטוח רכב לנהג חדש

משרד התחבורה בישראל מחייב כל בעל רכב לבטח את רכבו בביטוח חובה מיד עם רכישתו. הנהיגה ללא ביטוח חובה אסורה ומהווה עבירה על החוק. ברור שביטוח חובה לנהגים חדשים ובעיקר צעירים, שעלולים להיות מועדים יותר לתאונות, הוא ביטוח קריטי וחשוב ביותר.

נהג חדש מוגדר בחוק כנהג שוותק הנהיגה שלו הוא פחות מ-24 חודשים, ללא תלות בגיל הנהג בעת הנפקת רישיון הנהיגה. ככזה, הנהג החדש מחויב בנהיגה עם מלווה למשך 3 חודשים ביום ובלילה והוא חשוף למגבלות רבות ולעונשים כבדים יותר בעת ביצוע עבירות תנועה מסוימות.

 

חברות ביטוח הרכב מספקות ביטוח חובה לנהג חדש ולוקחות בחשבון את הסיכון לנזקי גוף, שעולה וגדל סטטיסטית, ככל שהנהג פחות מנוסה בנהיגה. ביטוח חובה לנהג חדש מקנה כיסוי לפגיעת גוף במקרה של תאונה לנהג הרכב, נוסעי הרכב והולכי רגל שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים. בביטוח חובה לנהג חדש הכיסוי של חברות הביטוח הוא אחיד ומפוקח על ידי המפקח על הביטוח. יחד עם זאת, הפרמיה המשולמת בגין הביטוח אינה זהה והיא מושפעת מגורמים משתנים אישיים כמו גילו של הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה בעברו, תביעות גוף קודמות ופרמטרים שונים העשויים השפיע על מידת הסיכון עמו מתמודדת חברת הביטוח.


מה כדאי לבחון כשרוכשים ביטוח חובה לנהג חדש

השיקול לרכישת ביטוח חובה לנהג חדש בחברת ביטוח כזו או אחרת, אינו מגוון הכיסויים שמציעה החברה, שכן הם אחידים בכל חברות הביטוח, לכן, כדאי להתמקד במחיר. בביטוח חובה לנהג חדש, התשלום גבוה יותר מהתשלום על

ביטוח חובה לנהג וותיק, לאור המעורבות הגבוהה של נהגים חדשים בתאונות דרכים, בשל גילם הצעיר יחסית או חוסר ניסיונם על הכביש, ומכלול נתונים הנלקחים בחשבון על ידי חברת הביטוח בבואה להעניק כיסוי בביטוח חובה לנהג חדש. גובה התשלום בביטוח החובה לנהג חדש מהווה גורם המשתנה מחברה אחת לשנייה, מכיוון שבכל חברה עושים ניתוחים סטטיסטיים על סמך הנתונים שיש בחברה, וקיים שוני בנתונים בין החברות.

הקפדה יתירה על נהיגה נכונה תוך שימת לב לחוקי התעבורה יצמצמו את הסיכוי לפגיעות בגוף וברכוש ויבטיחו נהיגה זהירה ובטוחה לנהגים חדשים וותיקים כאחד.


סעו בזהירות!

באיילון חברה לביטוח מענה ביטוחי מקצועי לביטוח רכב לנהג חדש. לפרטים והצטרפות פנה לסוכן הביטוח שלך באיילון. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס.

הרשמה לניוזלטר
רוצים לקבל עדכונים ומאמרים למייל?

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
קידומת
מספר נייד
מהות פניה
איך תרצה שנחזור אליך?
לידיעתך, לטובת מענה מקצועי, פנייתך תועבר לאחד מסוכני הביטוח המקצועיים מטעמנו.
 

מוקד תביעות רכב

דואר אלקטרוני: tviot_rechev@ayalon-ins.co.il
בירורי תביעות לצד ג: tviotg@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6679* | 072-2228678
ימים ושעות פעילות: א-ה מ-8:00 עד- 16:00 | ימי ו וערבי חג מ-8:00 עד 13:00
מענה לתביעות לצדי ג: א,ב,ד,ה בין השעות: 10:00-16:00 l ביום ג בין השעות: 08:00-12:00
 

מוקד שירותי גרירה וחילוץ

דואר אלקטרוני: grira@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6677* | 072-2228677
פקס: 03-7569560
ימים ושעות פעילות: המוקד פעיל 24/7