ביטוח נהג חדש

גבר צעיר מחייך עם מפתח ביד

קיבלת רישיון נהיגה? זה הזמן לרכוש ביטוח רכב חובה לנהג חדשביטוח רכב לנהג חדש: נהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות מנהגים ותיקים

במציאות בה ריבוי תאונות דרכים גובה את חייהם של רבים בשל חוסר הקפדה על חוקי התנועה או נהיגה פזיזה ונמהרת, כדאי להקדיש זמן ומשאבים כדי שכל נהג המוציא לראשונה רישיון נהיגה, יסגל לעצמו נהיגה אחראית ובטוחה, תוך הקפדה על חוקי התנועה ושמירת החוק, כדי שמספר תאונות הדרכים והפגיעה בנפש יצטמצם משנה לשנה.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מוכיחים כי שיעור מעורבותם של נהגים חדשים בתאונות דרכים גדול יותר מזה של נהגים מנוסים, ומעורבותם בתאונות בחודשי הנהיגה הראשונים שלהם גבוהה יותר. הסטטיסטיקה מוכיחה כי נהגים חדשים הם לרוב צעירים יותר ונוטים לנהיגה פזיזה יותר, מנסים להרשים ומרגישים ביטחון מופרז על הכביש, ולעיתים גם נוהגים בלילה אחרי בילוי. כל אלה מסכנים את שלומם ואת בטיחות הסובבים אותם. בנוסף, לנהגים חדשים חסר הניסיון שיש לנהגים ותיקים, עובדה שעלולה להפריע בעיקר במצבים של תנאי נהיגה קשים מהרגיל, למשל תנאי מזג אויר קשים כמו רוחות, שלג וגשם, כבישים מפותלים, ואין להתעלם גם ממצבי עייפות שגם בהם הנהיגה קשה מהרגיל ודורשת מיומנות.

ביטוח רכב לנהג חדש

משרד התחבורה בישראל מחייב כל בעל רכב לבטח את רכבו בביטוח חובה מיד עם רכישתו. הנהיגה ללא ביטוח חובה אסורה ומהווה עבירה על החוק. ברור שביטוח חובה לנהגים חדשים ובעיקר צעירים, שעלולים להיות מועדים יותר לתאונות, הוא ביטוח קריטי וחשוב ביותר.

נהג חדש מוגדר בחוק כנהג שוותק הנהיגה שלו הוא פחות מ-24 חודשים, ללא תלות בגיל הנהג בעת הנפקת רישיון הנהיגה. ככזה, הנהג החדש מחויב בנהיגה עם מלווה למשך 3 חודשים ביום ובלילה והוא חשוף למגבלות רבות ולעונשים כבדים יותר בעת ביצוע עבירות תנועה מסוימות.

 

חברות ביטוח הרכב מספקות ביטוח חובה לנהג חדש ולוקחות בחשבון את הסיכון לנזקי גוף, שעולה וגדל סטטיסטית, ככל שהנהג פחות מנוסה בנהיגה. ביטוח חובה לנהג חדש מקנה כיסוי לפגיעת גוף במקרה של תאונה לנהג הרכב, נוסעי הרכב והולכי רגל שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים. בביטוח חובה לנהג חדש הכיסוי של חברות הביטוח הוא אחיד ומפוקח על ידי המפקח על הביטוח. יחד עם זאת, הפרמיה המשולמת בגין הביטוח אינה זהה והיא מושפעת מגורמים משתנים אישיים כמו גילו של הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה בעברו, תביעות גוף קודמות ופרמטרים שונים העשויים השפיע על מידת הסיכון עמו מתמודדת חברת הביטוח.


מה כדאי לבחון כשרוכשים ביטוח חובה לנהג חדש

השיקול לרכישת ביטוח חובה לנהג חדש בחברת ביטוח כזו או אחרת, אינו מגוון הכיסויים שמציעה החברה, שכן הם אחידים בכל חברות הביטוח, לכן, כדאי להתמקד במחיר. בביטוח חובה לנהג חדש, התשלום גבוה יותר מהתשלום על ביטוח חובה לנהג וותיק, לאור המעורבות הגבוהה של נהגים חדשים בתאונות דרכים, בשל גילם הצעיר יחסית או חוסר ניסיונם על הכביש, ומכלול נתונים הנלקחים בחשבון על ידי חברת הביטוח בבואה להעניק כיסוי בביטוח חובה לנהג חדש. גובה התשלום בביטוח נהג חדש מהווה גורם המשתנה מחברה אחת לשנייה, מכיוון שבכל חברה עושים ניתוחים סטטיסטיים על סמך הנתונים שיש בחברה, וקיים שוני בנתונים בין החברות.

הקפדה יתירה על נהיגה נכונה תוך שימת לב לחוקי התעבורה יצמצמו את הסיכוי לפגיעות בגוף וברכוש ויבטיחו נהיגה זהירה ובטוחה לנהגים חדשים וותיקים כאחד.


Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>

 
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString