טיפים לנהיגה בטוחה בלילה

טיפים לנהגים צעירים - נהיגת לילה
איש נוהג ביום גשום

 

5 טיפים שחשוב לתת לנהגים חדשים וצעירים על נהיגה בלילה

לצד חיזוק הביטחון העצמי של הנהג החדש, חשוב לעבוד איתו על נהיגה בשעות הלילה. בסופו של דבר, מדובר בסוג נהיגה שונה, בנהגים אחרים שנמצאים על הכביש, ביכולות אחרות שנדרשות מהנהג החדש ובביטחון שעליו לצבור מתוך הניסיון והידע שלך, יחד עם תרגול קבוע של נהיגה בזמן החשיכה.
 
  • להימנע מנהיגה בעייפות – עייפות היא אחד האויבים הקשים ביותר של נהגים בלילה. נהגים וותיקים יודעים לזהות את רמת העייפות שלהם ולתכנן את זמני הנהיגה שלהם בהתאם. נהגים חדשים עדיין לא מנוסים מספיק. חשוב להסביר לנהג החדש שמעבר לזה שאם שותים לא נוהגים, אם עייפים לא נוהגים. 
  • להימנע מארוחה כבדה לפני נהיגה – לפני נהיגה בלילה כדאי להימנע מארוחות, בטח מארוחות כבדות, שכן תחושת השובע מובילה לתחושת עייפות. ארוחה קלה יכולה דווקא לסייע לנהג לשמור על עירנות בלילה.
  • להימנע מנהיגה בדרכים לא מוכרות - בעידן הווייז ההמלצה הזו אולי נשמעת לא מובנת, אבל דרך לא מוכרת היא הרבה יותר מהגעה לנקודת היעד, דרך לא מוכרת יכולה להכניס את הנהג החדש לחוסר וודאות, לחיפוש אחר הפניה הבאה, לביצוע טעויות על הכביש ולאיבוד ריכוז. 
  • לשים לב לנהגים אחרים בכביש – נהיגה היא פעולה אישית המתרחשת במרחב הציבורי ומושפעת לא רק מהנהג עצמו, אלא גם מנהגים אחרים. נקודת המוצא של נהג חדש (ושל נהג בכלל), בטח בלילה, היא שהנהג שלפניו יעשה טעות. חשוב לשמור מרחק, להיות מודע לנהגים לא זהירים, לנהגים שמבצעים עקיפות מסוכנות, לנהגים שסוטים מהנתיב ולשמור על קור רוח.
  • לא להתבייש לעצור למנוחה בצד הדרך – לפעמים אין ברירה, העייפות מגיעה במפתיע וחייבים לעצור בצד למנוחה ולהתרעננות. חשוב להסביר לנהג החדש את חשיבות העצירה, אבל חשוב לא פחות - להסביר לנהג שעצירה בשוליים היא מסוכנת מאוד, על אחת כמה וכמה בלילה.  לכן, חשוב לעצור באזור מתאים, למשל, כשנוסעים בתוך שכונה עם מקומות חנייה, ניתן לעצור ולחנות את הרכב עד להתרעננות וחזרה לכביש.
 

Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>
 

הוספת כיסוי זמני לנהג צעיר

יש לך ביטוח רכב באיילון? ניתן להוסיף כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש אונליין! לפרטים נוספים לחץ כאן >>
 
איילון ועמותת "אור ירוק" שותפים למאבק בתאונות הדרכים. הצטרפו ועגלו לטובת אור ירוק>>
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיוכלו לעניין אותך...
כך תשלב נהג צעיר או חדש בביטוח הרכב שלך

כך תשלב נהג צעיר או חדש בביטוח הרכב שלך

הילד עבר טסט, קיבל רישיון ועכשיו הוא מוכן לנהוג ברכב המשפחתי לצידך כמלווה ולצבור ניסיון בנהיגה. כך תוכל לשלב אותו בפוליסת ביטוח הרכב שלך
לכתבה המלאהכך תשלב נהג צעיר או חדש בביטוח הרכב שלך
תאונות דרכים: המדריך לנפגעי גוף בביטוח חובה

תאונות דרכים: המדריך לנפגעי גוף בביטוח חובה

עברת תאונה עם נזקי גוף? כדאי לך לקרוא את הכתבה הזו
לכתבה המלאהתאונות דרכים: המדריך לנפגעי גוף בביטוח חובה
ביטוח רכב חובה ומקיף

ביטוח רכב חובה ומקיף

צריך לעשות ביטוח לרכב שקנית? כדאי שתקרא את המאמר הזה
לכתבה המלאהביטוח רכב חובה ומקיף

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד