איך לתקן בעצמך נזקי צבע קלים לרכב?

DIY - תיקון נזקי צבע לרכב
שריטה על רכב כחול

 

שריטה ברכב, שפשוף שהביא למריחת צבע או אפילו דהיית צבע טבעית ניתנים, במקרים רבים, לתיקון פשוט. אז איך מתקנים נזקי צבע ברכב ומתי צריך לפנות לטיפול מקצועי במוסך.

 

יש לך שריטה ברכב? במקרים רבים ניתן לתקן את השריטה ללא התערבות מקצועית, אך זה תלוי בסוג השריטה ובעומקה. במקרים של שריטות קלות בשכבת ההגנה של צבע הרכב, ובמקרים של שריטות בינוניות שעברו את שכבת ההגנה אך עוד לא הגיעו לפח - אפשר לתקן את הנזק בלי להגיע למוסך. ברוב המקרים של שריטות עמוקות ברכב אין ברירה אלא לגשת למוסך פחחות וצבע. כך או כך, חשוב לתקן את השריטות תוך זמן קצר כדי למנוע החמרה והצטברות חלודה.


איך יודעים האם השריטה עברה את שכבת ההגנה של צבע הרכב?

כדי לדעת את חומרת השריטה וכדי להבין האם היא עברה את שכבת ההגנה ואת שכבת הצבע, אפשר להעביר ציפורן על פני אזור השריטה בעדינות. אם הציפורן נעצרת באזור השריטה, כנראה שמדובר בשריטה עמוקה, אבל אם היא עוברת בלי להיתקע אז אפשר לבצע תיקון פשוט יחסית.


תיקון שריטות קלות ובינוניות וצבע שדהה

במקרה של שריטות קלות ובינוניות, וגם במקרה של צבע שדהה כתוצאה מנזקי שמש, פוליש לרכב יכול בהחלט לעשות את העבודה. נוזל הפוליש מכיל בתוכו חומר כימי שיכול להמיס שכבות צבע מזעריות מהרכב ולהסיר שריטות שטחיות וכתמים קשים שהצטברו עליו.

טיפול פוליש לרכב כולל שטיפה של הרכב לפני הטיפול, העברת נוזל פוליש בעזרת מכשיר ליטוש על אזור השריטה ומריחת ווקס המשמש כשכבת מגן לרכב לאחר הטיפול, מה גם שהוא מוסיף מראה של ברק לרכב.


איך לתקן בעצמך שאריות צבע של רכב אחר?

כתמי צבע זר יכולים להגיע לרכב שלך בעקבות שפשוף או תאונה קלה עם רכב אחר. צבע זר שנמרח הרכב ניתן לניקוי בעזרת צמר גפן ספוג במעט טינר. בגדול ניקוי עם צמר גפן וטינר אמור להסיר את הסימנים של הרכב השני, אך מדובר חומר שצריך לדעת כיצד לעבוד איתו על מנת שלא לגרום נזק גדול יותר לצבע.

גם פוליש יכול לעשות את העבודה, למרות שהיעוד שלו קצת שונה. הוא מסוגל כאמור להסיר שכבות צבע קטנות, אבל במקרה של שכבת צבע גדולה שנמרחה על הרכב שלך, לא בטוח שפוליש יספיק.

 

מה לעשות במקרים של נזקי צבע חמורים?

במקרה של שריטות שחדרו את שכבת ההגנה של צבע הרכב, התיקון יתבצע ככל הנראה במוסך פחחות וצבע, והוא יכלול את שיוף הצבע ולאחר מכן מריחת פוליש ווקס.

במצבים של שריטות כאלה, הפחח יוריד את השריטה על ידי שיוף האזור, ולאחר מכן ימלא את אזור השריטה בחומר יסוד ויכין את החלק השרוט או את המכונית כולה (בהתאם לגודל הנזק) לצביעה בשיטת צביעה בתנור, תוך ריסוס צבע בחדר אטום עם טמפרטורה קבועה.

במקרים קיצוניים של שריטות עמוקות עד כדי כך שגם שיוף וצביעה לא מצליחים להסיר, ייתכן שיהיה צורך בעבודתו פחחות רצינית יותר שיכולה לכלול החלפת חלק.

 

להצטרפות לביטוח הרכב של איילון, ניתן  לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר פרטים בטופס צור קשר על מנת שיחזרו אליך.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString