ביטוח רכב - הכן רכבך לחורף

להכין את הרכב לחורף לנסיעה בטוחה


עונת החורף בפתח וכדאי להתכונן ולהכין את הרכב לחורף לימים גשומים ואצל הירושלמים והצפונים – אולי אפילו מושלגים. יותר מזה, דווקא הימים הארוכים בין גשם לגשם, הופכים כל גשם למעין גשם ראשון, כשהכביש הופך לחלק ומסוכן מהרגיל.

מה כדאי לבדוק ואיך תכין את הרכב לחורף?

מערכת החשמל – זה לא נעים למצוא את עצמך באמצע שום מקום עם מצבר שלא עובד, אבל זה הרבה יותר גרוע כשזה קורה בלילה גשום! חשוב לבדוק שמערכת החשמל ברכב עובדת, המצבר מלא, וכל האורות תקינים: אורות ראשיים, איתות, רוורס, בלימה וכדומה.

 • אורות – חוץ מבדיקת מערכת החשמל, כדאי שיהיו לך מנורות להחלפה ברכב, כי כשהראות גם ככה בעייתית בגלל הגשם, הדבר האחרון שמתאים לך זה שיחשבו שאתה אופנוע.
 • מגבים – מגב או וישר? לא משנה, בכל מקרה מדובר באלמנט הזה שנח כל הקיץ רק כדי שביום הראשון של הגשם תגלה שהוא כל כך התרגל למנוחה שהוא מסרב לעבוד. רגע לפני היורה, בדיקת מגבים!
 • מפשיר אדים – בימים מסוימים, מפשיר האדים הופך לאלמנט הכי חשוב ברכב, כי מנוע והגה זה יופי, אבל מה הם שווים כשאי אפשר לראות כלום?...
 • מערכת הבלמים – כל מילה מיותרת, לא?

 • צמיגים – לא פשוט להם בקיץ הים תיכוני שלנו, חשוב לבדוק שעברו את הקיץ בשלום ותקינים להמשיך ולהוביל אותנו גם בכבישים רטובים, כשצריך יותר מאמץ כדי לבלום.
 • חבילת שירותים לרכב: זה לא נעים להיתקע באמצע הדרך. זה הרבה פחות נעים כשזה קורה בגשם, בקור. גם אם הרכב שלך תקין ועשית את כל הבדיקות, עדין דברים עלולים להשתבש. לכל צרה שלא תהיה, באפשרותך להוסיף לביטוח הרכב שלך חבילת שירותי VIP לרכב, שנותנת לך מענה לתקלות השונות: אספקת דלק אם נתקעת בלי, החלפת גלגל, הכוונה בדרכים, פתיחת דלתות נעולות ברכב ועוד.

איך להיערך לנסיעה לאחר הגשם הראשון?

 • במידה וניתן, עדיף לדחות את הנסיעה לאחר שהכביש יבש ולא לנסוע בעת הגשם הראשון, שכן הגשם הראשון בא לאחר תקופת יובש ארוכה שבה כלי הרכב מטפטפים על הכביש שמנים, סולר ולכלוך במהלך הנסיעה. הגשם שיורד גורם לכביש להיות חלק במיוחד ומרחקי הבלימה גדלים משמעותית בגלל החלקה של הרכב.
 • יש לשמור מרחק גדול מהרכב שלפניך על מנת למנוע התנגשות במידה והרכב מחליק.
 • התאם את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולמזג האוויר.
 • הימנע מבלימת פתע – ניתן להזהיר את הנוהג מאחוריך ע"י הפעלת מהבהבי החירום במידת הצורך (4 וינקרים).
 • הימנע מנסיעה בשלוליות –במידה ונכנסת לתוך שלולית עם הרכב, יש לנסוע לאט וביציאה מהשלולית לחמם מעט את הבלמים בלחיצות קצרות ועדינות (לא לבלום את הרכב רק להאט).

אומנם הדרך הטובה ביותר להעביר ימים גשומים היא מתחת לפוך או מול הקמין, אבל רובנו צריכים לצאת החוצה, וכדאי שנגיע ממקום למקום בצורה הבטוחה ביותר, ובלי עצירות מיותרות.


חורף נעים!


ביטוח רכב  של איילון - להגנה מלאה על הרכב שלך! למגוון תוכניות ביטוח לחץ כאן >>


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
הכן רכבך לקיץ

הכן רכבך לקיץ

להכין את הרכב לקיץ הזה ולנסוע על בטוח!
מה כדאי לבדוק ואיך תכין את הרכב שלך לעונה החמה של השנה
לכתבה המלאההכן רכבך לקיץ
5 טיפים לנהג החדש

5 טיפים לנהג החדש

עצות טובות ונכונות לנהג החדש לנסיעה טובה ובטוחה
לכתבה המלאה5 טיפים לנהג החדש

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString