חידוש ביטוח רכב

רכב בצבע כחול עם כף יד שמגנה עליו מלמעלה

כל מה שחשוב לך לדעת

אם אתה בעל רכב, אתה ודאי מכיר את שני סוגי הביטוח הנפוצים ביותר לרכב – ביטוח חובה וביטוח רכב מקיף. אתה בטח עושה סקר שוק מקדים לפני חידוש ביטוח הרכב או מחדש מידי שנה באופן קבוע אצל הסוכן הוותיק שלך. אבל האם עצרת פעם לחשוב איזה כיסוי מעניק כל אחד מסוגי הביטוח לרכב, איזה ביטוח רכב הוא המתאים ביותר עבורך, מה עליך לדעת ואיך לעשות זאת נכון? הנה כמה טיפים שאספנו עבורך:


הכר את האפשרויות שלך

בעולם ביטוח הרכב קיימים 3 ביטוחים עיקריים:
  • ביטוח חובה לרכב - המחויב על פי חוק ומקנה ביטוח בסיסי לנזקי גוף של נהג הרכב, נוסעיו ו/או הולכי רגל שנפגעו. פוליסת ביטוח חובה לרכב היא אחידה בין כל חברות הביטוח, אך נבדלת בגובה התשלום (הפרמיה) המשולמת ותעריף ביטוח חובה לרכב נקבע בהתאם לנתונים האישיים של המבוטח ושל רכבו.
  • ביטוח רכב מקיף - כיסוי המספק הגנה במקרה של נזק לרכב שלך ושל צד שלישי. הכיסויים / כתבי השירות הנכללים בביטוח מקיף לרכב הם רבים ומגוונים וכוללים גרירת רכב, רכב חלופי, ביטוח שמשות, השתתפות בהוצאות עו"ד במקרה הצורך ועוד. גובה התשלום (הפרמיה) בביטוח המקיף משתנה בהתאם לרכב ובין נהג אחד למשנהו. מאפיינים אישיים של הנהג וסטטיסטיקות הנובעות מסוג הרכב הם גורמים המשפיעים על עלות הביטוח, כמו גם גיל הנהג, מספר הנוהגים ברכב, שווי הרכב וגילו, העבר הביטוחי של בעל הרכב, סטטיסטיקת הגניבות של סוג הרכב המדובר, וכמובן סוגי הכיסויים לביטוח הרכב שנרכשו.
  • ביטוח צד ג לרכב - מספק כיסוי כספי לנזק שגרם המבוטח לרכושו של צד שלישי. כברירת מחדל, ביטוח צד ג' כבר נכלל בפוליסת הביטוח המקיף לרכב ואין צורך לרכוש אותו באופן עצמאי.


היזכר מספיק זמן מראש

ביטוחי הרכב תקפים לרוב ל-12 חודשים ומידי שנה עליך לחדשם. כדאי לעשות תזכורת ביומן מבעוד מועד, על מנת שאת תהליך רכישת הביטוח לא תעשה בלחץ, אלא בחוכמה ובזהירות, תוך בחינת כל הצרכים שלך, להתאמה בצורה מכסימלית לך ולרכבך.


דע מהם הצרכים שלך

במסגרת הכיסויים המוצעים לביטוח המקיף לרכב על ידי חברות ביטוח רכב, קיימים כיסויים המתאימים לצרכים שלכם וכאלה שפחות. ערוך רשימה של הצרכים שלך על מנת שתדע מה לחפש ועל מה אתה מוכן לשלם. לדוגמה, אם הרכב המבוטח חדש, חפש חברת ביטוח המעניקה תוספת שווי לפיצוי בגין רכב שגילו פחות מ-24 חודשים. או אם אין לך דו"חות תנועה ואתה נחשב "נהג זהיר", חפש חברות ביטוח המפצות נהגים זהירים בפרמיה מוזלת.


דווח על שינויים אצלך

הילד שלך הוציא רישיון נהיגה בשעה טובה? פנה לסוכן שלך לקבלת הצעה על כיסוי ביטוחי לנהג חדש. עברת דירה מאזור בו הרכב שלך נחשב "גניב" לאזור בטוח יותר? ספר לסוכן הביטוח שלכם ואולי תזכה להוזלה בגובה הפרמיה.


בדוק האם יש שינויים בפוליסה

גם אם אתה נוהג לבטח את רכבך מידי שנה באותה חברת ביטוח רכב באמצעות סוכן אמין ומקצועי המלווה אותך שנים, עליך לבדוק האם נעשו שינויים בפוליסה. אלה יכולים לעיתים להיטיב אתך ולשפר את תנאי הפוליסה שלך ולעיתים לא.
סוכן הביטוח שלך באיילון ישמח לתת לך הצעת מחיר לביטוח רכב משתלמת שמתאימה בדיוק עבורך. אם אין לך סוכן ביטוח, פנה לאחד מסוכני הביטוח של איילון או מלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
רכב עם שלט נהג חדש

ביטוח רכב לנהג צעיר

גלו מהם הכללים החשובים שכל נהג צעיר לדעת
לכתבה המלאהביטוח רכב לנהג צעיר
5 טיפים לנהג החדש

5 טיפים לנהג החדש

הילד עבר טסט? הינה כמה דברים שחשוב שתדע...
 
למידע נוסף5 טיפים לנהג החדש
ידיים שתופסות הגה של רכב

סיכונים בנהיגה ללא ביטוח מקיף

לכתבה המלאהסיכונים בנהיגה ללא ביטוח מקיף

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString