המדריך לקניית רכב יד שנייה

החלטת לקנות רכב יד שנייה? הנה כמה טיפים שיעזרו לך בתהליך הקנייה

רגע לפני שאתה מתחיל בחיפושים, החלט על סוג רכב או מספר סוגי רכבים שעונים על צרכיך, ולא פחות חשוב- קבע את גודל התקציב שלך. את השאר תגלה במדריך הבא:


קנייה מאדם פרטי

  • שיחת טלפון – שיחת הטלפון היא ההזדמנות שלך לבצע סינון ראשוני. נסה להבין משיחת הטלפון את כמות הקילומטראז' של הרכב, מי היו בעליו הקודמים (ליסינג, פרטי) והאם הרכב עבר תאונות קשות.
    טיפ קטן: כדאי לשאול את בעל הרכב האם יש עוד משהו שאתה צריך לדעת על הרכב. התשובה שתקבל תעיד על בעל הרכב לא פחות מאשר על הרכב עצמו.
  • התרשמות ונסיעת מבחן – מעבר לכך שזהו השימוש שתעשה ברכב, נסיעת מבחן תעזור לך להרגיש את מצב הגיר, לאתר רעשים חשודים, נורות מחשידות שנדלקות בזמן הנסיעה ועוד.
  • בדיקות – וודא שפרטי רישיון הרכב תואמים לפרטי האדם שמולך. אם מדובר בסוחר רכבים, הדבר יצוין על גבי רישיון הרכב. בנוסף, עבור על ספר הטיפולים ובחן מה תדירות הטיפולים ברכב. החלטת להתקדם? קח את הרכב לבדיקה יסודית במוסך מורשה.


קנייה מחברת ליסינג

ישנן חברות ליסינג רבות שמאפשרות קנייה של רכבים משומשים. במקרים רבים החברות הללו יוצאות במבצעים חגיגיים, באפשרויות פריסת תשלומים נוחה ובמחירים שנחשבים לאטרקטיביים. המחירים הנמוכים באים פעמים רבות על חשבון קילומטראז' גבוה שהרכב עשה, וכמות הידיים שהוא עבר. החוק מחייב את מי שעוסק במכירת רכב (סוכני מכוניות, חברות ליסינג וכדומה) למסור גילוי נאות לגבי מצב הרכב, כולל נתונים, כגון: כמות הידיים שעבר ותדירות הטיפולים שלו. בכל מקרה, אל תוותר על בדיקה יסודית של הרכב במוסך מורשה גם כשמדובר בליסינג.החלטת לקנות את הרכב?

קח בחשבון שמחיר המחירון הוא לא דבר שחקוק בסלע, וגם כשמדובר בחברות ליסינג תמיד ניתן להתמקח. בנוסף, באפשרותך לבצע העברת בעלות באינטרנט - זה יחסוך לך זמן וכסף. בטח את הרכב מיד עם קנייתוהתאמת פוליסת ביטוח לרכב נדחקת פעמים רבות לסוף תהליך הרכישה, מהסיבה הברורה כמובן – אתה לא תרכוש ביטוח לרכב שעדיין אינו שלך.
 
חשוב לדעת שנהיגה ללא ביטוח חובה לרכב היא עבירה על החוק, ונהיגה ללא ביטוח מורחב (מקיף, צד ג'), היא סיכון כלכלי כבד שאתה לוקח על עצמך. עם זאת, אתה יכול בהחלט לקבל מראש הצעה לביטוח הרכב הפוטנציאלי בו אתה מעוניין, כך שברגע שתעביר את הבעלות תוכל להפעיל את הביטוח ולהימנע מסיכונים מיותרים.
 
פעמים רבות מוכר הרכב מסכים להאריך את הביטוח ליום – יומיים עד שהקונה ירכוש ביטוח. בהקשר הזה חשוב לדעת שפוליסות ביטוח רבות מבטחות נהגים ספציפיים ברכב ולא את כל מי שנוהג בו.
 

קנית רכב יד שנייה? תתחדש!
אנו באיילון נשמח להתאים עבורך פוליסת ביטוח לרכב, כך שתוכל ליהנות מנהיגה בלי חששות מיותרים. לפרטים נוספים צור קשר עם סוכן הביטוח שלך. פרטי סוכן הביטוח שלך נמצאים באזור האישי שלך. אם אין לך סוכן ביטוח תוכל לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
 
*התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד, ואין בו כדי להוות המלצה לרכישת רכב מאדם פרטי או מחברה.

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString

מוקד תביעות רכב

דואר אלקטרוני: tviot_rechev@ayalon-ins.co.il
בירורי תביעות לצד ג: tviotg@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6679* | 072-2228678
ימים ושעות פעילות: א-ה מ-8:00 עד- 16:00 | ימי ו וערבי חג מ-8:00 עד 13:00
מענה לתביעות לצדי ג: א,ב,ד,ה בין השעות: 10:00-16:00 l ביום ג בין השעות: 08:00-12:00
 

מוקד שירותי גרירה וחילוץ

דואר אלקטרוני: grira@ayalon-ins.co.il
טלפון: 6677* | 072-2228677
פקס: 03-7569560
ימים ושעות פעילות: המוקד פעיל 24/7