איך להפוך את תקופת המלווה למלמדת עבור נהג חדש וצעיר?

טיפים ועצות לתקופת המלווה
צעירה מחזיקה מפתח של רכב ולידה מורה לנהיגה ושניהם מחייכים
המטרה של תקופת המלווה היא לאפשר לנהגים חדשים וצעירים לצבור ביטחון בהדרגה וללמוד שהם יכולים לסמוך על עצמם. אז איך הופכים את תקופת המלווה לתקופה מלמדת עבור הנהג החדש?
 
הילד שלך למד נהיגה, הוא עבר תיאורה וטסט, יש לו רישיון נהיגה, הוספתם אותו לביטוח הרכב שלכם וכעת אתם בתקופת המלווה. היכולת שלך לשלוט על הנהיגה של הילד שלך היא מוגבלת מאוד (אלא אם יש לך רכב ללימוד נהיגה עם דוושות בצד ימין).

 

איך להיות מלווה מועיל לנהג חדש?

תקופת המלווה היא תקופה מיוחדת במערכת היחסים של ההורה והילד. זו תקופה בה ההורה מקבל הזדמנות להעביר לילד שלו, הנהג החדש, משאב אדיר שהוא מחזיק - ניסיון.  הנהג החדש, שמתרגש בכל פעם שהוא פותח את הארנק ורואה את רישיון הנהיגה שלו בתוכו, היה רוצה לקבל ממך את הידע, הניסיון והביטחון שיש לך על הכביש. אז איך אפשר להעביר לו את כל אלו בצורה נכונה ויעילה?

 

לא לנצל את הכוח שלך כמלווה

כאמור, בתקופת המלווה הכוח נמצא אצלך. המפתחות לדבר שהילד שלך רוצה יותר מכל (מטאפורית ומעשית) יושבות בכיס שלך. הטעות הכי גדולה שהורה יכול לעשות בתקופת המלווה, היא להפוך את הנהיגה לפרס ולמנוע נהיגה כעונש. 

זה יכול להיות מפתה מאוד, במיוחד כשברקע יש את בחינות הבגרות וההתחייבויות האחרות של הילד, אבל חשוב לזכור שתקופת המלווה היא תקופה נדירה וחולפת. השאלה שכדאי לך לשאול את עצמך היא - האם מניעת נהיגה, כלומר, ויתור על ההזדמנות שלך כהורה ללוות את הילד שלך בנהיגה, שווה את הסיבה לסנקציה? ברוב המקרים התשובה תהיה שלילית.

 

לתת ביקורת בונה

נהגים וותיקים מתקשים לעיתים לפרק את הנהיגה שלהם לחלקים וטכניקות. נהג וותיק לא יודע כמה פעמים הוא מסתכל במראה בדקה, הוא לא יודע איך הוא חונה ברוורס בדיוק בין הקווים והוא לא תמיד יודע איך הוא יודע שהנהג שלפניו הולך לעשות טעות. 

את הדברים שאתה כבר מיישם אוטומטית, הילד שלך עוד לא למד. חשוב לבחון מה הילד לא עשה נכון ואיך היית עושה את זה אחרת וכמובן להסביר לילד בצורה רגועה. בכל מקרה, כל עוד לא מדובר במצב חירום שמצריך כמובן תגובה מיידית, חשוב להעביר את הביקורת על הנהיגה לאחר סיום הנהיגה, בניחותא, על כוס קפה ועוגיות, בבית.


 

לפרגן על פעולות נכונות על הכביש

סוג הביקורת החשובה ביותר בתקופת המלווה היא פרגון. חשוב מאוד להרבות במילים מעודדות שיש לך להגיד לילדך על הנהיגה שלו. נהגים חדשים וצעירים בונים את יכולות הנהיגה שלהם, אבל הם גם מעצבים את הביטחון שלהם על הכביש בשלבים הראשונים של הנהיגה. חוויות טובות, מילים מעודדות, חיזוק חיובי ומתן דגש על נקודות חוזק אצל הנהג החדש, יתנו לו את רוב הדברים שחשוב שהוא יקבל בתקופת המלווה.
 
 

Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>
 

הוספת כיסוי זמני לנהג צעיר

יש לך ביטוח רכב באיילון? ניתן להוסיף כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש אונליין! לפרטים נוספים לחץ כאן >>
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString