ביטוח רכב לנהג צעיר

רכב עם דלת אחת פתוחה ושלט נהג חדש

מהו ביטוח רכב לנהג צעיר?

נהג צעיר, בניגוד לנהג חדש, אינה הגדרה הקבועה בחוק אלא מוגדרת על ידי חברות הביטוח כנהג שגילו פחות מ-24. יחד עם זאת, כאשר הנהג הוא חדש וצעיר, היינו בשנתיים הראשונות של ותק הרישיון שלו ומתחת לגיל 24, חלות עליו גם הגבלות חוקיות. על מנת לסייע לנהג הצעיר בתחילת דרכו, להדריך אותו בנהיגה בטוחה וזהירה ולהשריש תרבות נהיגה נכונה תוך שמירה על החוק, התקינה המדינה תקנות המחייבות את הנהג הצעיר בליווי מבוגר מעל גיל 24 למשך 6 חודשים, אשר לאחריהם יכול הנהג הצעיר לקבל רישיון נהיגה קבוע.


ביטוח נהג צעיר

נהגים מתחת לגיל 24 מעורבים יותר בתאונות דרכים ושיעור תאונות הדרכים בקרב נהגים צעירים אלה אף גדול מחלקם באוכלוסייה. ביטוח חובה לנהג צעיר או כל ביטוח אחר שמוצעות על ידי חברות ביטוח הרכב השונות, מגלם בתוכו את הסיכון שנלקח על ידי חברת הביטוח בבואה לבטח נהג צעיר, אשר מראש סיכוייו להיקלע לתאונת דרכים גבוהים יותר, ועל כן הפרמיה גבוהה יותר מזו של נהג ותיק, כמו גם שיעור ההשתתפות העצמית של המבוטח במקרה של פגיעה.

החוק מחייב את הנהג הצעיר והחדש במספר מגבלות הנובעות מהרצון למזער את מעורבותו בתאונות דרכים:

  • בשנתיים הראשונות לקבלת הרישיון, אם טרם הגיע הנהג הצעיר החדש לגיל 21, הוא רשאי להסיע עמו במכונית עד 2 נוסעים בלבד, אלא אם כן נוסע עמו נהג מלווה.
  • הצגת שלט נהג חדש בשולי החלון האחורי על מנת ליידע את הנהגים סביבו כי לפניהם נהג חסר ניסיון ועל מנת שיגלו כלפיו זהירות וסבלנות. נהיגה ללא שלט היא עבירה, וכך גם נהיגה עם שלט "נהג חדש" למי שאינו כזה.
  • הימנעות מעבירות חמורות, שכן נהג חדש שיורשע בעבירת תנועה חמורה עלול למצוא עצמו עומד מחדש למבחן נהיגה עיוני ו/או מעשי ו/או בדיקה רפואית – לפי החלטת משרד הרישוי. רישיונו יישלל עד שיעמוד בכל החובות המתבקשות, ולאחר מכן הוא ייחשב שוב כ"נהג חדש" למשך שנתיים נוספות.
  • נהג חדש מחויב לעבור קורס ריענון בן 12 שעות בשנה החמישית להוצאת הרישיון. חידוש הרישיון מותנה בביצוע הקורס ועמידה במבחן עיוני בסופו.

ביטוח לנהג צעיר

למרות החוק שמקשיח עמדות אל מול הנהג הצעיר, חברות הביטוח מודעות לכך שלרוב הנהג הצעיר אינו הנהג העיקרי ברכב המשפחתי ואולי אף אינו נוהג בו מידי יום, ומאפשרות לשלב ביטוח חובה לנהג צעיר בתוך פרמיית ביטוח קיימת, לזמנים הקצובים בהם הוא נוהג ברכב, מה שמוזיל את עלות הפרמיה ועדיין מאפשר כיסוי וביטוח רכב לנהג צעיר. באופן כזה הורים לא ימנעו מהנהג הצעיר לנהוג ברכב וכך הוא יוכל להתנסות ולצבור ותק נהיגה על הכביש ללא חשש, בעודו מבוטח בביטוח חובה לנהג צעיר ובביטוח רכב מתאים.


 

Ayalon Young - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים

איילון יאנג - ביטוח רכב דיגיטלי לנהגים צעירים שחוסך לך כסף, עם אפליקציה המעניקה הטבות על נהיגה בטוחה, ללא הגבלת קילומטרים וללא צורך בהפעלתה בתחילת כל נסיעה – הביטוח תמיד בתוקף! רוצה לדעת עוד על איילון יאנג? להצטרפות פנה לסוכן הביטוח באיילון או לחץ כאן>>
 

הוספת כיסוי זמני לנהג צעיר

יש לך ביטוח רכב באיילון? ניתן להוסיף כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש אונליין! לפרטים נוספים לחץ כאן >>
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי 
 

לקבלת הצעה לביטוח רכב

לקבלת הצעה לביטוח רכב
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString