ביטוח רכב - כיסוי זמני לנהג צעיר או חדש

כך תשלב נהג צעיר או חדש בביטוח הרכב שלך
צעירים מחייכים בתוך רכב

הילד עבר טסט, קיבל רישיון ועכשיו הוא מוכן לנהוג ברכב המשפחתי לצידך כמלווה ולצבור ניסיון בנהיגה. הוספת כיסוי זמני תעזור לך לשלב את ילדך בפוליסת ביטוח הרכב שלך בתחילת דרכו כנהג צעיר או חדש.

נהג חדש מוגדר על פי חוק כנהג בעל וותק נהיגה שלא עולה על 24 חודשים, בלי כל קשר לגיל הנהג בעת הנפקת רישיון הנהיגה. נהג צעיר לעומת זאת, הינו נהג שגילו לא עולה על 24 שנים. בין אם הנהג חדש ובין אם הוא צעיר, הוא מחויב במגבלות כאלה או אחרות, כגון: נהיגה לצד מלווה למשך שישה חודשים והגבלת כמות הנוסעים שאתו ברכב.

מטרות הגבלות ותקנות אלו הן לשמור על הנהג ועל הנוסעים אתו, לשמור על העוברים והשבים בדרך ולשלב את הנהג בהדרגתיות, עד שיגיע לרמת נהיגה גבוהה ויצבור ביטחון עצמי.


מה ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר בביטוח רכב?

כל מי שמוציא רישיון, נכנס תחת ההגדרה של 'נהג חדש', בלי קשר לגילו. ההגדרה הזו תקפה למשך שנתיים, ועלות הביטוח וההשתתפות העצמית של נהג צעיר במקרה של תאונה היא גבוהה יחסית לנהג ותיק. נהגים צעירים הם נהגים עד גיל 24, ללא קשר לוותק הנהיגה.

נהג צעיר יכול להיות גם נהג חדש אם הינו עונה על שתי ההגדרות. בשלושת המקרים איילון חברה לביטוח מאפשרת להוסיף כיסוי זמני בפוליסת ביטוח הרכב לתקופה של עד 4 ימים בכל פעם, בהתאם לצורך שלך.

מה החשיבות של ביטוח רכב לנהג חדש או צעיר?

מעבר לעובדה שהחוק מחייב כל נהג לנהוג כשהוא מכוסה בביטוח רכב חובה, ביטוח שמכסה פגיעות גוף במקרה של תאונה, קיימים שני סוגי ביטוחים נוספים שמכסים נזקי רכוש - ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.
על פי נתוני משרד התחבורה, נהגים חדשים ונהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות דרכים מאשר נהגים ותיקים. חברות הביטוח לרוב לוקחות בחשבון את הסיכון לנזקי גוף ולנזקי רכוש, שעולה סטטיסטית ככל שהנהג פחות מנוסה ולכן מחירי ביטוח הרכב לנהגים חדשים וצעירים יהיו לרוב יותר גבוהים מאלה של נהגים ותיקים.

מה זה כיסוי ביטוח זמני לנהג חדש או צעיר?

נער או נערה שעברו תיאוריה ורק הוציאו רישיון נהיגה, בדרך כלל רוצים לנצל כל הזדמנות לנהוג ברכב. עם זאת, ההגבלות החלות על נהגים חדשים וצעירים הן רבות, מה שמתנה את הנהיגה במלווה ומצמצם את חלון הזמנים בו הנהג יכול לנהוג. לצד ההגבלות, קיים גם הרצון שלך כהורה להכניס אותם לנהיגה באופן הדרגתי ושקול, ועוד פרט קטן - מדובר בסופו של דבר ברכב המשפחתי.

כל אלה מביאים לכך שעלות כיסוי הביטוח לנהגים לא מצדיקה בדרך כלל את כמות הנסיעות בפועל. בדיוק לשם כך ניתנת לך אפשרות לרכוש כיסוי ביטוחי זמני לנהג חדש וצעיר באיילון.
הוספת הכיסוי, מאפשרת לך לבטח את הנהג החדש לתקופה של 4 ימים, מספר פעמים בשנה, מבלי לרשום אותו כנהג קבוע בפוליסת הביטוח.

מה היתרונות של כיסוי ביטוח זמני לנהגים חדשים או צעירים?

כאמור, במקרים רבים הנסיעה מתבצעת ברכב המשפחתי. אם הנהג אותו תרצה לבטח אינו נוהג ברכב באופן קבוע, למשל, אם הוא הוא חייל שמשתמש ברכב רק כשהוא מגיע הביתה או סטודנט שלא גר בבית, ניתן להוסיף כיסוי ביטוחי זמני לפוליסת הביטוח הקיימת ולא לרכוש ביטוח חדש. עם זאת, במידה והנהג נוהג ברכב באופן קבוע, מומלץ לרכוש ביטוח רכב לנהג חדש.

אנחנו באיילון מציעים למבוטחנו את רכישת הכיסוי הזמני באופן דיגיטלי באתר איילון באמצעות צ'אט בוט דיגיטלי או באמצעות האזור האישי. כך תוכל להוסיף את הכיסוי הביטוחי לנהג צעיר או חדש בכל זמן, מכל מקום ובכל מכשיר!

יש לך ביטוח רכב באיילון? מעוניין לרכוש כיסוי זמני לנהג חדש וצעיר בפוליסת ביטוח הרכב? לרכישת הכיסוי פנה לסוכן הביטוח שלך באיילון או המשך לרכישת הכיסוי באתר, בקלות ובמהירות.


 

 


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח רכב

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח רכב
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד