נכון או לא נכון: 5 מיתוסים על ביטוח בריאות פרטי

רופא מחזיק כרית לב קטנה

חושב שאתה יודע הכל על ביטוח בריאות פרטי? בוא לבדוק!


מהו ביטוח בריאות פרטי?

לצד השירות הניתן בביטוח הבריאות בקופות החולים, לפעמים אנו צריכים שירותים נוספים: התייעצות עם רופא מומחה, קיצור זמן ההמתנה לתור, טיפולים מיוחדים, תרופות מחוץ לסל ועוד. ביטוח בריאות פרטי יכול לתת מענה למצבים אלו ולמצבים רבים אחרים, ומאפשר לך ליהנות מטיפול רפואי פרטי, יעיל ומתקדם.
בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחום ביטוחי הבריאות, ואנחנו שומעים מעת לעת שאלות בנוגע לביטוח בריאות פרטי והיתרונות שלו.

ריכזנו כמה מיתוסים בנושא, חלקם נכונים, וחלקם פחות:
 • בביטוח בריאות פרטי אין לך אפשרות לבחור כל רופא מנתח, אלא רק רופאים שחברת הביטוח מאשרת - נכון חלקית.

  ברוב חברות הביטוח באפשרותך לבחור את הרופא המנתח מתוך רשימת רופאי הסדר בלבד – רשימת הרופאים שעובדים עם חברת הביטוח ממנה רכשת את הפוליסה. לעומתן, יש חברות שמאפשרות לך לבחור כל רופא מנתח, גם רופא שאינו מופיע ברשימת הרופאים המומלצת. באיילון ביטוח – ברגע האמת, באפשרותך לבחור את הרופא המנתח המועדף מבחינתך, כל רופא מנתח, גם אם אינו מצוי ברשימת רופאי ההסדר וליהנות מקבלת שיפוי עד תקרת הספק או הרופא שבהסדר.

 • אם יש לך ביטוח בריאות משלים מקופת החולים, אין לך צורך בביטוח בריאות פרטי - לא נכון.

  ביטוח בריאות פרטי נותן לך שירותים וטיפולים רבים שאין באפשרותך לקבל בביטוח בריאות משלים של קופת החולים שלך, כמו: השתלת איברים, טיפולים מיוחדים בחו"ל, ניתוחים בחו״ל, סל בדיקות הריון, רפואה אלטרנטיבית ועוד. בביטוח בריאות משלים של קופות החולים, לרוב הכיסוי הכלול הינו חלקי ומצומצם.

 • ילדים מקבלים את כל הטיפולים בחינם ואין טעם לבטח אותם בביטוח רפואי פרטי עד גיל 18 - לא נכון.

  בכל גיל עלולים להתרחש מצבים בהם נדרשים טיפולים או שירותים המוצעים בביטוחי הבריאות הפרטיים, לדוגמא: בעת צורך רפואי מהותי - אף אחד לא רוצה להמתין חצי שנה לתור לבדיקה לילד שלו.

 • ביטוח בריאות פרטי לילדים הוא ביטוח זול במיוחד - נכון.

  אולי מכאן נולד המיתוס מהסעיף הקודם, אבל ביטוח בריאות פרטי לילדים זול מכיוון שמצבם הרפואי טוב יותר משל מבוגרים ולכן לחברות הביטוח יש בממוצע פחות עלויות על טיפולים לילדים.

 • לאחר השינויים בביטוחי הבריאות וביטוח הבריאות האחיד, לא משנה היכן עושים את הביטוח, העיקר המחיר - לא נכון.

  הרפורמה של משרד האוצר קבעה שהכיסויים הקשורים בניתוחים בארץ, טיפולים חלופיים והתייעצות עם מומחים, אגב ניתוח או מחליף ניתוח, יהיו אחידים בין כל החברות על מנת להקל להשוות בין הביטוחים, אבל כיסויים אחרים, כגון: השתלות, רפואה אלטרנטיבית, מחלות קשות וכיסויים חשובים נוספים, ממשיכים להיות שונים ומובדלים בין חברות הביטוח.

איך רוכשים ביטוח בריאות פרטי?

באפשרותך לפנות לסוכן הביטוח שלך באיילון שיתאים את הביטוח הנדרש לך ולבני משפחתך. פרטי סוכן הביטוח שלך מופיעים באזור האישי שלך באיילון. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח המקצועיים של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח בריאות

לקבלת הצעה לביטוח בריאות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString