כפל ביטוחי בריאות: איך לא לשלם כפול

מהו כפל ביטוחים ואיך ניתן להימנע מזה?

מהו כפל ביטוחים ואיך ניתן להימנע מזה?

קופות החולים בישראל מספקות שירותי בריאות במסגרת ״סל בריאות ממלכתי״. במסגרת סל זה מגיעים לכל מבוטח שירותי רפואה בסיסיים, אבל שירותי רפואה רבים, למשל בדיקות הריון, אינם כלולים בסל הבריאות או כלולים בו באופן חלקי. מי שלא מסתפק בסל הבריאות הבסיסי, יכול לרכוש מקופת החולים ביטוח משלים (שב"ן), רובד ביטוחי שמאפשר מגוון שירותים וכיסויים רפואיים שאינם כלולים בסל הבסיסי.
 
הביטוח המשלים של קופות החולים מאפשר ליהנות משירותי רפואה מגוונים, אבל עדיין יש דברים רבים שחסרים בו: התייעצות ללא תשלום עם רופא מומחה, קיצור זמן ההמתנה לתור, השתלות, טיפולים מיוחדים, טיפולים בחו״ל, בחירת רופא מנתח, תרופות שאינן בסל התרופות ועוד. את כל אלו ועוד שירותים רבים משלים ביטוח בריאות פרטי של חברות הביטוח.
 

כאן בעצם מתחילה הבעיה

מכיוון שבישראל פועלות כמה קופות חולים, וכל קופה מספקת בביטוח המשלים שלה שירותים מעט שונים, עלול להיות מצב בו הביטוח הפרטי נותן שירות שהמבוטח יכול לקבל דרך הביטוח המשלים של קופת החולים שלו. מכיוון שביטוח רפואי הוא ביטוח מודולרי, כלומר ביטוח שניתן לבחור בו איזה כיסויים רוצים ולשלם על פי הכיסויים שנבחרו, מצב זה עלול ליצור כפל ביטוחים. כפל ביטוחים משמעותו שלמרות שמבוטח משלם ליותר מחברה אחת על כיסוי מסוים, כלומר משלם פעמיים או יותר על אותו כיסוי, בסופו של דבר אם יצטרך לממש את הכיסוי יוכל לעשות זאת רק באמצעות חברה אחת.
 
בנוסף לכך, ישנם מבוטחים שמשלמים לשתי חברות ביטוח עבור ביטוח בריאות פרטי, לפעמים בטעות, לפעמים כדי להגדיל את הכיסוי הביטוחיכאן הבעיה כבר עלולה להיות לא רק כפל ביטוחי בריאות אלה אפילו תשלום משולש על אותו כיסוי.
 

איך בודקים כפל ביטוחים?

אחד משלושה ישראלים משלם כפל ביטוחים, זה קורה מכיוון שקשה מאוד לאדם שאיננו מתמצא בביטוחי בריאות לבחון לעומק את הכיסויים בביטוחים ולאתר כפל ביטוח בריאות. לצורך זה רצוי להיעזר במומחה, מישהו שיוכל לבחון בעיון את כל הביטוחים שלך, ולבדוק האם מסתתר כפל ביטוחים, או להפך, חוסר ביטוחי, כיסוי שנחוץ לך אבל לא מופיע בביטוח. ביטוח בריאות פרטי מומלץ הוא ביטוח שמספק לך כיסויים בנוסף לכיסויים של קופות החולים, בלי תשלום כפול על תחומים שמבוטחים כבר על ידי קופת החולים.
 
סוכן הביטוח שלך ישמח להיפגש איתך, להציג בפניך את ביטוחי הבריאות המומלצים שלנו, לעבור יחד איתך על כל הביטוחים כדי לוודא שיש לך את כל הכיסויים שנחוצים לך, ואין לך כיסויים כפולים. פרטי סוכן הביטוח שלך מופיעים באזור האישי שלך. אם אין לך סוכן ביטוח ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...

לקבלת הצעה לביטוח בריאות

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח בריאות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString