אבחון רפואי מהיר יכול להציל חיים

מהו כתב שירות אבחון מהיר ואיך מקבלים את השירות?
רופאה מחייכת

אבחון מהיר של מחלות מאפשר לגלות שינוי במצב הרפואי בשלב מוקדם, כך שההתמודדות עם המחלה תהיה פשוטה יותר עבור המטופל וגם עבור הצוות הרפואי. אז מה כולל אבחון מהיר ואיך אפשר לקבל את השירות?

ככל שהרפואה מתקדמת, כך מתגלה עד כמה חשוב לזהות התפתחות של מצב רפואי בשלב מוקדם. זיהוי מוקדם יכול להשפיע על איכות חייהם של הנבדקים, ולעיתים גם להציל אותם. האבחון המהיר כולל בדיקות מסוגים שונים, בהתאם לחשד שמתעורר אצל הרופא בעקבות הסימפטומים של הנדבק, כשאת רוב האבחונים המהירים ניתן לבצע היום בדרך לא פולשנית. אז באילו מקרים רצוי לפנות לאבחון מהיר, כיצד מתבצע האבחון ולמי צריך לפנות כדי לעבור את התהליך?

למה צריך אבחון רפואי מהיר?

מצבים רפואיים רבים מתפתחים באיטיות, והם מלווים בסימפטומים כמו כאבי בטן, כאבי גב, כאבי ראש כרוניים, כאבים בכתפיים, מתן שתן לא סדיר, כאבים בשד, כאבים בברכיים וסימפטומים נוספים. ברוב המקרים, מדובר בתופעות חולפות, אך במקרים מסוימים לאחר התייעצות עם רופא, ניתן לעבור הליך אבחון רפואי מהיר, שבא לתת מענה למי שמעוניין לזהות את המצב הרפואי שלו בזמן בלי להתרוצץ בין רופאים, בלי לעבור בדיקות שונות ובלי להתמודד עם בירוקרטיה מסובכת.

אבחון מהיר ולא פולשני לגילוי סרטן המעי הגס

נכון לינואר 2022, על פי האגודה למלחמה בסרטן, גברים ונשים בגיל 50 ומעלה צריכים לעבור בדיקה, אחת לשנה, לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס ולמניעת התפתחותו. עם זאת, בשנים האחרונות סרטן המעי הגס מופיע גם אצל צעירים אשר לא נחשבו עד כה קבוצת סיכון.

לכן, אבחון מוקדם ככל הניתן של סרטן המעי הגס היה ונשאר קריטי עבור בני 50 ומעלה, אבל הוא חשוב מאוד גם עבור אנשים בגילאים צעירים יותר, עם התפתחות תסמינים רלוונטיים, כגון: צואה דמית, עצירות או שלשול ממושך, תחושה של חוסר התפנות, כאבי בטן וירידה דרסטית במשקל.

הליך האבחון המהיר לגילוי סרטן המעי הגס

הבדיקה המפורסמת לגילוי סרטן המעי הגס היא בדיקת קולונוסקופיה, בדיקה פולשנית שמצריכה טשטוש ודורשת הכנה מקדימה, פחות נעימה. כעת ניתן לעבור אבחון מהיר בטכנולוגיה מתקדמת שאינה פולשנית, אשר כוללת בדיקת דם פשוטה הנקראת COLONFLAG.

אבחון מהיר לגילוי מוקדם של סרטן השד

גילוי מוקדם של סרטן השד יכול להציל חיים, וזו לא סיסמה. גילוי מוקדם הוכח ככזה שיכול להפחית תמותה באופן משמעותי, מה גם שהוא מאפשר לשנות את מהלך המחלה.

הליך האבחון המהיר לגילוי סרטן השד

האבחון המהיר לגילוי מוקדם של סרטן השד נעשה באמצעות בדיקת ממוגרפיה, שהיא בדיקת רנטגן מהירה של השדיים. זוהי בדיקה לא פולשנית עבור נשים שאינן בהכרח חוות תסמינים של סרטן השד (בשלב מוקדם של המחלה, לא תמיד מורגשים גושים בשד בבדיקה פיזית).

היום, ניתן לקבל גישה לבדיקות אבחנתיות ובדיקות הדמיה, להתייעץ עם רופאים מומחים, לקבל אבחון וייעוץ גנטי למחלות תורשתיות ועוד, עם החזרי הוצאות בהיקף של מאות ואלפי שקלים לשנת ביטוח.

איך אפשר לקבל תור לאבחון מהיר?

עפ"י כתב השירות, במידה ואתה זכאי לאבחון רפואי מהיר במסגרת ביטוח הבריאות שלך, והתעורר אצלך חשד לשינוי במצבך הרפואי, עליך לפנות למוקד מדיטון - ספק השירות, בשלוחה ייעודית למבוטחי איילון: 03-5207437.


באיילון, ביטוח הבריאות מאפשר לך להנות ממגוון יתרונות מובילים:

  • איכות השירות - רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון קבעה: איילון ביטוח במקום הראשון במדד השירות בביטוחי הבריאות בישראל (אוגוסט 2021).
  • בחירה חופשית של רופא מנתח ברגע האמת.
  • כיסוי רחב לתרופות שאינן בסל, המתחדש בכל שנתיים.
  • כיסוי ל-43 מחלות קשות ואירועים רפואיים, כולל 100% פיצוי כספי לאירוע שכיח: צנתור כלילי טיפולי.

להצטרפות לביטוח הבריאות המוביל של איילון, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר פרטים בטופס צור קשר.

 

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

לקבלת הצעה לביטוח בריאות

לקבלת הצעה לביטוח בריאות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString