רשת האינטרנט הביתית: לגלוש בטוח

איך ליהנות מהיתרונות של הרשת הביתית ולגלוש בראש שקט?
אישה גולשת באינטרנט בלפטופ

רשת האינטרנט הביתית הפכה לחלק הכרחי כמעט מחיינו. לצד יתרונות השימוש באינטרנט הביתי, יש גם חסרונות שצריך לקחת בחשבון ולהיערך בהתאם כדי ליהנות מגלישה נעימה, מהירה ובטוחה.

הטלוויזיה, המחשב, הסמארטפונים ולרוב עוד הרבה מכשירים נוספים מחוברים לרשת האינטרנט הביתית, שלא לדבר על כל הנכסים הדיגיטליים שמחוברים לחשבונות האישיים שלך, שיושבים בענן, שמקושר גם הוא לרשת האינטרנט הביתית. במילים אחרות, הרשת הביתית הפכה לתשתית נוחה ונפלאה, אבל גם לנקודת תורפה עבור גורמים שרוצים לנצל זאת לרעה. אז מה היתרונות של הרשת הביתית, מה החסרונות שלה ואיך אפשר להגן עליה ועל הנכסים הדיגיטליים שלך בעידן הדיגיטלי?


מה היתרונות של שימוש ברשת ביתית אלחוטית?

הרשת הביתית האלחוטית עובדת בטכנולוגיית Wi-Fi, טכנולוגיה המאפשרת למכשירים אלקטרוניים להעביר נתונים באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו. היתרונות של הרשת האלחוטית בהשוואה לרשת הקווית הם:


פשטות החיבור

היתרון הגדול של רשת Wi-Fi ביתית הוא בפשטות חיבור הציוד. במילים אחרות, אין צורך בהגדרות פרוטוקול מורכבות במחשב ובפריסת כבלים.


גמישות

רשת אלחוטית מאפשרת הוספה קלה של מחשבים, סמארטפונים או כל אמצעי אחר הדורש חיבור לרשת ללא חיבורי כבלים וללא הגדרה של הרשת.


ניידות

רשת אלחוטית מאפשרת לך להתחבר לאינטרנט מכל מקום ברחבי הבית ולשמור על קשר רציף עם הרשת תוך כדי תנועה, ללא תלות בחיבור קווי.

מחיר זול

מחשבים ניידים חדשים מורכבים עם מתאמי כרטיס רשת אלחוטי (Wireless NIC Adapter), מה שאומר שניתן לחבר אותם בקלות לרשתות אלחוטיות ביתית.

החסרונות של רשת האינטרנט הביתית

החסרונות של רשת האינטרנט הביתית נובעים מהמקום הגדול שתופס השימוש ברשת האינטרנט האלחוטית בבית. רשת אינטרנט ביתית, בטח כשאנחנו מדברים על רשת אלחוטית, עלולה לחשוף את הנתב לגורמים זרים המעוניינים, במקרה הטוב, לגזול מרוחב הפס שלך, ובמקרה הגרוע - לעשות שימוש בנתוני המחשב שלך או בנתונים המאוחסנים בענן. החסרונות הבולטים של רשת האינטרנט הביתית:

אבטחת הרשת

כאשר המידע עובר באוויר וחשוף לכולם, מה שנכון במקרה של רשת אינטרנט אלחוטית, אבטחת רשת האינטרנט היא מטבעה מורכבת יותר. כאשר אין גבולות פיזיים ברורים, כל מי שנמצא בטווח הקליטה של הרשת ויש ברשותו את הציוד ואת הידע המתאים, יכול להתחבר לרשת שלך.

גישה לרשת

כאמור, מתוך אותה אפשרות להוספת משתמשים לרשת האינטרנט ללא חיבור פיזי, כל מי שבטווח הקליטה יכול להתחבר ולנצל את רוחב הפס שלך.

מהירות הגלישה

ככל שלרשת האינטרנט הביתית שלך יתחברו יותר מכשירים, כך רוחב הפס ינוצל יותר ומהירות הגלישה תיפגע. בהשוואה לרשת קווית, מהירות הגלישה ברשת אלחוטית היא איטית יותר. קירות בטון וברזל, הפרעות רדיו ועוצמת אות נמוכה משפיעים על מהירות העברת הנתונים ופוגעים מעשית במהירות הגלישה.

איך למנוע בעיות אבטחה ברשת האינטרנט הביתית?

רשת האינטרנט הביתית כבר מזמן לא מסתכמת רק בחיבור למחשב, והמושג - 'בית חכם', הפך מחלום עתידני למציאות. יחד עם זאת, מקרים של פריצות אבטחה שבעקבותן מגיעה דרישת כופר ונזקי סייבר קשים ברשת הביתית, הפכו גם הם לחלק אינטגרלי מאותה מציאות חדשה.

במציאות הזו, הגנה על הבית שלך מפני איומי סייבר חשובה מתמיד, ולכן יש צורך במעטפת הגנה מקיפה. כיסוי איילון סייבר Living, בביטוח הדירה מספק רשת ביטחון מקיפה מפני מתקפות סייבר שיכולים לגרום נזקים משמעותיים לנכסים הדיגיטליים.


לרכישת ביטוח הדירה איילון Living ולהוספת כיסוי סייבר לדירה, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או להשאיר את פרטיך בטופס צור קשר.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי

ביטוח דירה אונליין - איילון Living
עד 30% הנחה בביטוח מבנה ותכולה לדירה * השתתפות עצמית נמוכה  * מגוון הרחבות וכיסויים