מה ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח משכנתא לדירה?

כל מה שרצית לדעת על ביטוח דירה וביטוח משכנתא לדירה
תמונה של סלון עם ספה ושולחן

קנית דירה ואפילו רכשת ביטוח משכנתא, מה ההבדל בין ביטוח משכנתא לביטוח דירה ואילו כיסויים נמצאים בביטוח דירה שאינם קיימים בביטוח משכנתא? התשובות לפניך.

ביטוח משכנתא הוא מושג המתייחס לשני סוגי ביטוח הנותנים כיסוי לבנק במקרה בו ההשקעה שלו ניזוקה (ביטוח מבנה) או במקרה בו אחד הלווים לפחות אינו מסוגל להחזיר את המשכנתא מסיבות הכלולות (ביטוח חיים).

אז הבנק מכוסה ובמקרים הללו הוא יכול להיות רגוע, אבל ביטוח המשכנתא לא יפצה אותך במקרים של אובדן רכוש, במקרה בו מגיע לך פיצוי כזה או אחר או במקרים בהם אדם שאינו מתגורר אתך בבית, נפגע. כדי לקבל כיסוי ביטוחי הולם במקרים הללו, כדאי לרכוש ביטוח לדירה. אז מה ההבדלים בין ביטוח דירה וביטוח משכנתא ומה ביטוח לדירה כולל?

מה זה ביטוח משכנתא לדירה?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו הבנק מחייב אותך לרכוש על מנת לקבל משכנתא. ביטוח המשכנתא הוא בעצם הערובה של הבנק לכך שההשקעה שלו תישמר ולא תיפגע במקרים של נזקים חמורים למבנה או במקרים מסוימים בהם המלווה אינו מסוגל להחזיר את ההלוואה.

שני הביטוחים הכלולים בביטוח המשכנתא הם ביטוח חיים, ביטוח שמבטיח כי ההלוואה תוחזר לבנק גם במקרה מוות של אחת הלויים, וביטוח מבנה לדירה.

 

מה כולל ביטוח מבנה לדירה?

ביטוח מבנה לדירה (או לחילופין, ביטוח מבנה למשכנתא) הוא כאמור ביטוח אותו הבנק מחייב אותך לרכוש על מנת שתוכל לקבל משכנתא. הביטוח מבטח את הבית שלכם מפני נזקים שונים שעלולים לקרות וכולל כיסויים כמו כיסוי לנזקי אש, כיסוי לנזקי מים ונוזלים אחרים, כיסוי לנזקי רעידת אדמה ועוד. ביטוח מבנה לדירה חל על נזקים למבנה הדירה ולאלמנטים הקבועים המחוברים לדירה כמו מרפסות, צנרת, מערכות מיזוג והסקה ודוד שמש.

מה כולל ביטוח תכולה לדירה?

מעבר לביטוח המשכנתא לדירה, ביטוחי הדירה הנוספים מתחלקים לשני סוגי ביטוח עיקריים: ביטוח תכולה וביטוח צד ג'.

ביטוח תכולה לדירה - הבית שלך מורכב מקירות ומתכולה, ובמקרים בהם נגרם נזק לרכוש הדירה כתוצאה משריפה, פריצה לדירה, רעידת אדמה ועוד. ביטוח מבנה הדירה לא יכסה את הנזק או את אובדן הרכוש. כדי לבטח את התכולה היקרה של הבית שלך, חשוב לוודא שיש לך ביטוח גם לתכולת הדירה. ביטוח התכולה מאפשר לך ולמשפחתך לקבל פיצוי מחברת הביטוח במקרים של נזק או אובדן רכוש.


איך אפשר לרכוש ביטוח לדירה בהתאמה אישית?

איילון מאפשרת רכישה של ביטוח דירה בהתאמה אישית, עם כיסויים הרלוונטיים לצרכיך האישיים. בין אם יש לך בית חכם ובין אם לא, תוכל לרכוש כיסוי ביטוחי שיספק לך כיסוי סייבר לנכסים הדיגיטליים שלך שמחוברים לרשת הביתית ועוד. איילון Living – ביטוח דירה דיגיטלי בהתאמה אישית, הינו ביטוח דיגיטלי מותאם אישית הניתן לרכישה אונליין.

מעוניין לרכוש ביטוח דירה? באפשרותך לרכוש ביטוח דירה בהתאמה אישית אונליין, הכולל ליווי אישי ומקצועי של סוכן ביטוח.


שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
ביטוח דירה אונליין - איילון Living
עד 50% הנחה בביטוח מבנה ו/או תכולה לדירה * השתתפות עצמית נמוכה  * מגוון הרחבות וכיסויים