ביטוח תכולת דירה

ביטוח תכולה לדירה – כדי לשמור על מה שיקר לך

זוג מחוייך מרים קרטון באמצע הבית עקב מעבר דירה

הדירה בה אתה חי מהווה חלק חשוב מהעולם שלך, בה נשמר כל מה שחשוב ויקר לך. חשוב לך לשמור על מכשירי החשמל שרכשת לאורך השנים בעמל רב, על התכשיטים היקרים ללבה של אשתך, כלי הנגינה, המחשבים בחדרי הילדים, על הבגדים ועל כל הריהוט והחפצים הממלאים את הבית, כל אלה עלולים יום אחד חס וחלילה להינזק, להיגנב, או להישרף ויכולים להשאיר אותך ללא רכושך היקר. במקרה כזה, ביטוח דירה מתאים תאפשר למשפחתך לקבל פיצוי מחברת הביטוח על מנת שתוכל לרכוש תחליפים הולמים ולשקם את חייך.
 

למי מיועד ביטוח תכולת דירה

לעומת ביטוח מבנה לדירה המיועד לכל מי שבבעלותו נדל"ן (והוא בגדר חובה לכל מי שברשותו הלוואת משכנתא) ונועד להגן עליו, ביטוח תכולה לדירה נועד לכולם, גם לאנשים הגרים בדירה שכורה ומעוניינים להגן על כל הרכוש האישי שלהם, הריהוט והחפצים, הנמצאים בתוך הדירה ואינם מכוסים ע"י ביטוח המבנה.
 

כיצד נקבע גובה הפרמיה?

שווי הרכוש הוא אחד הגורמים העיקריים הקובעים את גובה הפרמיה שתשלם מידיי חודש. יחד איתו משוקללים גם גורמים נוספים כמו מגורים בבית פרטי צמוד קרקע או בקומה גבוהה בבניין מגורים, אמצעי המיגון בהם ביתך ממוגן ועוד. יחד עם זאת, לחלק מרכושך יתכן ואין ערך כספי רב, אך הערך הרגשי שלו גדול מאוד עבורך וקיים קושי להעריך אותו. לקביעת סכום הביטוח לתכולת הדירה, קיימות שתי אפשרויות. באחת נשלח סוקר מקצועי מטעם חברת הביטוח, אשר יגיע לביתך במטרה להעריך את שווי חפציך באמצעות רישום מדויק של הפריטים אשר ברשותך. תעודות אחריות, חשבוניות וכל מסמך היכול להעיד על שווי החפץ, יכול לסייע לסוקר להעריך באופן מדויק יותר את שווי החפצים שלך. האפשרות השנייה לקביעת סכום הביטוח לתכולת הדירה היא באמצעות סכום ברירת מחדל קבוע מראש.
 

מה מבוטח בביטוח תכולת דירה ומה לא נכלל

ביטוח תכולת דירה כולל כל דבר וחפץ הנמצאים בדירה, והינם בבעלותם, בחזקתם או באחריותם של המבוטח או בני משפחתו, למעט חריגים המפורטים בתנאי הפוליסה.
 

הרחבות לביטוח תכולת דירה

כמו בביטוחים אחרים, גם בביטוח תכולה לדירה ניתן לרכוש כיסויים נוספים והרחבות לפוליסת ביטוח תכולת דירה כדוגמת כיסוי לצד ג', המגן על אורחים הנמצאים בביתך בשל אירוע תאונתי שגרם למוות, מחלה, פגיעה, ליקוי גופני, ליקוי נפשי או ליקוי שכלי או נזק או אובדן לרכוש צד שלישי. ניתן להתאים ביטוח תכולת דירה לצרכיך על מנת להבטיח שבעת מקרה נזק כגון: אובדן, גניבה, רעידת אדמה, תקבל פיצוי כספי אשר יאפשר לך לשקם את שגרת חייך.
 
 

דירה בשכירות

 
אם אתה שוכר דירה למגורים, חוקי השכירות מטילים עליך את האחריות כמי שמתגורר בפועל בדירה, גם אם בעלי הדירה ביטחו את הדירה. מקובל כי בעלי הדירה ירכשו ביטוח מבנה, והשוכר ירכוש ביטוח תכולה וצד ג. חשוב לשים לב במקרה כזה שבהסכם השכירות יצוין שביטוח המבנה יכסה גם אותך. נושא הביטוח נתון למשא ומתן בין בעל הדירה לשוכר, אבל כשוכר, על מנת להגן עליך ועל בני ביתך בצורה מלאה מפני נזקים הקשורים לדירה, כדאי לרכוש ביטוח דירה צד שלישי המכסה נזקי גוף ונזקי רכוש שנגרמים לצד שלישי שנמצא בבית, וכך למנוע מצב עתידי שבו תאלץ לשלם סכומים גבוהים במיוחד כפיצוי עבור הרכוש או האדם שנפגעו.


איך רוכשים ביטוח לדירה?

פשוט מאוד. סוכן הביטוח באיילון יתאים עבורך את ביטוח הדירה המתאים לך ולבני משפחתך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון  או למלא את פרטיך בטופס.
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי
 

ביטוח דירה איילון Living -

עד 30% הנחה בביטוח מבנה ותכולה, מגוון כיסויים הכלולים בפוליסה והשתתפות עצמית נמוכה
 
 
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיוכלו לעניין אותך...
מכונה המציגה מידעיים על רעידת אדמה

כיצד תפעל בעת רעידת אדמה?

ריכזנו עבורך מספר כללי להתנהגות בעת רעידת אדמה
לכתבה המלאהכיצד תפעל בעת רעידת אדמה?
אבא אמא וילדה יושבים ומחייכים מתחת לגג

האם כדאי לך לעשות ביטוח מבנה לדירה?

כאן תוכל לקרוא למה כדאי וחשוב לרכוש ביטוח מבנה לדירה
לכתבה המלאההאם כדאי לך לעשות ביטוח מבנה לדירה?

ביטוח דירה אונליין - איילון Living

עד 30% הנחה בביטוח מבנה ותכולה לדירה *  השתתפות עצמית נמוכה * ביטוח דירה עם מגוון רחב של כיסויים * מגוון הרחבות הכלולות בפוליסה