ביטוח תכולת דירה

זוג צעירים תופסים קופסת קרטון ביחד

ביטוח תכולה לדירה – כדי לשמור על מה שיקר לך


הדירה בה אתה חי מהווה חלק חשוב מהעולם שלך, בה נשמר כל מה שחשוב ויקר לך. חשוב לך לשמור על מכשירי החשמל שרכשת לאורך השנים בעמל רב, על התכשיטים היקרים ללבה של אשתך, כלי הנגינה, המחשבים בחדרי הילדים, על הבגדים ועל כל הריהוט והחפצים הממלאים את הבית, כל אלה עלולים יום אחד חס וחלילה להינזק, להיגנב, או להישרף ויכולים להשאיר אותך ללא רכושך היקר. במקרה כזה, ביטוח דירה מתאים יאפשר למשפחתך לקבל פיצוי מחברת הביטוח על מנת שתוכל לרכוש תחליפים הולמים ולשקם את חייך.
 

למי מיועד ביטוח תכולת דירה

לעומת ביטוח מבנה לדירה המיועד לכל מי שבבעלותו נדל"ן (והוא בגדר חובה לכל מי שברשותו הלוואת משכנתא) ונועד להגן עליו, ביטוח תכולה לדירה נועד לכולם, גם לאנשים הגרים בדירה שכורה ומעוניינים להגן על כל הרכוש האישי שלהם, הריהוט והחפצים, הנמצאים בתוך הדירה ואינם מכוסים ע"י ביטוח המבנה.
 

כיצד נקבע גובה הפרמיה?

שווי הרכוש הוא אחד הגורמים העיקריים הקובעים את גובה הפרמיה שתשלם מידיי חודש. יחד איתו משוקללים גם גורמים נוספים, כגון: מגורים בבית פרטי צמוד קרקע או בקומה גבוהה בבניין מגורים ואמצעי המיגון בהם ביתך ממוגן. יחד עם זאת, לחלק מרכושך יתכן ואין ערך כספי רב, אך הערך הרגשי שלו גדול מאוד עבורך וקיים קושי להעריך אותו. לקביעת סכום הביטוח לתכולת הדירה, קיימות שתי אפשרויות. באחת נשלח סוקר מקצועי מטעם חברת הביטוח, אשר יגיע לביתך במטרה להעריך את שווי חפציך באמצעות רישום מדויק של הפריטים אשר ברשותך. תעודות אחריות, חשבוניות וכל מסמך היכול להעיד על שווי החפץ, יכול לסייע לסוקר להעריך באופן מדויק יותר את שווי החפצים שלך. האפשרות השנייה לקביעת סכום הביטוח לתכולת הדירה היא באמצעות סכום ברירת מחדל קבוע מראש.
 

מה מבוטח בביטוח תכולת דירה ומה לא נכלל

ביטוח תכולת דירה כולל כל דבר וחפץ הנמצאים בדירה, והינם בבעלותם, בחזקתם או באחריותם של המבוטח או בני משפחתו, למעט חריגים המפורטים בתנאי הפוליסה.
 

הרחבות לביטוח תכולת דירה

כמו בביטוחים אחרים, גם בביטוח תכולה לדירה ניתן לרכוש כיסויים נוספים והרחבות לפוליסת ביטוח תכולת דירה, כדוגמת כיסוי לצד ג', המגן על אורחים הנמצאים בביתך בשל אירוע תאונתי שגרם למוות, מחלה, פגיעה, ליקוי גופני, ליקוי נפשי או ליקוי שכלי או נזק או אובדן לרכוש צד שלישי. ניתן להתאים ביטוח תכולת דירה לצרכיך על מנת להבטיח שבעת מקרה נזק, כגון: אובדן, גניבה ורעידת אדמה, תקבל פיצוי כספי אשר יאפשר לך לשקם את שגרת חייך.
 
 

דירה בשכירות

 
במידה והינך שוכר דירה לצרכי מגורים, חלה עליך האחריות כמי שמתגורר בפועל בדירה, גם אם בעלי הדירה עצמה ביטחו את הדירה. נהוג שבעלי הדירה ירכשו ביטוח מבנה, ואילו השוכר ירכוש ביטוח תכולה וביטוח צד ג'. במקרה כזה, חשוב לשים לב שבהסכם השכירות יצויין שביטוח המבנה יכסה גם אותך כדייר. נושא הביטוח נתון למשא ומתן בין בעל הדירה לשוכר, אבל כשוכר, כדי להגן עליך ועל בני ביתך באופן מלא מפני נזקים הקשורים לדירה, ניתן לרכוש ביטוח דירה צד שלישי, המכסה נזקי גוף ונזקי רכוש שנגרמים לצד שלישי בעת השהייה בדירה, וכך למנוע מצב אפשרי, שבו אתה תאלץ לשלם סכומים גבוהים כפיצוי עבור הרכוש או האדם שנפגעו.


איך רוכשים ביטוח לדירה?

פשוט מאוד. סוכן הביטוח באיילון יתאים עבורך את ביטוח הדירה המתאים לך ולבני משפחתך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון  או למלא את פרטיך בטופס.
 
 מעוניין בביטוח דירה?

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי

ביטוח דירה אונליין - איילון Living
עד 30% הנחה בביטוח מבנה ותכולה לדירה * השתתפות עצמית נמוכה  * מגוון הרחבות וכיסויים