5 טיפים למעבר דירה עם ילדים

איך לעבור דירה עם ילדים וליצור חוויה חיובית בזמן המעבר?
זוג הורים יושבים על הספה

לצד אריזות, הובלות, תיקונים ותיאומים חשוב לשמור על אווירה טובה עבור ילדים. זה לא יהיה בהכרח קל וייתכן מאד שיהיו רגעים לא פשוטים. איך אפשר לצלוח את מעבר הדירה ולשמור על השלום בבית?


להכין את עצמך

במה אפשר להיות בטוחים? בכך שמעבר הדירה הוא תהליך זמני ושלבסוף הוא יסתיים. לחצים וחששות לא ישאירו את המשפחה שלך בלי בית, אבל הם עלולים ליצור משקעים מיותרים, שאפשר לפסוח עליהם עם הכנה נכונה ותיאום ציפיות.


לשווק את המעבר לילדים

אולי לא שמת לזה לב, אבל כהורה, כישורי השיווק שלך יכולים לעשות את ההבדל בין יום קליל ומוצלח, ליום ארוך וסיזיפי.

מעבר דירה יכול להעסיק מאוד, במיוחד בסמוך למועד הכניסה לדירה החדשה. יש המון סידורים והכנות לביצוע ולצד זה, חשוב להבחין בהזדמנות הנדירה שניצבת בפניך להעצמת הילדים. זה הזמן לתת להם כלים לפיתוח תחושת ה- 'אני' שלהם, להגברת תחושת העצמאות והאחריות.

אז איך משווקים את מעבר הדירה לילדים? בעיקר מדברים, משתפים ושואלים את הילדים שאלות. חשוב לתת לילדים שלך את התחושה שהם חלק מהתהליך, שלוקחים את תחומי האחריות שלהם ברצינות, ושהעצות, התוכניות והפתרונות שלהם מקבלים את מלוא תשומת הלב שלך.


לקבוע יעדים ריאליים

מעבר הדירה מתוכנן לעוד חודש או חודשיים, אבל החלטת לדחות את כל הסידורים לרגע האחרון? אם אין לך ילדים, זה אולי יכול לעבוד, אבל אם יש לך ילדים, בטח אם יש לך ילדים קטנים, זה כנראה לא יהיה פשוט.

דחיית אריזת הדירה לרגע האחרון עלולה ליצור 'סיר לחץ' משפחתי. הגדרת יעדים ריאליים, כמו אריזה של חמישה ארגזים ביום, יכולה להוריד את רמת הלחץ למינימום ולאפשר לך ולמשפחה שלך לנהל חיי שגרה לצד המעבר.

לא חייבים לעשות הכל ביום אחד. להעביר את כל הציוד מהבית הישן לבית החדש עד יום המעבר זה יעד ריאלי. לעומת זאת, לארגן את כל הציוד בבית החדש באותו יום, זו מטרה שיכולה להכניס את המשפחה ללחצים מיותרים ולהקשות על המעבר.


לחלק תחומי אחריות ולנסח משימות ביחד

טלוויזיה לא מחליפה בייביסיטר עם יחס אנושי. מצד אחד, בזמן שהילדים צופים בטלוויזיה יש לך יותר פנאי לאריזות ולביצוע משימות בצורה יעילה.

מצד שני, לא פשוט לנתק את הילדים מהמסך אחרי זמן צפייה רצוף וממושך. הרי אחת הסיבות העיקריות למעבר הדירה היא טובת הילדים, אז למה לא לערב אותם בתהליך?

מעבר דירה זו הזדמנות קלאסית להעצים את תחושת הבגרות והאחריות של הילדים, ולתת להם לקבל טעימה מבוקרת מעולם המבוגרים.

ילדים קטנים מאוד יכולים להיות אחראים על אריזת הצעצועים שלהם, ומתבגרים כבר יכולים להיות אחראים על אריזת בגדים, אריזת החדר שלהם ועוד. כשמחלקים תחומי אחריות, חשוב לתת אופציות ולא לקבוע עובדות.


לזכור שלקחת חלק זה כיף

במעבר דירה הילדים מקבלים הזדמנות מצוינת לקחת חלק ב"עולם המבוגרים".

אם אתה ובני המשפחה הבוגרים בבית לא יתייחסו לאריזת הבית ולהכנות כאל 'עונש', גם הילדים לא יתייחסו לזה באופן הזה. כך גם במטלות השוטפות של הבית: בניקיונות, בבישולים ובכל תחום אחריות אחר.


עובר לדירה חדשה? תתחדש!
באיילון חברה לביטוח תוכל לקבל מענה ביטוחי מקצועי לביטוח דירה.

לפרטים ולהצטרפות פנה לסוכן הביטוח שלך באיילון. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.

מבוטח באיילון?
אנו זמינים לשירותך במגוון האמצעים הדיגיטליים או במוקד שירות הלקוחות 1-700-72-72-27.

ביטוח דירה אונליין - איילון Living
עד 50% הנחה בביטוח מבנה ו/או תכולה לדירה * השתתפות עצמית נמוכה  * מגוון הרחבות וכיסויים