הכן ביתך לחורף

ביץ עם צעיף בחורף

7 טיפים שיעזרו לך להכין את הבית לחורף

נזק לדירה יכול להיגרם בתקופת החורף מפגעי טבע שונים ועלול להיות כרוך בעלויות גבוהות. קבלו מספר דרכים שיעזרו לכם לדעת איך לשמור על הדירה שלכם בצורה טובה ובטוחה.


החודשים הקרים בפתח, אז אחרי שפינינו מקום בארון לבגדים הארוכים, הורדנו את המטריות מהבוידעם והתחדשנו בזוג מגפיים יפים, הגיע הזמן לטפל גם בדירה שלנו ולהכין אותה לקראת החורף הישראלי.

נזקי טבע – מה זה אומר?

ביחס למדינות אחרות החורף בארץ לא קשה במיוחד, אבל עדיין הוא מלווה בסופות, רוחות וגשמים חזקים שגורמים לעיתים לשיטפונות ולהצפות באזורים שונים בארץ, שעלולים לפגוע ולהזיק לרכוש שלנו ולפעמים גם לנו.
נזקי טבע עלולים להיגרם מכמה סיבות:

 • סערה כתוצאה מגשמים חזקים
 • שלג וברד
 • רוחות חזקות
 • ברקים
 • קיפאון

הנזק הפופולארי ביותר נגרם ממים. כמויות גדולות שיורדות באזורים בהם קיימת בעיה בתשתיות הביוב גורמות להצפות, לסחף של בוץ שנכנס לבתים וגורם נזק לרכוש החיצוני והפנימי. לעיתים סחף כל כך חזק גורם למכוניות "לשוט" על פני הכביש ולהתנגש אחת בשנייה. במקרים גרועים ומסוכנים אף יותר נגרם נזק גדול גם מנפילת עצים גבוהים.

ממש לא לפני הרבה זמן, באוקטובר 2015, סופה קשה שפקדה אותנו גרמה באזור השרון לנזקים קשים ברכוש, לפציעה של צעירה כתוצאה מעץ שנפל על האוטובוס שבו נסעה, ואפילו גבתה חיים של פועל שנהרג מפגיעת קיר שקרס עליו.

מזג האוויר החורפי יכול להשפיע עלינו גם במקרים פחות קיצוניים אך מטרידים לא פחות. מים שמחלחלים מהתקרה או מקירות הבית בגלל ירידת גשמים, גורמים לרטיבות ולנזק לרכוש הפנימי שלנו בבית, לרהיטים ולחפצים שונים. יום קפוא במיוחד יכול לגרום נזק משמעותי לדודי השמש או לקולטים בגלל מים שקפאו במערכת הצינורות שלהם, וכמובן מים שחודרים אלינו הביתה בגלל הצפות ממש מדלת הכניסה.


 

אז איך כדאי להכין את הבית לחורף?

בין אם אתם שוכרים דירה או שהדירה שלכם כדאי להכין את הבית לחורף להיערך ולעשות כמה דברים שימנעו ממכם להיקלע למצבים לא נעימים בתקופה זו. הנה כמה טיפים:

 • אטימות וזיפות גג הבית – בעיות אפשריות בשכבת האיטום של הגג או הקירות החיצוניים של הבית או הביניין יגרמו למים לחדור דרך שכבת הבטון ולהגיע ישירות לבית ולגרום לנזק רב. כדי למנוע נזילות ורטיבות של מים בקירות הבית כדאי להשקיע באיטום איכותי ומקצועי
 • פתיחת מרזבים למניעת רטיבות בגג – אנשי מקצוע מציעים שגם אם לא נערכתם וטיפלתם בגג של הבית, עדיין לא מאוחר. בכל סוגי הדירות, פרטיות ומשותפות, טיפול נכון ופתיחה של סתימה במרזב הבית תאפשר זרימה של מי גשמים דרכו ולא דרך הגג
 • גיזום עצים גבוהים - למניעה של נפילת עצים במקרה של רוחות חזקות
 • חיזוק חפצים - שנמצאים על גגות הדירה, כמו אנטנות, דודי שמש או קולטים מצריכים חיזוק וקיבוע. מומחים בתחום טוענים שזה אחד הגורמים לנזקים הגדולים בגג הבית
 • החלפת רעפים שבורים – למניעת כניסת מים אל תוך הדירה
 • מומלץ! לרכוש מכשיר חשמלי פנימי לחימום המים בחודשים הקרים שיחליף את השימוש בדוד השמש
 • בדיקת תקינות פעולת החימום של המזגן

בדקו אם הפוליסה שלכם בתוקף ומתאימה לאיזור מגוריכם

לצד ההכנות לקראת החורף כדאי לרכוש ביטוח דירה שכולל ביטוח מבנה דירה  וביטוח תכולת דירה עם כיסויים מתאימים שיגנו עליכם במקרים של נזקי טבע שיכולים להיות כרוכים בעלויות גבוהות. ביטוח דירה טוב, בראש ובראשונה, יתן לכם שקט נפשי וחוסר דאגה וגם יחסוך לכם הרבה כסף. במקרים רבים הפוליסה מכסה את אותם נזקים שעבורם תוכלו לקבל פיצוי כמעט מלא מחברת הביטוח שלכם. אם קיים לכם ביטוח דירה, חשוב לקרוא ולוודא שהכיסויים הביטוחיים אכן מכסים את הנזקים שעלולים לקרות.

סוכן הביטוח באיילון יוכל לבחון את הצרכים והדרישות שלך לגבי ביטוח הדירה שלך. לפרטים אודות תוכנית ביטוח מבנה דירה. אם אין לך סוכן ביטוח ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.

חורף חם ונעים!
מעוניין בביטוח דירה?

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
איש בחליפה מציג בית על כף היד איש בחליפה מציג בית על הכף היד שלו

תוספות לפוליסת ביטוח הדירה שלך

בוא לגלות מהם חמשת הכיסויים ששווה לך להכיר
לכתבה המלאהתוספות לפוליסת ביטוח הדירה שלך
הכן ביתך לקיץ

הכן ביתך לקיץ

טיפים שיעזרו לך לעבור את הקיץ בבית בצורה נעימה
לכתבה המלאההכן ביתך לקיץ
ביטוח דירה אונליין - איילון Living
עד 30% הנחה בביטוח מבנה ותכולה לדירה * השתתפות עצמית נמוכה  * מגוון הרחבות וכיסויים