כל מה שחשוב לדעת על ביטוח ועד בית

ריכזנו עבורך את כל המידע שחשוב לדעת על ביטוח לועד הבית
שני בניינים ורקע של שמיים

ועד הבית הוא תפקיד התנדבותי, ועדיין מדובר בתפקיד עם הרבה אחריות. ביטוח ועד בית יכול לעזור לך להתמודד עם נזקים ברכוש המשותף של הבניין, לחסוך לך כסף במקרה של תביעת נזיקין בגין פגיעה בשטח הבניין המשותף ועוד.

ביטוח ועד בית יכול לעזור לך בדיוק במקרים בהם נראה לך שאתה מתמודד לבד עם נזקים או אם חלילה נפגעים כתוצאה מנזקים או מכשל ברכוש המשותף של בניין. אז, מה זה בעצם ביטוח ועד בית? מה כולל הביטוח, ולמי הוא בעצם מתאים?

למה ועדי בתים צריכים ביטוח?

לכל בניין משותף יש רכוש משותף, והרכוש הזה נמצא תחת האחריות של ועד הבית כנציג הרשמי של דיירי הבניין. ניהול ועד בית זה בעצם ניהול פרויקט שכולל בתוכו תכנון של הכנסות מול הוצאות שוטפות וראייה לטווח הקרוב והרחוק.

כדי לנהל ועד בצורה יעילה, אתה צריך להחזיק ביכולות אישיות לא מבוטלות, במיומנויות טכניות ובהבנה מינימלית בתשתיות הבניין, כמו מערכת הביוב, החשמל, האיטום ועוד. עם זאת, גם מהנדס בניין עם ניסיון של 30 שנה בניהול עובדים, שלקח על עצמו את ניהול ועד הבית, לא יכול אף פעם לדעת מאיפה תגיע התקלה הגדולה הבאה וכמה היא תעלה.

במקרה בו נגרם נזק שמקורו לרכוש המשותף של הבניין או כתוצאה מתקלה כזו אחרת ממנו, כיסוי ביטוחי מתאים יכול לחסוך לך ולשכנים שלך הוצאה אדירה לצורך תיקון ליקויים, שיפוץ או תשלום פיצויים שעשויים לצאת מכיסכם.


למי ביטוח ועד בית מתאים?

כדי לענות על השאלה הזו צריך להבין מה נכנס תחת ההגדרה של "בית משותף". בניינים בני 3 קומות או בניין פאר נכנסים תחת ההגדרה של 'בית משותף'. מה שמגדיר אותם כבית משותף הוא העובדה הפשוטה שמדובר בבניין בו מתגורר יותר מדייר אחד.

חוק המקרקעין מגדיר בית משותף כבניין בו יש לפחות שתי דירות, ושנרשם כבית משותף בפנקס הבתים המשותפים. דיירי בתים משותפים חשופים לסיכונים ולנזקים שעשויים להיגרם לרכוש המשותף של הבניין דוגמת חדרי מדרגות, מעליות, מקלטים, ממ"דים, חדרי ביטחון, גג הבניין, חדר הכושר ועוד.

ביטוח ועד בית מתאים לכל בניין משותף, שכן תקלות אף פעם לא מגיעות לאחר התראה מוקדמת. עוד לא נבנה בניין המגורים האולטימטיבי שחסין מפני נזקים, כך שביטוח ועד בית יכול לעזור לך ולשכנים שלך להתמודד עם תקלות ונזקים שעשויים לעלות הון, לסייע לכם לקבל את המענה המקצועי והאיכותי כדי לתקן תקלות ונזקים, ולהגן עליכם מפני תביעות משפטיות ותשלום פיצויים במקרים מסוימים.


מה כלול בביטוח ועד בית?

ביטוח ועד מורכב מביטוח מבנה, ביטוח רכוש ואפשרויות ביטוח נוספות. השירותים אותם אתה זכאי לקבל במסגרת ביטוח ועד בית הם שירותים כמו תיקוני נזקי רטיבות כתוצאה מתקלות אינסטלציה כולל אופציה להזמנת אינסטלטור פרטי ועוד.

חשוב שתדע: ביטוח בניין משותף הוא ביטוח מותאם אישית, מה שמאפשר לך לרכוש תכנית משולבת הכוללת בתוכה ביטוח מבנה וביטוח רכוש לבניין, בהתאם לצרכים של הבניין.

ביטוח אחריות מעבידים - חברות ניקיון, חברות תחזוקה ועובדים הקבועים והזמניים בבניין, עלולים להיפגע במהלך עבודתם. פגיעה כזו עשויה לחשוף את ועד הבית לתביעה מצדם בגין הנזקים שנגרמו להם. ביטוח אחריות מעבידים נותן מענה בדיוק למקרים הללו ויכול לחסוך לך ולשכניך את ההליך המשפטי ואת ההוצאות היקרות שעשויות לבוא בעקבותיו.

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי - ביטוח שנותן כיסוי לתביעות שתוגשנה נגד חברי ועד הבית עקב מעשה או מחדל שעשו במסגרת תפקידם. במקרה של פגיעה בגוף או ברכוש כתוצאה ממפגע שמקורו ברכוש המשותף של הבניין, הנפגע רשאי לדרוש פיצוי בגין הפגיעה. ביטוח אחריות כלפי צד שלישי נותן לדיירי הבניין אפשרות לדרוש פיצויים בגין הפגיעה, בדיוק כמו עובר אורח שנפגע ושאינו נושא באחריות לרכוש המשותף של הבניין.


ביטוח בניין משותף - כדי למנוע את ההוצאה הגדולה (הבלתי צפויה) הבאה

חושב לרכוש ביטוח בניין משותף? סוכני הביטוח של איילון ישמחו לתת לך שירות ולעזור לך להתאים את הביטוח הנכון לבניין שלך. להצטפות פנה לאחד מסוכני הביטוח של איילון או השאר פרטיך בטופס צור קשר.

 


*התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי.

לקבלת הצעה לביטוח ועדי בתים

לקבלת הצעה לביטוח ועדי בתים
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד