טיפים לניהול ועד הבית

5 טיפים שיעזרו לך לקבל כלים פרקטיים לניהול ועד הבית
אישה רצה לכייון מדרגות

ניהול ועד בית הוא תפקיד שדורש השקעה של זמן, אנרגיות ומשאבים רבים. הנה 5 טיפים שיעזרו לך לנהל את ועד הבית בצורה יעילה, לתכנן את התקציב, להתנהל מול דיירים ולכסות את הבניין מבחינת נזקים.

ניהול ועד בית כולל ניהול של משימות שוטפות כמו גינון, ניקיון חדר המדרגות, טיפול במעליות, תשלום חשבונות ועם זאת הוא כולל גם ניהול של הוצאות בלתי צפויות כגון: איטום גג במקרה של נזקי גשמים, טיפול בסתימות ביוב ובנזקים אחרים בצנרת המשותפת של הבניין.

זה עוד לפני שמזכירים את ההתנהלות השוטפת מול השכנים. אז איך מנהלים ועד בית בדרך שתהיה יעילה כלכלית ונכונה חברתית? לפניך 5 טיפים שיעזרו לך לקבל כלים פרקטיים לניהול ועד הבית בבניין שלך.


1. נהל טבלה מסודרת


זה אולי נשמע בנאלי, אבל כל פרויקט גדול מתחיל בקובץ אקסל קטן. בניית טבלת הוצאות מסודרת תעזור לך לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות של הבניין, לעדכן את סכום קופת הועד עם כל הכנסה או הוצאה, לתכנן הוצאות קדימה, ובעיקר, לעשות לך סדר.


2. דאג לעדכן את הדיירים מיוזמתך


יושבי ראש ועדי בתים לא יודעים את זה בתחילת דרכם בתפקיד, אבל הם לובשים על עצמם מדים בלתי נראים שמאפיינים אותם לא פחות ממדים של שוטר או של אחות. נבחרת ליו"ר ועד בית? סביר להניח שהשם השני שלך הופך בימים אלה ל - 'ועד הבית'.

אם אתה רוצה לחסוך מעצמך את שיחות חדר המדרגות השגרתיות של: "ראית את הכתם הזה על התקרה? חייבים לעשות עם זה משהו", בדיוק כשאתה יוצא לזרוק את הזבל, כדאי ליזום בעצמך עדכונים וישיבות ועד מרוכזות במועדים קבועים.

העדכונים השוטפים והישיבות הקבועות יעזרו לך לפשוט מעליך את מדי יו"ר הועד הדמיוניים ולחזור לשיחות הכדורגל ומזג האוויר הישנות והטובות כשאתה פוגש את השכן מלמעלה בחדר המדרגות.


3. קח את הנדוניה של ועד הבית הקודם בערבון מוגבל


אחרי טקס העברת השרביט מיו"ר ועד הבית הקודם שהחזיק בתפקיד, עכשיו זה הזמן שלך לנהל את הבניין בדרך שאתה רואה לנכון.

אל תחשוש לפתוח דף חדש בניהול הבניין ולערוך השוואת מחירים בין בעלי מקצוע. הזמן את בעלי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר כדי שיטפלו בתקלות אחת ולתמיד, ובקש תמיד קבלה כך שיהיה לך תמיד למי לפנות (וגם כדי להמנע מעבירות מס).


4. גבה מהדיירים תשלום ועד בית קבוע בצורה מרוכזת


אחת הנקודות הרגישות ביותר בכל הנוגע לניהול ועד בית היא גביית תשלום ועד הבית מדיירי הבניין. נכון, תהליך הגביה לא תמיד נעים, אבל הזנחה והימנעות מטיפול במתקנים ובתשתיות הבניין, עשויה לגרור אחריה הוצאות גדולות הרבה יותר לכולם. אז מה אפשר לעשות כדי לדלג מעל הקונפליקט שבין יו"ר ועד בית לדייריו?

ניתן לחבר את הבניין לתשלום הוראת קבע בהעברה בנקאית, באפליקציות ייעודיות או בכרטיס אשראי, כך שלפחות התקציב לעבודות התחזוקה והניקיון השוטפות של הבניין יהיה מכוסה וידוע מראש - בלי שתצטרך "לרדוף" אחרי השכנים.

בכל מקרה, כדאי לגבות את הכספים אותם אתה מקבל בתור ועד הבית, באופן מרוכז במועד חודשי קבוע מכלל הדיירים.


5. רכוש ביטוח בניין משותף


ללא כיסוי ביטוחי מתאים, דיירי הבניין עשויים למצוא את עצמם מתמודדים מול תביעה משפטית ועומדים מול הוצאות ענק. רכישת ביטוח בניין משותף מטעם ועד הבית, יכולה לספק לך ולשכניך הגנה מפני סיכונים שונים.

בנוסף, לוועדי בתים עומדת האפשרות לרכוש ביטוח אחריות כלפי צד שלישי. אנו מציעים ביטוח אחריות צד ג', הכולל הרחבה מיוחדת ללא עלות נוספת, לפיה דיירי הבית נחשבים כצד שלישי במקרה של נזק גוף, רכוש או שניהם, שאירעו להם בגין הרכוש המשותף. בעלי המקצוע ונותני השירות הקבועים והמזדמנים בבניין עלולים להיפגע במהלך עבודתם, מה שעלול לחשוף את בעלי הדירות בבניין לתביעות. ביטוח אחריות מעבידים באיילון, נותן מענה ביטוחי  ומאפשרלספק הגנה לבעלי הדירות מפני סיכונים הגורמים לנזקי גוף לעובדים בבניין המשותף.

לכל בניין יש את הדרישות והצרכים שלו, כך שהתאמת ביטוח לבניין משותף צריכה להיעשות על ידי המומחים בתחום. פנה לאחד מסוכני הביטוח של איילון לקבלת שירות מקצועי ולהתאמת הביטוח הנכון לבניין שלך או מלא את פרטיך בטופס צור קשר.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי / משפטי
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
שרברב על רקע של מטבח

כל מה שכדאי לדעת על נזקי מים וצנרת בבית

מה הם הגורמים האפשריים לרטיבות, למי עליך לפנות ומה בדרך כלל מגיע לך במסגרת ביטוח המבנה שלך?
לכתבה המלאהכל מה שכדאי לדעת על נזקי מים וצנרת בבית

לקבלת הצעה לביטוח ועדי בתים

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח ועדי בתים
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד