פעולות

האם באמת כדאי לעשות ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה?

שתי כפות ידיים של גבר בחליפה שמגינות על משפחה
 
יש נושאים שאנחנו מעדיפים לא לחשוב עליהם, הם לא נעימים לנו, מלחיצים מידי. למשל ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה. האם באמת כדאי לרכוש ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה? אולי בכלל כדאי להעביר את הכסף הזה לקרן פנסיה או קרן השתלמות? או לעשות איתו משהו כדי לשפר את חיינו כבר עכשיו בהווה
 

בשביל מה בכלל צריכים ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה?

אז מה זה ביטוח חיים? המטרה של ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה היא לדאוג ליורשים שלנו. אנחנו מוותרים היום על סכום כסף חודשי, כדי שאם חלילה יקרה לנו משהו, היורשים שלנו יקבלו סכום כסף שיאפשר להם לשמור על רמת החיים אליה הם רגילים. אומנם לרובנו יש ביטוח חיים כחלק מהחיסכון הפנסיוני, אבל האחריות האישית שלנו היא לבדוק שסכומי הכסף מתאימים למשפחה שלנו.
 
בחיסכון הפנסיוני בדרך כלל היורשים יהיו זכאים לאחוז מסוים מהמשכורת, כלומר הסכום מוגבל וגם קשה לצפות אותו קדימה כי הוא תלוי-שכר. בביטוח חיים למקרה מוות מתאונה, ההחלטה מה יהיה הסכום היא החלטה שלך. בנוסף, בביטוח חיים ביכולתך לבחור בפיצוי בסכום חד פעמי, כך שיקבלו בנוסף לקצבה החודשית גם סכום כסף חד פעמי.
 

איך מחליטים מה גובה הסכום לפוליסת חיים למקרה מוות מתאונה?

אז עכשיו, אחרי שיש לך את המידע הנחוץ להחליט אם ביטוח החיים למקרה מוות מתאונה נחוץ לך, מגיעים לשאלת מיליון הדולר, כמה? מצד אחד, חשוב לך, ובצדק, לדאוג לכך שרמת החיים של משפחתך לא תיפגע. מצד שני, כדי שיקבלו סכום כסף גבוה צריך כבר היום לשלם יותר, כי התשלום החודשי נקבע על פי סכום הכסף, בשילוב פרמטרים שונים כמו גיל ומצב בריאותי.
 

אז מה חשוב לקחת בחשבון?

  • מצב משפחתי - האם יש לך בן או בת זוג, ילדים, כמה ילדים, סכום הכסף בפוליסת חיים למקרה מוות מתאונה תלוי קודם כל במספר האנשים שתלויים בך כלכלית.
  • גיל הילדים - הגיל חשוב גם כי ההוצאות משתנות על פני השנים, וגם כדי לחשב כמה שנים חשוב להמשיך ולתמוך בהם. חשוב לזכור שהיום רוב הצעירים ממשיכים להיעזר בהוריהם גם בגיל 30.
  • רמת החיים המשפחתית - לאיזה רמת חיים הם רגילים? אם מלכתחילה אתם מנהלים חיים צנועים אז גם בעתיד ההוצאות שלהם יכולות להמשיך להיות צנועות, אם רמת החיים שלכם גבוהה, סביר שאינך רוצה לפגוע בה.
  • נכסים אחרים שיש למשפחה - בעת חישוב סכום ביטוח החיים, כדאי לקחת בחשבון גם נכסים שונים שיש למשפחה, למשל נדל"ן. בחינה הוליסטית של כל הנכסים יכולה להביא אותך למסקנה שמספיק פיצוי נמוך יותר וכך לשלם פחות בתשלום החודשי.
 
יש דברים שאנחנו עושים בשביל העתיד של המשפחה שלנו, רק כדי שנהיה רגועים ונדע שגם אם חלילה יקרה לנו משהו, הם בטוחים. ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה הוא ללא ספק אחד מהדברים האלו.
 
 

לקבלת הצעה לביטוח חיים

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח חיים
שם מלא
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
קידומת
מספר נייד
מהות פניה
איך תרצה שנחזור אליך?
לידיעתך, לטובת מענה מקצועי, פנייתך תועבר לאחד מסוכני הביטוח המקצועיים מטעמנו.
 

מוקד ביטוח חיים

דואר אלקטרוניmokedat@ayalon-ins.co.il
טלפון: 1-700-72-72-77
פקס: 03-7569566
ימים ושעות פעילות: א-ה מ-8:00 עד- 16:00
הרשמה לניוזלטר
רוצים לקבל עדכונים ומאמרים למייל?

צריך ביטוח משכנתא?
תכנית אטרקטיבית בביטוח חיים ולמבנה הדירה