האם באמת כדאי לעשות ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה?

למה חשוב לעשות ביטוח חיים?

שתי כפות ידיים של גבר בחליפה שמגינות על משפחה
 
יש נושאים שאנחנו מעדיפים לא לחשוב עליהם, הם לא נעימים לנו, מלחיצים מידי. למשל ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה. האם באמת כדאי לרכוש ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה? אולי בכלל כדאי להעביר את הכסף הזה לקרן פנסיה או קרן השתלמות? או לעשות איתו משהו כדי לשפר את חיינו כבר עכשיו בהווה
 

בשביל מה בכלל צריכים ביטוח חיים למקרה מוות מתאונה?

אז מה זה ביטוח חיים? המטרה של ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה היא לדאוג ליורשים שלנו. אנחנו מוותרים היום על סכום כסף חודשי, כדי שאם חלילה יקרה לנו משהו, היורשים שלנו יקבלו סכום כסף שיאפשר להם לשמור על רמת החיים אליה הם רגילים. אומנם לרובנו יש ביטוח חיים כחלק מהחיסכון הפנסיוני, אבל האחריות האישית שלנו היא לבדוק שסכומי הכסף מתאימים למשפחה שלנו.
 
בחיסכון הפנסיוני בדרך כלל היורשים יהיו זכאים לאחוז מסוים מהמשכורת, כלומר הסכום מוגבל וגם קשה לצפות אותו קדימה כי הוא תלוי-שכר. בביטוח חיים למקרה מוות מתאונה, ההחלטה מה יהיה הסכום היא החלטה שלך. בנוסף, בביטוח חיים ביכולתך לבחור בפיצוי בסכום חד פעמי, כך שיקבלו בנוסף לקצבה החודשית גם סכום כסף חד פעמי.
 

איך מחליטים מה גובה הסכום לפוליסת חיים למקרה מוות מתאונה?

אז עכשיו, אחרי שיש לך את המידע הנחוץ להחליט אם ביטוח החיים למקרה מוות מתאונה נחוץ לך, מגיעים לשאלת מיליון הדולר, כמה? מצד אחד, חשוב לך, ובצדק, לדאוג לכך שרמת החיים של משפחתך לא תיפגע. מצד שני, כדי שיקבלו סכום כסף גבוה צריך כבר היום לשלם יותר, כי התשלום החודשי נקבע על פי סכום הכסף, בשילוב פרמטרים שונים כמו גיל ומצב בריאותי.
 

אז מה חשוב לקחת בחשבון?

  • מצב משפחתי - האם יש לך בן או בת זוג, ילדים, כמה ילדים, סכום הכסף בפוליסת חיים למקרה מוות מתאונה תלוי קודם כל במספר האנשים שתלויים בך כלכלית.
  • גיל הילדים - הגיל חשוב גם כי ההוצאות משתנות על פני השנים, וגם כדי לחשב כמה שנים חשוב להמשיך ולתמוך בהם. חשוב לזכור שהיום רוב הצעירים ממשיכים להיעזר בהוריהם גם בגיל 30.
  • רמת החיים המשפחתית - לאיזה רמת חיים הם רגילים? אם מלכתחילה אתם מנהלים חיים צנועים אז גם בעתיד ההוצאות שלהם יכולות להמשיך להיות צנועות, אם רמת החיים שלכם גבוהה, סביר שאינך רוצה לפגוע בה.
  • נכסים אחרים שיש למשפחה - בעת חישוב סכום ביטוח החיים, כדאי לקחת בחשבון גם נכסים שונים שיש למשפחה, למשל נדל"ן. בחינה הוליסטית של כל הנכסים יכולה להביא אותך למסקנה שמספיק פיצוי נמוך יותר וכך לשלם פחות בתשלום החודשי.
 
יש דברים שאנחנו עושים בשביל העתיד של המשפחה שלנו, רק כדי שנהיה רגועים ונדע שגם אם חלילה יקרה לנו משהו, הם בטוחים. ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה הוא ללא ספק אחד מהדברים האלו.
 
 
 
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
מה זה ביטוח חיים ומי באמת צריך את זה?

מה זה ביטוח חיים ומי באמת צריך את זה?

איזה סוגי ביטוח חיים יש ואיזה ביטוח חיים מתאים לך
לכתבה המלאהמה זה ביטוח חיים ומי באמת צריך את זה?
איך תקבע את סכום ביטוח החיים שלך?

איך תקבע את סכום ביטוח החיים שלך?

ומהם 5 הדברים שכדאי לקחת בחשבון?
לכתבה המלאהאיך תקבע את סכום ביטוח החיים שלך?
כל מה שחדש בביטוחי אובדן כושר עבודה

כל מה שחדש בביטוחי אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה אחיד?
לכתבה המלאהכל מה שחדש בביטוחי אובדן כושר עבודה

לקבלת הצעה לביטוח חיים

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח חיים
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString