ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא

אישה ואישה מסתכלים למצלמה ומחייכים

להרוויח שתי ציפורים במכה אחת

קניית דירה היא אבן דרך בחיים, נקודה בה אתה יודע שאתה דואג למשפחה שלך ומאפשר להם לבנות את חייהם במקום קבוע. הצורך לדאוג לבני משפחתך, להתקדם ולבסס את הקן המשפחתי שלכם קיים בך כיום וסביר להניח שיגבר עם השנים. חשוב לך לדעת שאתה דואג להם ולעתידם.
 
ביטוח חיים ומבנה למשכנתא יסייע לך לשמור על יציבות החיים שלכם, להתמודד בקלות עם אירועים בלתי צפויים ויבטיח את ביטחונם הכלכלי של אלו שישארו גם אחרי לכתך.
 
לקיחת הלוואת משכנתא בבנק מחייבת אותך לרכוש ביטוח חיים וביטוח מבנה לנכס שרכשת. אין מן ההכרח שתרכוש את הביטוחים הללו דווקא דרך הבנק, יתרה מכך, סביר להניח שרכישתם בחברת ביטוח אף תוזיל את עלותם ותאפשר רכישת כיסויים רחבים יותר לפוליסות.
 
אז מה הם בעצם אותם שני ביטוחים שאמורים אמנם להגן על הבנק בו לקחת את הלוואת המשכנתא, אך בפועל הם מגנים בעיקר עליך ועל בני משפחתך מפני אירועים בלתי צפויים?


ביטוח חיים למשכנתא

פוליסת ביטוח חיים למשכנתא מהווה ביטוח למקרה מוות. מטרתה, בראש ובראשונה, להגן על הבנק ממצב בו הלווים לא יוכלו להחזיר את סכום ההלוואה ולהבטיח לבנק החזר של כספי ההלוואה במקרה של אסון. הפוליסה מבטיחה את תשלומי המשכנתא לבנק במקרה פטירה של אחד או יותר מהמבוטחים בפוליסה.
יחד עם זאת, פוליסת ביטוח חיים למשכנתא באה להקל על משפחת הלווה במקרה פטירה, במידה והנורא מכל קרה. חברת הביטוח תדאג לשלם את יתרת ההלוואה לבנק, ובכך תפטור את הלווה הנותר מהמשך תשלומי המשכנתא לבנק ותקטין את הנטל הכלכלי מהמשפחה שאיבדה את יקירה. כך מגן ביטוח המשכנתא על בני המשפחה מפני עול ההחזרים במקרה מוות של הלווה, העלול להפוך לנטל כלכלי כבד במקרים אלה ומקל ולו במעט על המשפחה העומדת בפני התמודדות עם החיים ללא יקירה שנפטר.
ככל שסכום הלוואת המשכנתא קטן עם השנים, כך החלק של ביטוח החיים למשכנתא קטן. לרוב הבנק מאשר לבטל את ביטוח החיים כאשר ההלוואה מגיעה לסכום מינימום של כ-30,000 ₪. חשוב לזכור, שהכיסוי של הביטוח מיועד לבנק, ולכן איננו מחליף ביטוח חיים שכדאי לעשות על מנת לדאוג לקרובי המשפחה (מוטבים).


ביטוח מבנה למשכנתא

המרכיב השני של פוליסת הביטוח המשכנתה הוא ביטוח מבנה למשכנתא לנכס שלך. כמו בביטוח החיים למשכנתא, כך גם ביטוח המבנה, הביטוח מגן על הבנק ומבטיח שאם ארע, חס וחלילה, אסון בלתי צפוי בו הנכס שלך ספג פגיעה הרסנית, יהיה ניתן לשקם את הנכס באמצעות הסכום לביטוח מבנה שקיים בפוליסה. ע"י בביטוח המבנה אתה תוכל להתמקד בשיקום ביתך.
 
ביטוח מבנה מכסה נזקים אפשריים למבנה הדירה (קירות, תקרה ורצפה) ולאלמנטים קבועים המחוברים אליו כמו חלונות, דלתות, ונזקים לתשתיות כמו צנרת המים, החשמל, טלפון, מערכת הסקה. חברת הביטוח איילון מציעה, במסגרת הפוליסה לביטוח מבנה למשכנתא, כיסויים עבור סיכוני מים ונוזלים אחרים, סיכון רעידת אדמה (כולל צונאמי כתוצאה מרעידת אדמה), סיכוני אש ואחריות כלפי צד שלישי.
 
במקרים של נזק למבנה הנכס שלך כתוצאה מאש, ברק, רעם, התפוצצות או התלקחות, רעידת אדמה (לרבות צונאמי כתוצאה מרעידת אדמה), סיכוני מים ונוזלים אחרים, מגע או התנגשות של כלי רכב בדירה או פעולות זדון, אתה ומשפחתך עלולים למצוא עצמכם ללא קורת גג. רכישת ביטוח מבנה לדירה תבטיח לך סיוע מחברת הביטוח בכיסוי עלויות הנזק ובכך תאפשר לך לשוב לשגרת חייך בקלות, ללא הפסדים כלכליים גבוהים.
 
פנה עוד היום לסוכן הביטוח של חברת איילון אשר יתאים עבורך את ביטוח המשכנתא הטוב ביותר. פרטי סוכן הביטוח שלך מופיעים באזור האישי שלך, אם אין לך סוכן ביטוח תוכל לאתר סוכן מתוך רשימת סוכני הביטוח שעובדים עם איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד