טיפים לפני רכישת ביטוח מבנה למשכנתא

בחורה צעירה יושבת ומסתכלת על המחשב נייד שלה
החלום על בית משלך, קיים אצל כולם. מרבית חייך אתה עובד במטרה לרכוש נכס שיהווה עבורך ועבור משפחתך פינה חמה לגדול ולצמוח, עוגן של רוגע כלכלי. והנה, לקחת משכנתא, רכשת בית והגשמת את החלום. הגעת אל המנוחה והנחלה. אבל רגע, ביטוח מבנה למשכנתא, עשית?
 
החיים הם שבירים. רגע אחד של הסחת דעת ושימוש לא נכון במכשיר חשמלי יכול לגרום לשריפה בבית. רעידת אדמה חזקה, חס וחלילה, יכולה להשאיר את ביתך כעי חורבות. פיצוץ בצנרת יכול להציף את ביתך במים ולהפכו לבלתי ראוי למגורים. לאן משפחתך ואתה תלכו, היכן תגורו, מהיכן תיקחו את הכספים על מנת לתקנו? במידה ויש לך ביטוח מבנה למשכנתא, אין לך סיבה לדאגה. 
 
ביטוח מבנה למשכנתא הוא אמנם הכרח בדרך לקבלת הלוואת משכנתא, לצורך הגנה על הבנק ועל מנת שתשלומי ההלוואה שלקחת על הבית ימשיכו להיות משולמים באופן קבוע, אך הוא בעיקר מגן עליך ועל משפחתך במקרה אסון בו מבנה הבית ניזוק באופן רציני ועלות התיקון לשם החזרתו להיות ראוי למגורים, גבוהה מאוד.
הביטוח מכסה נזקים אפשריים למבנה הדירה (קירות, תקרה ורצפה) ולאלמנטים קבועים המחוברים אליו כמו חלונות, דלתות, ונזקים לתשתיות כמו צנרת המים, החשמל, טלפון, מערכת הסקה.
 
אספנו כמה עבורך כמה המלצות וטיפים מהמומחים לפני ביצוע ביטוח מבנה למשכנתא:
  • בעת לקיחת הלוואת משכנתא על הדירה, תחויב על ידי הבנק לרכוש עבורה ביטוח מבנה. את ביטוח המבנה תוכל לרכוש לאו דווקא באמצעות הבנק, אלא דרך כל חברת ביטוח המוכרת מוצר כזה, ולשעבד את הפוליסה לטובת הבנק. לרוב זה אפילו יצא לך זול יותר ותוכל לקבל הרחבות לפוליסה שאין בביטוח של הבנקים.
  • במרבית המקרים, ביטוח מבנה למשכנתא נגזר מערך הנכס , לכן, מומלץ לך לבדוק הרחבה של הביטוח כך שיקיף דברים נוספים כגון רכוש.
  • על מנת להוזיל עלויות בביטוח המבנה, תוכל לבקש מחברת הביטוח השתתפות עצמית נמוכה יותר במקרים מסויימים, בתמורה לתשלום פרמיה גבוהה יותר.
  • במקרה של הרס דירה בשריפה או ברעידת אדמה, הסכום שנקבע לביטוח המבנה כולל רק את עלות הבניה של הדירה, ערך הקרקע לא נכלל בביטוח. ההנחה הבסיסית העומדת בהחלטה זו היא שהקרקע נותרת גם לאחר רעידת אדמה. לאור זאת, הפיצוי שתקבל במקרה אסון הנובע משריפה או רעידת אדמה, יהיה נמוך משווי הדירה שלך. מאחר ועלויות הבנייה מתייקרות, תמיד רצוי שתבטח את הדירה שלך על סכום ביטוח גבוה יותר.
  • בעת רכישת ביטוח מבנה לדירה מומלץ לך לוודא כי הפוליסה כוללת כיסוי לביטוח צד ג'. כיסוי זה מהותי למקרים בהם ארע אירוע בדירה שלך, כדוגמת פיצוץ צנרת, גורם נזק בדירה של שכניך. ללא כיסוי לביטוח צד ג', יהיה עליך לשאת בכל העלויות הגבוהות של תיקון הנזק שלהם.
  • כמו בכל ביטוח שאתה רוכש, על מנת למצוא את ביטוח המשכנתא המתאים לך ביותר, מומלץ לך לערוך סקר שוק, בו מעבר להשוואת מחירי הפוליסה, חשוב לשים דגש גם על אמינות החברה המבטחת ואיכות השירות שהיא נותנת במקרה הצורך.  
סוכן הביטוח באיילון ישמח להתאים עבורך את ביטוח המשכנתא. את פרטי סוכן הביטוח שלך תוכל לאתר באזור האישי. אם אין לך סוכן ביטוח תוכל לבחור סוכן מבין רשימת סוכני הביטוח שעובדים עם איילון, או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
למידע נוסף אודות ביטוח מבנה למשכנתא באיילון, לחץ כאן.
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד