5 עובדות על ביטוח משכנתא

קונים בית חדש וצריכים ביטוח משכנתא?

קונים בית חדש וצריכים ביטוח משכנתא?קריאה של 2 דקות תוכל לחסוך לכם כסף וכאבי ראש

קניתם בית חדש או שאתם ממש בדרך לשם? בשעה טובה! יש לכם עכשיו המון נושאים להחליט לגביהם, החל מהיכן לקחת הלוואת משכנתא ובאיזה מסלול, ועד איזו ידית לבחור לארון בחדר הילדים. אנחנו כאן כדי לסייע לכם בהחלטה אחת פשוטה, אבל חשובה, במירוץ שלכם לדירה: ביטוח משכנתא.


מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שנועד בעיקר כדי לבטח את הבנק שמלווה את הכסף לרכישת הבית, על מנת להבטיח כי יקבל החזר כספים של ההלוואה בכל מקרה. ביטוח משכנתא משלב שני ביטוחים שונים:

  • ביטוח מבנה הדירה למשכנתא - מבטח את מבנה הדירה, כך שבמקרה של נזק למבנה יהיה כיסוי לחידוש הנכס ותוכל להמשיך ולשלם את תשלומי המשכנתא. הביטוח מכסה נזקי רעידת אדמה, צנרת, אש ועוד.
  • ביטוח חיים למשכנתא - מבטח את הלווה, כך שבמקרה של מוות, חלילה, של אחד הלווים, חברת הביטוח תשלם לבנק את סכום ההלוואה שנותר.


5 דברים שחשוב שתדעו על ביטוח משכנתא

  • הבנקים מחייבים את כל מי שלוקח משכנתא לרכוש ביטוח משכנתא, אך הבחירה אם לרכוש את הביטוח דרך הבנק או דרך חברת ביטוח בידיים שלכם.
  • כשממלאים את הפרטים בהצהרת הבריאות עבור ביטוח החיים, חשוב לשים לב שלא מפספסים שום דבר, מכיוון שזה עלול ליצור מצב בו לא ניתן לממש את הזכויות בשל מצב בריאותי קודם או מידע לא מדויק שנמסר.
  • ביטוח משכנתא הוא ביטוח לתקופה ארוכה, לכן גם חיסכון של עשרות שקלים בחודש כשמוכפל במספר החודשים, יכול לחסוך לך הרבה מאוד כסף.
  • לבנקים אין אישור למכור ביטוח צד ג' לבית. המשמעות היא שאם חלילה נגרם נזק לבית של השכנים, למשל כתוצאה מנזילה, שריפה וכדומה, אתם תצטרכו לשלם מכיסכם על הנזק.
  • הבנקים לא מוכרים ביטוח תכולה לדירה – ביטוח הדירה למשכנתא של הבנקים כולל רק ביטוח מבנה, כלומר אין כיסוי למקרה של נזק לרכוש.

אז ממי לרכוש ביטוח משכנתא?

האפשרות לבחור בין רכישת ביטוח משכנתא מהבנק לבין רכישת ביטוח משכנתא מחברת ביטוח נותנת בידכם את הכוח. כמו בחירת האדריכל, המהנדס והקבלן, כך אתם יכולים לבחור את הארגון שמציע לכם את ההצעה שמתאימה עבוכם ביותר. יש לכם את החופש לבחור.


לפרטים על ביטוח משכנתא באיילון לחץ כאן

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
להרוויח שתי ציפורים במכה

להרוויח שתי ציפורים במכה

ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא
לכתבה המלאהלהרוויח שתי ציפורים במכה
ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא

טיפים ועצות ממומחים
לקריאת המאמרביטוח מבנה למשכנתא

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח משכנתא
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString