חוזה שכירות לעסק

5 טיפים שכדאי לדעת לפני שחותמים על חוזה שכירות לעסק
איש חותם חוזה

רגע לפני שאתה חותם על חוזה שכירות לעסק, חשוב שתדע למי שייך הנכס, מה הם האישורים הנדרשים להפעלת עסק במקום, אילו סעיפים כדאי שיהיו בחוזה, מה הם סוגי הביטוח שחשובים לעסק שלך ועוד.

אתה עומד לחתום על חוזה שכירות לעסק שלך והמעמד הוא בהחלט מרגש. הציפיות גבוהות, תחושת אופטימיות מציפה אותך, ואתה לא יכול לחכות עד שתתחיל להניע את העסק ולעשות את מה שאתה עושה הכי טוב.

אבל רגע לפני, חשוב שתעצור ותבדוק שחוזה השכירות לעסק שלך לא מקפח אותך ושיש בו את כל האלמנטים שיגנו עליך בעת הצורך. קבל חמישה טיפים שיעזרו לך לעשות סדר בחוזה השכירות לעסק, לפני שאתה חותם.

  • וודא שמשכיר המקום הוא אכן בעל הנכס

כדי לבדוק שמי שעומד מולך ומציע לך להשכיר את השטח המיועד לעסק שלך הוא אכן בעל הנכס. הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא להוציא נסח טאבו לנכס המיועד, בו תרצה לראות שהמשכיר הוא אכן הבעלים הרשום של הנכס. במידה והמשכיר לא מופיע בנסח הטאבו, ניתן לדרוש ממנו להציג אישורים המעידים על כך שאכן עומדת לו הזכות להשכיר את הנכס.


  • וודא שלמשכיר יש אישורים להפעלת עסק מהרשות המקומית

על מנת לוודא שאתה יכול למקם את העסק שלך בשטח הפוטנציאלי, ניתן לוודא מול הרשות המקומית שלנכס יש טופס 4  - טופס המאשר לאכלס את הנכס. במידה ולבניין בו נמצא הנכס אין טופס 4, ככל הנראה לא תוכל לקבל רישיון עסק מהרשות המקומית.

במקרים מסוימים, בעלי נכסים הופכים שטחי מגורים לשטחי מסחר. במקרה כזה, אפשר לבקש מהמשכיר אישורים המעידים כי הליך הסבת השטח הסתיים. בנוסף, באפשרותך לבקש  מבעל הנכס גם אישור על היתר אכלוס למטרות עסקים.

  • וודא שמטרת העסק מופיעה באופן ברור בחוזה

הוספת סעיף המסדיר את תחום העסק ומטרתו לחוזה, חשובה מאד. חשוב שחוזה השכירות יפרט בצורה ברורה מה היא מטרת העסק, באיזו קטגוריית או תחום העסק שלך נמצא וכדומה. כך תוכל לנסות למנוע מצב בו, ברבות הימים, בעל הנכס יטען כי אתה מנצל את הנכס לרעה ובעצם מפר את החוזה.

  • דאג להכניס לחוזה סעיף עם אופציה להארכת תקופה השכירות

כשאתה פותח עסק או מעביר את העסק שלך למעון חדש, סביר להניח שאתה מתכנן להישאר בו תקופה לא קצרה. במידה והעסק יצליח, סביר עוד יותר שתרצה להישאר בו ולהאריך את משך חוזה השכירות לתקופה ארוכה. לכן, חשוב לדאוג לאופציה להארכת תקופת השכירות מראש ובנוסף, אפשר לבחון אפשרות להוספת סעיף הדורש שבעל הנכס יודיע לך, זמן סביר מראש, על כל כוונה למכור את הנכס.

  • וודא שיש כיסוי ביטוחי מתאים לעסק שלך

אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל הנוגע לחוזה שכירות לעסק, הן למשכיר והן לשוכר, הוא נושא הביטוח. ביטוח לעסק מסדיר בעצם את נושא תשלום הפיצויים עבור נזקים שעשויים לקרות במבנה ועוד.

לפני שאתה חותם על חוזה שכירות לעסק, כדאי לבדוק אילו סוגי ביטוחים קיימים לעסק, איזה כיסוי נותן לך כל ביטוח ובאילו ביטוחים כדאי שתבטח את העסק שלך בעצמך: ביטוח מבנה וביטוח רכוש לעסק, ביטוח אובדן רווחים, ביטוח צד ג' לעסק, ביטוח אחריות מוצר, ביטוח חבות מעבידים וכדומה.

איילון חברה לביטוח מציעה מגוון פתרונות ביטוח מותאמים אישית לעסקים. רוצה לרכוש ביטוח לעסק שלך? אחד מסוכני הביטוח שלנו ישמח לחזור אליך ולהתאים את הביטוח הנכון ביותר לעסק שלך.

*התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי / משפטי

מוקד שירות הלקוחות

דואר אלקטרוניmail@ayalon-ins.co.il
טלפון: 1-700-72-72-27
פקס: 03-7569560
ימים ושעות פעילות: א'-ה' מ-8:00 עד- 16:00

לקבלת הצעה לביטוח עסקים

לקבלת הצעה לביטוח עסקים
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString