החתונה מתקרבת? כך נערכים ליום הגדול

מתחתנים? מזל טוב! הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להיערך
זוג מרים כוס לחיים

כולם רוצים שהחתונה שלהם תהיה בלתי נשכחת, אבל לא הרבה זוגות הם מומחים בתחום, פשוט כי לא מתחתנים כל יום. במדריך הבא, תגלו איך להתכונן ליום הגדול ולהישמר מפני טעויות שעשויות לפגוע בשמחה.

הפרפרים בבטן שלך עדיין משתוללים מההצעה המרגשת, התחושה של הטבעת על האצבע עדיין קצת משונה, ובכלל, עוד לא הספקת להתרגל לרעיון. אבל עכשיו, אחרי הערב הקסום בו החלטתם לקשור איש את גורלו של אישה יחד ולהפוך למשפחה, אתם נדרשים לדבר עצמו.


רגע לפני שאתם ניגשים להיערך לחתונה שלכם, זכרו שמדובר באירוע משמח אך מורכב, שדורש התייחסות לתקציב, תכנון מקורות מימון, הערכת רווח, התחשבות באורחים, קביעת תאריך ורכישת ביטוח אירועים. חתונה היא אחת ההפקות הגדולות בחייכם, והדבר האחרון שאתם רוצים זה שמשהו חלילה ישתבש. אז מאיפה כדאי להתחיל?

קבעו גודל תקציב מראש

בניגוד לרכישות או הוצאות אחרות, בהן מקורות המימון והתקציב שלכם ידועים מראש, כשמדובר בחתונה זוגות רבים מסתמכים על מקור מימון עתידי, האורחים. מאחר וחתונה היא כמובן דבר רגשי מאוד, הרבה פעמים מתפתח משא ומתן פנימי, זוגי ומשפחתי שמבוסס על אופטימיות, בנוגע למספר האורחים שיגיעו ולנדיבותם. המשא ומתן הזה מביא בסופו של דבר למצב בו עוד ועוד הוצאות נכנסות אל תוך תקציב החתונה הגמיש.

תכננו את מקורות המימון

החתונה שלכם תלויה לא מעט בגודל התקציב שעומד לרשותכם. זוגות רבים רצים למשוך קרנות פנסיה והשתלמות, לקחת הלוואות גבוהות, לרוקן חסכונות ופיקדונות ולבקש סכומי עתק מההורים. האמונה שההוצאות תכוסנה במלואן נכנסת הרבה פעמים, כאמור, תחת מטריית האופטימיות שמקורה ברגש שמעורר אירוע משמח כמו חתונה אצל כל מי שעומד להתחתן.

חשבו טוב על כל חסכון שאתם שוברים ועל כל הלוואה שאתם לוקחים. אל תצפו שכל מי שהזמנתם יגיע, וקחו בחשבון שלא כולם יהיו אקסטרה נדיבים. מומלץ להסתמך על האורחים כמקור מימון של עד חמישים אחוז מגודל תקציב החתונה. לשאר התקציב מצאו מקורות מימון אחרים.

תכננו הוצאות נלוות

הוצאות אותם זוגות רבים נוטים להגדיר כהוצאות קטנות, נוטות להצטבר פעמים רבות לסכומים גדולים ולא צפויים שמפתיעים את הזוג המאושר בסוף האירוע. הוצאות נלוות יכולות להיות ההבדל בין אירוע גנרי ומונוטוני לאירוע מלהיב וחד פעמי, אבל רגע לפני שאתם מזמינים את הזמר האהוב עליכם, חשבו אם אתם יכולים לעמוד בהוצאה.

בחרו תאריך תוך התחשבות באורחים

כשאתם חושבים על מועד לחתונה לא מומלץ להתחיל מקביעת מועד ספציפי, אלא מחשיבה על תקופה בה הייתם רוצים להתחתן. צמצמו את התקופה הזו למספר מועדים מועדפים ובדקו אותם מבחינת מועדים, חגים, בחינות באוניברסיטה, ואורחים חשובים שמסוגלים להגיע מחו"ל.

מעבר לזה, קחו בחשבון שסוף חודש מאי ותחילת חודש יוני זה זמן ההכרעות בעולם הספורט. אתם רוצים לחשוב שהחתונה שלכם היא אירוע אליו המוזמנים יגיעו בשמחה, אבל חתונה בגמר ליגת האלופות יכולה במקרה הטוב להביא מוזמנים שיהיו דבוקים למסך הטלפון חצי מהערב ובמקרה הרע להשאיר חלק מהם בבית.

אל תוותרו על ביטוח חתונה

עד עכשיו דיברנו על החשיבות של קביעת תקציב ועמידה בו, תכנון מקורות מימון והתחשבות באורחים, דברים שכוללים לא מעט פשרות. אם יש דבר אחד בו לא תרצו להתפשר, הוא רכישת ביטוח אירועים לחתונה שלכם.

ביטוח לאירועים יגן עליכם מפשיטת רגל של בעל המקום, ייתן לכם אפשרות לבטח את המתנות והכספים שתקבלו באירוע, יאפשר לכם לקבל כיסוי ביטוחי של טבעות הנישואין שלכם ואפילו יבטח את החתונה שלכם מפני נזקי מזג אוויר והסלמה ביטחונית.

המצב הביטחוני גרם בשנים האחרונות ללא מעט זוגות לנסות ולדחות את מועד החתונה, או לנסות ולהעתיק את האירוע ברגע האחרון. הידרדרות ביטחונית, בדומה לנזקי מזג אוויר קיצוני, הם דברים שלא נמצאים בשליטתכם. ביטוח חתונות יגן עליכם כלכלית מפני מצבי הקיצון הללו.

ביטוחי חתונה כמו ביטוח צד ג' לאירועים, תפסו תאוצה בשנים האחרונות והם הופכים לאט לאט למצרך חובה עבור זוגות לפני חתונה, בדיוק כמו ביטוח רכב עבור נהגים, ביטוח דירה עבור רוכשי בתים וביטוח לעסק עבור בעלי חנויות למשל.

ביטוח חתונה יחסוך מכם חששות מיותרים ויפנה אתכם להנות ממה שחשוב באמת, החתונה החד פעמית שלכם.

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
איש חותם מסמך

עצות לפני חתימה על חוזה שכירות דירה

עומד לשכור דירה? קבל 5 טיפים שחשוב להכיר לפני שחותמים על חוזה שכירות
לכתבה המלאהעצות לפני חתימה על חוזה שכירות דירה