חוק אופניים חשמליים

חוקי רכיבה על אופניים שכל רוכב חייב לדעת
שני ילדים רוכבים על אופניים עם קסדות על הראש ותיק על הגב

חוק רכיבה על אופניים חשמליים

האופניים החשמליים הפכו כבר מזמן לתופעה נפוצה ולכלי רכב שימושי, שרואים בכל בכל מקום במרחב הציבורי, במיוחד בערים הגדולות. הפתרון לכלי ממונע, שיכול להוביל אותך ממקום למקום בזמן קצר ובעלות נמוכה יחסית הפכה אותם לפופלאריים כל כך, אך לצד זה, עקב ריבוי תאונות דרכים שבהם מעורבים אופניים חשמליים, וכדי למנוע תאונת אופניים חשמליים גם בעתיד, קבע המחוקק בספטמבר 2014 חוק אופניים חשמליים ותקנות שעליהם חייב כל רוכב להקפיד.


ריכזנו עבורך את החוקים ברכיבה על אופניים חשמליים שנקבעו בחוק:

  • מהירות נסיעה - על פי חוק רכיבה על אופניים חשמליים מותר לרכב על אופניים חשמליים שההספק המרבי שלהם הוא עד 250 וואט, וכולל מנגנון עצירה המפסיק את פעולתו של המנוע באופן אוטומטי כשהרכיבה עולה על 25 קמ"ש.
  • אביזרי בטיחות חובה - האופניים החשמליים צריכים לכלול צופר או פעמון, מחזירי אור מאחור וגם על דוושות האופניים, פנס קדמי עם תאורה לבנה, פנס אחורי עם תאורה אדומה על האופניים. כמו כן חלה חובה שעל האופניים יוטבע סימון רשמי עם הכיתוב "אופניים עם מנוע עזר" בציון כל פרטי היצרן והדגם של האופניים.
  • איפה מותר לרכוב -  חל איסור מוחלט לרכוב על מדרכות עם אופניים חשמליים, הרכיבה מותרת במקום שיש בו שביל המיועד לרכיבה על  אופניים, ובהיעדר שביל רכיבה מתאים, הרכיבה תיתבצע על הכביש בהתאם לפי כל חוקי התנועה וכמה שיותר קרוב לשפה הימנית.
  • גיל הרכיבה המותר - הגיל המינימלי שממנו ניתן לרכיבה על אופניים חשמליים הוא מגיל 16.

 

  • שימוש בקסדה - בלי קשר לחוק רכיבה על אופניים חשמליים, מומלץ להשתמש בקסדה תמיד! אך החוק קובע כי מגיל 16-18 חייבים להשתמש בקסדה בכל רכיבה על אופניים חשמליים. מגיל 18 ומעלה חלה החובה בחבישת קסדה רק בדרכים שהוגדרו כדרכים  לא עירוניות או באם מדובר ברכיבה ספורטיבית.
  • קנסות עקב רכיבה לא זהירה - רוכבי אופניים חשמליים חייבים לציית לכל חוקי התנועה, וכל עבירה עלולה להוביל לקנסות ועונשים שקבועים בחוק. חשוב לדעת, שהקנס על עבירה בשימוש אופניים חשמליים מתחת לגיל 16 הוא בגובה 1,000 ש"ח, חציית צומת ברמזור אדום תעלה לאותו רוכב כ 1,500 ש"ח. כמו כן, אסור לרוכב להשתמש בטלפון סלולרי באמצע נסיעה או לרכב כששתי ידיו לא מונחות על הכידון. 

ביטוח לאופניים חשמליים

אומנם החוק אינו מחייב לעשות ביטוח לאופניים חשמליים, אך עקב ריבוי התאונות שבהן מעורבים אופניים חשמליים, כדאי לשקול ולרכוש ביטוח מתאים. לאיילון קיימת תוכנית ביטוח "בשביל האופניים" המעניקה לך ביטוח לאופניים חשמליים כלפי צד ג'.
 
כמו כן, תוכל לפנות לסוכן הביטוח שלך באיילון. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון  או בטופס צור קשר .
 

רכיבה בטוחה!
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?

עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?

הנחיות במקרה של תאונה עם אופניים חשמליים

לכתבה המלאהעשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?
על רכיבה בטוחה בתקופת החורף

על רכיבה בטוחה בתקופת החורף

קבל איתנו מספר דגשים על רכיבה בטוחה ביום סגריר
לכתבה המלאהעל רכיבה בטוחה בתקופת החורף
שני צעיריפ רוכבים על האופניים ומחייכים

נסיעה בטוחה באופניים חשמליים

עלייה מדאיגה במספר התאונות עם אופניים חשמליים - מה עושים?
לכתבה המלאהנסיעה בטוחה באופניים חשמליים
רוכבים על אופניים חשמליים בהתאם לחוק?

רוכבים על אופניים חשמליים בהתאם לחוק?

כך תהיו בטוחים ומבוטחים בשביל האופניים
 
 
לכתבה המלאהרוכבים על אופניים חשמליים בהתאם לחוק?

לקבלת הצעה לביטוח בשביל האופניים

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח בשביל האופניים
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString