ביטוח חבות מעבידים: למה לא כדאי לעסק שלך לוותר עליו?

עובד ומעביד לוחצים ידיים
בעלי עסקים עשויים לשאת באחריות לפגיעות ולנזקי גוף שונים שעלולים להיגרם לעובדים שלהם במסגרת עבודתם. אז מה זה ביטוח חבות מעבידים ואיך הוא יכול לסייע לעסק שלך במקרים כאלו.
 
תכנית ביטוח חבות מעבידים הינה תכנית ביטוח לעסק, שיכולה לכסות אותך כבעל עסק ואת החברה שלך מפני תביעות פיצויים של עובדים עקב פגיעה גופנית, פגיעה תאונתית או מחלת מקצוע. אז מה כולל הביטוח, למי הוא מתאים ולמה הוא כל כך חשוב לעסק שלך.

מה זה חבות מעבידים?

ביטוח חבות מעבידים הוא ביטוח שמעביר את האחריות לתשלום פיצויים לעובדים, מהמעסיק לחברת הביטוח, על פי תנאי הביטוח. בעלי עסקים שהעסק שלהם מבוטח בביטוח חבות מעבידים, יודעים שכל עוד הם עומדים בתנאי הביטוח, הם יכולים להיות בטוחים שגם אם חלילה יקרה משהו לעובדים שלהם הם לא יספגו מכה כלכלית קשה.

מהי תאונת עבודה?

על פי הגדרת הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו של אדם אצל מעביד או מטעמו. על פי ההגדרה הזו, תאונת עבודה לא חייבת להתרחש במקום העבודה עצמו, היא יכולה להתרחש גם בדרך לעבודה ובדרך חזרה מהעבודה.

כדי לקבוע 'תאונת עבודה', צריך להתקיים קשר סיבתי בין העבודה לבין התאונה, כשהקשר הזה כולל גם סיכוני דרך בדרך לעבודה או ממנה.

בתאונת עבודה גם המעסיק חשוף לתביעה

במקרים של תאונת עבודה, העובד יכול לתבוע מהביטוח הלאומי דמי פגיעה. יחד עם זאת, במקרים רבים, נפגעי תאונות עבודה יכולים לתבוע גם את המעביד.

למי ביטוח חבות מעבידים מתאים?

העובדים הם הנכס המשמעותי ביותר לעסק וביטוח חבות מעבידים מאפשר לך (בעל העסק) לתת להם, וגם לעצמך, את השקט, את הביטחון ואת הידיעה שהבריאות והעתיד שלהם חשובים לא פחות משגשוג העסק.
חבות מעבידים יכול לחסוך סבל רב לעובד שנפגע ולבני משפחתו, והוא יכול למנוע מהחברה שלך להיגרר למאבק ממושך, ולהגיע במקרים קיצוניים גם לפגיעה משמעותית. ביטוח חבות מעבידים הופך למשמעותי אפילו יותר במקרים של חלילה מוות לעובד, שכן במקרים כאלו מדובר בפיצויים גבוהים ביותר.

להצטרפות לביטוח חבות המעבידים המוביל של איילון, ניתן להשאיר פרטים בטופס צור קשר או לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון.

מוקד שירות הלקוחות

דואר אלקטרוניmail@ayalon-ins.co.il
טלפון: 1-700-72-72-27
פקס: 03-7569560
ימים ושעות פעילות: א'-ה' מ-8:00 עד 16:00

לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות

לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString