מאמן אישי

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים אישיים

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים אישיים


מה זה אימון אישי?

(נקרא גם קואוצ'ינג, מאנגלית: Coaching) הוא תהליך המכוון לסייע לאנשים מתפקדים להציב ולהשיג מטרות, להתגבר על מכשולים ולשמר מוטיבציה היעד של האימון האישי הוא שבתום התהליך המתאמן ירכוש את הכלים הנחוצים להשגת מטרות עיסקיות וכן בטחון עצמי ויכולת להגשימן.


מי מנחה את התהליך?

התהליך מונחה על ידי מאמן אישי הנקרא באנגלית "קואץ'" (Coach) ומכונה בעברית לעתים גם קואצ'ר. האימון האישי הוא מקצוע חדש יחסית, שעדיין אין לו הסמכה רשמית (unlicensed profession). לאימון אישי הגדרות שונות. בהן: סיוע ללקוח ללמוד, מתן תמיכה והכוונה בפיתוח מודעות עצמית, יעילות והגשמה, סיוע בשיפור חוויית החיים והביצועים בתחומים שקובע "המתאמן", טיפוח של מכוונות עצמית ללמידה וצמיחה אישית ועזרה ללקוחות בשיפור הביצועים המקצועיים והאישיים בתחום מסוים או קבוצת כישורים.


מה מטרות האימון האישי?

האימון האישי מיועד להוביל אל הגשמת מטרות מתוך היכולות והכישורים הקיימים בידי המתאמן תוך התערבות ממוקדת וקצרת מועד המתמקדת בהקניית כלים וחיזוק תכונותיו של המתאמן. כמו כן, שיטה זו אינה מתעכבת על עברו של המתאמן אלא בכאן ועכשיו.


מה תפקידו של המאמן?

תפקידו של המאמן הוא לא לייעץ, אלא לשתף פעולה באופן המאפשר למתאמן להגדיר בעצמו את צרכיו ומטרותיו. כמו כן, המאמן רואה את המתאמן כנושא באחריות לנקיטת הפעולות הדרושות להגשמת מטרותיו. איך מגדירים יעדים לאימון מוצלח? האימון האישי הוא יחסים מקצועיים שבהם המאמן עובד עם המתאמן לעידוד למידה חוויתית ושיפור רמת התפקוד והביצוע, אשר על פי רוב מכוונים להשגת מטרה ספציפית. בדרך כלל, אדם או ארגון שבוחרים להגיע לאימון עושים זאת כאשר קיימת פרשת דרכים, התמודדות עם קושי או צורך לבצע שינוי בדרך החיים, ולעתים קושי להגיע לתוצאות. עם זאת, יש אנשים הבוחרים להתאמן דווקא בעתות של שגשוג ופריחה, כדי לנצל את המומנטום החיובי ולגדול עוד.


איזה שלבים כולל האימון האישי?

האימון האישי מורכב ממספר שלבים עיקריים:
  • הבהרת הערכים אשר על פיהם הוא מכוון את חייו
  • הבנת החסמים המונעים הגעה למטרה
  • חשיפת החלומות או החזון של המתאמן
  • הגדרת המטרות אשר בהגשמתן מעוניין המתאמן
  • גזירת מטרות המשנה מתוך מטרות העל
  • הולכת המתאמן אל בניית דרך פעולה
  • ליווי יישום דרך הפעולה


מסקנות מתהליך אימון אישי מוצלח – ניסוח יעדי ההמשך

תהליך אימון אישי שנחשב ליעיל הוא כזה המביא לידי ביטוי באופן מיטבי את היכולות של המתאמן ומוביל לתוצאות ולהצלחת המתאמן. האדם מביא את יכולותיו לידי ביטוי מיטבי כאשר מאחורי פעולתו עומדת מודעות לערכים שלו, התגייסות למען חלום שהוא רוצה להגשים או כאשר יש לו אמון ביכולת שלו לבצע זאת. על בסיס זה עושה המאמן שימוש בכלים כמו עידוד, הבאת יכולות למודעות, העלאה ערכים למודעות, קישור בין פעולות ההווה לחזון הפרטי, הבנת חסמים, שימוש בכלי חשיבה תוצאתית, שימוש במשאבים שונים שקיימים כבר בחייו של המתאמן.
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
עם בחליפה מחייך

מה לבדוק כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

עוסק במקצוע חופשי? ייתכן שאתה חשוף לתביעות!

לכתבה המלאהמה לבדוק כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString