רוכבים על אופניים חשמליים בהתאם לחוק?

כך תהיו בטוחים ומבוטחים בשביל האופניים

זוג צעיר רוכב על אופניים עם קסדות

תוכנית "בשביל האופניים" הושקה כיוון שהיום יותר מתמיד - ביטוח אופניים הוא חשוב ורלוונטי. הפוליסה תגן על הרוכב במקרה שפגע בצד שלישי, רק אם רכב כחוק.
 

עלייה בתאונות דרכים עם אופניים חשמליים

בין לא מעט נושאים אקטואליים שתופסים כותרות במהדורות החדשות ובעיתונים לאחרונה, פוליטיים וביטחונים, מדיניים ובינלאומיים, בפעם הראשונה מצליח להסתנן נושא לא פחות חשוב, כזה שהפך למכת מדינה, ובינינו, זה היה רק עניין של זמן עד שזה יקרה - נושא תאונת אופניים החשמליים. גם בלי שלומית מלכה והקסדה, נדמה שבכל מקום שאליו נפנה, השיח על האופניים רוחש וגועש וחילופי האשמות מתבצעים ללא כל הבחנה, בין אלה שמאשימים את הרשויות לבין אלה שבטוחים שהכול באשמת הרוכבים.
 
אין ספק שיש לרוכבים יד בדבר, בטח לאלה שרוכבים בחוסר זהירות ואחריות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש עוד לא מעט דברים שצריכים להיעשות על מנת להשליט סדר בכאוס שנוצר כאן, בחסות כלי הרכב הממונעים. בין אם מדובר באכיפה, פיתוח תשתיות נכונות ונוחות ואפילו חינוך מחדש של הרוכבים, יש עוד הרבה עבודה על מנת להביא לשקט, ובעיקר, להפחית דרסטית את כמות התאונות המובילה לפצועים ולמרבה הצער גם להרוגים המתווספים לסטטיסטיקה המפוקפקת.
 
מצד אחד, אין ספק שהאופניים החשמליים מהווים פתרון יעיל וזול להתניידות ממקום למקום ברחבי העיר, בטח במרכז הארץ, אחרת אין שום הסבר לפופולאריות העצומה שלהם. מצד שני, הסיקור התקשורתי הבולט לא קורה סתם - כמות הפצועים וההרוגים יוצאת מכלל שליטה. אז בינתיים, עד שתתגבש תוכנית-על לפעולה ודברים יחלו לזוז, החלטנו להשיק את תוכנית "בשביל האופניים". למה? כי היום, יותר מתמיד, ביטוח אופניים הוא חשוב ורלוונטי.
 

"בשביל האופניים" - תוכנית ביטוח לרוכבים לפי החוק

"לצערנו, תאונות הדרכים, שבהן מעורבים רוכבי אופניים חשמליים הפכו מכת מדינה והן גובות מחיר דמים נורא ואיום", מסביר מנכ''ל איילון חברה לביטוח, אריק יוגב. "מעבר לאסון הנורא שבאיבוד חיים ופציעות, נוכחנו שרבים מהנפגעים נותרים ללא מענה ביטוחי ראוי. עם זאת, היה לנו מאוד חשוב לעודד את הרוכבים לנהוג באחריות ועל פי חוק, לפיכך החלטנו לוותר במודע על פלח שוק ולשווק את הביטוח רק למי שרוכב באחריות וכדין".
 
ביטוח אופניים חשמליים או בשמה "בשביל האופניים" מעודדת את הרוכב לרכיבה אחראית כחוק, כתנאי לכך שיוכל לרכוש פוליסה ייעודית שתגן עליו במקרה של פגיעה בצד שלישי וכאמור, רק אם נהג כחוק. הפוליסה החדשה, נועדה לרכיבה למטרות פרטיות בלבד (לא כולל שימוש עסקי, שימוש למטרות רווח, ספורט אתגרי ותחרויות) ומספקת לרוכבים על אופניים חשמליים, שהינם מעל גיל 18 בלבד, אחריות כלפי צד שלישי. כל זאת בתנאי שנהגו על פי חוק ולא הרכיבו נוסעים נוספים.
 
כחלק מתהליך העידוד לנהיגה אחראית, הפוליסה מיועדת רק לבעלי אופניים שמהירותם אינה עולה על 25 קמ''ש, שבהם מותקנים צופר או פעמון, פנס קדמי, פנס אחורי ומחזיר אור בהתאם לתקנות התעבורה. הרכיבה חייבת להיות בדרכים שנועדו לכך בהתאם להוראות הדין. למען הסר ספק, רוכב האופניים עצמו אינו נחשב צד שלישי.
 
ביטוח איילון שמה לה למטרה להילחם בתופעה הגואה של תאונות המתרחשות בשל שימוש באופניים החשמליים ומקווה, בזכות הפוליסה החדשה, למנוע את התאונה הבאה.
 

איך רוכשים את תוכנית הביטוח?

לפרטים אודות תוכנית הביטוח "בשביל האופניים" פנה לסוכן הביטוח שלך באיילון שישמח לתת לך הצעה שמותאמת לך. אם אין לך סוכן ביטוח, ניתן לפנות לאחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.
 
 
שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?

עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?

הנחיות במקרה של תאונה עם אופניים חשמליים

לכתבה המלאהעשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – למי לפנות?
על רכיבה בטוחה בתקופת החורף

על רכיבה בטוחה בתקופת החורף

קבל איתנו מספר דגשים על רכיבה בטוחה ביום סגריר
לכתבה המלאהעל רכיבה בטוחה בתקופת החורף
נסיעה בטוחה באופניים חשמליים

נסיעה בטוחה באופניים חשמליים

עלייה מדאיגה במספר התאונות עם אופניים חשמליים - מה עושים?
לכתבה המלאהנסיעה בטוחה באופניים חשמליים

לקבלת הצעה לביטוח בשביל האופניים

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לביטוח בשביל האופניים
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString