מה חשוב לבדוק כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית

איש בחליפה מחייך

עוסק במקצוע חופשי כמו רופא, עורך דין או מהנדס? יכול להיות שאתה חשוף לתביעות!


אם אתה בעל עסק שנותן שירות ללקוחות: משרד עורכי דין, פירמת רואי חשבון וכדומה, או עוסק במקצועות חופשיים כמו רופא, מטפל, עורך דין, רואה חשבון, מעצב פנים, מהנדס, או אדריכל, חשוב שתדע שאתה חשוף לתביעות.


כן, כל עסק ובעל מקצוע שעלולים לגרום נזק לרכוש, או נזק כספי, או נזק גופני ללקוח או מטופל, חשופים לתביעות מצד הלקוחות והמטופלים שלהם, גם אם הנזק נגרם בתם לב. למשל, נניח שאדם עבר ניתוח בבית חולים על ידי רופא מסוים, ומצבו הורע. אותו אדם יכול לתבוע גם את בית החולים וגם את הרופא באופן אישי. באותה מידה, עשוי לתבוע אדם שנגרם לו נזק כתוצאה מתכנון לקוי של בית, ניסוח רשלני של עורך דין ועוד. במקרים כאלו, אם רכשת ביטוח אחריות מקצועית (כדאי לרכוש בנוסף גם ביטוח לעסק), והפגיעה נעשתה בתום לב, חברת הביטוח היא זו שתפצה את התובע.


ביטוח אחריות מקצועית מגן עליך מפני תביעות של לקוחות, אבל הוא גם מגן על הלקוחות מפני מצבים בהם לאדם או לחברה אין כסף לשלם את הפיצויים שפסק בית המשפט. זה מקרה של הפסד-הפסד, מכיוון שהחברה או האדם יהפכו לחדלי פירעון ולא יוכלו להמשיך לעבוד, ובמקביל התובע יקבל רק חלק מהפיצויים שפסק לו בית המשפט, או שיקבל את כל הפיצויים אבל לאורך זמן ארוך מאוד. כדי להתמודד עם התופעה הבעייתית הזו, מומלץ ורצוי לרכוש ביטוח אחריות מקצועית.


מה חשוב לבדוק ולעשות כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

 • מה גבול האחריות של הביטוח?
  גבול אחריות הביטוח הוא הסכום המקסימלי שחברת הביטוח תשלם עבור תביעת אחריות מקצועית.
 • מה גובה ההשתתפות העצמית?
  באיזה מקרים נדרשת מכם השתתפות עצמית? האם היא נדרשת גם אם בית המשפט פסק כנגד התובע?
 • כיצד להתאים את הביטוח לעיסוק שלך?
  יש הבדלים בין ביטוחים לבעלי מקצוע שונים. הסיכונים המקצועיים של רופא שונים מאלו של רואה חשבון או עורך דין, ואלו שונים מהסיכונים המקצועיים של מהנדס וכן הלאה. לכן חשוב לוודא שחברת הביטוח מבינה את הדרישות המקצועיות הרלוונטיות למקצוע שלך, ויש לה כבר מבוטחים בתחום הזה.
 • לוודא כיסוי אחריות מקצועית למקרים של הפסקת פעילות
  פרשת מהעבודה? גם כשאתה בפנסיה, אתה עדיין חשוף לתביעות בגין מקרים שקרו בעבר. ביטוח אחריות מקצועית למקרים של הפסקת פעילות מבטח אותך גם בפנסיה, במחירים שהולכים ויורדים עם השנים ככל שהסיכון לתביעה קטן.

  לפרטים על ביטוח אחריות מקצועית באיילון לחץ כאן


לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות

לקבלת הצעה לביטוח חבויות ואחריות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString