טיפ דיגיטלי לסוכני איילון: מתקדמים לאוטומציה

ריכזנו עבורך מספר כלים שכדאי לך להכיר

למה העסק שלך צריך Marketing Automation? בשלוש מילים: סדר, יעילות, מהירות. שלושה כלים שיכולים לסייע לעסק שלך להיפטר מהרגלים ישנים, לנצל את הזמן בצורה מיטבית, לחסוך זמן יקר וגם לא מעט כסף.

תהליכי שיווק אוטומטיים הולכים ותופסים תאוצה בארץ ובעולם, וזה הזמן להכיר את הכלים המובילים שמסוגלים להסתנכרן עם כל המידע שמגיע לעסק שלך ועם כל המידע שיוצא ממנו, לאסוף את הנתונים בצורה מסודרת ולהעביר אותם לאנשים הרלוונטיים בארגון, לתת מענה ראשוני ללקוחות קיימים ופוטנציאליים, ובקיצור - להפוך את החיים שלך להרבה יותר קלים.


WhatsApp Business - להיות זמינים תמיד

בתור הערוץ המרכזי לתקשורת בין אישית, WhatsApp הוא אחד הכלים החשובים ביותר לעסק שלך. שליחת מסרונים (הודעות SMS) הפכו בשנים האחרונות לפחות אטרקטיביים בקרב הקהל הרחב, לכן שימוש באפליקציית WhatsApp Business יכולה לתת לך מענה לשליחת הודעות מידיות וכן לאפשר ללקוחותיך ליצור עמך קשר מידיי. מבחינה ויזואלית, שימוש באפליקציית Whatsapp Business, זהה לאפליקציה הרגילה (כדי שלא לפגוע בנוחות השימוש באפליקציה), אך היא מאפשרת לך לקבל הרבה יותר:

  • שליחת הודעות מוכנות מראש, ללא צורך להקליד את אותה הודעה שוב ושוב.
  • מעקב אחר כמות ההודעות הנכנסות והיוצאות ואפשרות לניתוח סטטיסטי.
  • מענה אוטומטי מיידי להודעות נכנסות בהתאמה אישית (למשל, לאחר שעות הפעילות).

Facebook Messenger Chatbots - להשתמש במשאבים בצורה חכמה

כבר בשנת 2016, פורסמו תוצאות סקר, לפיו 80% מהעסקים בארצות הברית מעוניינים לעבור לטכנולוגיית צ'אט בוט. זה לא מפתיע, בהתחשב בכמות הזמן אותו בעלי עסקים "מבזבזים" על פעולות טכניות פשוטות, אבל רבות מאוד, שגוזלות המון זמן. בדיוק כמו עם WhatsApp, פייסבוק פיתחה צ'אט בוט עסקי על גבי פלטפורמת Facebook Messenger, וכיום האפשרות הזו זמינה לכל אחד (אוקטובר 2021).

יתרונות הבוט בפייסבוק:

  • מאפשר לך לתת מענה ללקוחותיך וכן לקהל המתעניין בעסק שלך, בערוץ נוסף.
  • מקצר זמני מענה.
  • חוסך במשאבי אנוש.
  • מאפשר לך לקבל מידע על מהות הפניות שהתקבלו והסטטוס שלהן.
  • יודע לשמור מידע ובמידה ותבחר, לבצע Re-Enetage עם הלקוח.

אוטומציה למייל - למידה של התנהגות הגולש

יש לך רשימת תפוצה? מעולה. כל מה שנשאר לעשות זה לעבוד איתה בצורה נכונה. יש לא מעט עסקים שנוהגים “להפציץ” את רשימת התפוצה שלהם באופן קבוע במיילים שיווקים, במטרה שהמיילים האלו יביאו בסופו של דבר לרכישה. בפועל, רבים מהעסקים הללו מוצאים את עצמם בתיבת הספאם.

אוטומציה חכמה של מערכת המייל לומדת את התנהגות הגולש, זוכרת באיזה שלב הוא נמצא בתהליך הקניה, ושולחת לו מיילים עם הצעות אישיות כדי להשלים את הרכישה או כדי לחזור ולבצע רכישות נוספות. הטמעת המידע במערכת היא חד פעמית והמיילים נשלחים באופן אוטומטי, כך שמערכת מיילים חכמה לא מצריכה ממך התעסקות מיותרת, והיא משחררת אותך להתעסק בדברים שמעניינים אותך באמת.


מערכות לריכוז כלי האוטומציה בעסקים ובארגונים

מעבר לשלושת הכלים שהוזכרו עד כה, ישנם לא מעט כלים המאפשרים לך לבצע תהליך אוטומציה בארגון או בעסק, בשיטת 'הכל כלול'. מה זה אומר? מדובר במערכות שבעצם מרכזות את כל המערכות האחרות (וואטסאפ, פייסבוק, מערכת מיילים חכמה ומערכות נוספות), למערכת אחת שיודעת לתקשר עם כל המערכות האחרות, לשלוט בהן ולקבל מהן דאטה מקיף בזמן אמת.מעניין? מועיל? הנה עוד טיפ שאולי יעניין אותך: שימוש נכון במדיה החברתית >>

כתבות שיוכלו לעניין אותך...
איך למנוע התקפות סייבר על העסק שלך?

איך למנוע התקפות סייבר על העסק שלך?

5 צעדים שיקטינו את הסיכון להתקפת סייבר על העסק שלך
לכתבה המלאהאיך למנוע התקפות סייבר על העסק שלך?