איילון חברה לביטוח

תמונה

מהדורה פיננסית לסוכני איילון אוגוסט 2022

סקירת מאקרו – שוק ההון


עולם

לאחר צמיחה שלילית של 1.6% ברבעון הראשון, ארה"ב רשמה צמיחה שלילית בשיעור שנתי של 0.9% ברבעון השני ובכך נכנסה למיתון לפי ההגדרה היבשה של שני רבעונים רצופים שליליים. יחד עם זאת, כאשר צוללים למרכיבי הצמיחה נראה שלא כצעקתה. כפי שניתן לראות באיור 1, הצריכה הפרטית בארה"ב שמהווה כ- 70% מהתמ"ג מציגה התאוששות בצריכת השירותים שהתרסקה עקב הקורונה ועדיין לא חזרה לקו המגמה, לצד ההתפרצות שחלה במהלך הקורונה ברכישת מוצרים, שעל אף הירידה שרואים באיור 1, היא עדין מרשימה וגבוהה מקו המגמה טרום קורונה. ייתכן שהירידה ברכישת המוצרים נובעת, בין היתר, מהאינפלציה השוררת בארה"ב ופוגעת בביקושים.


איור 1 ו- 2

נתוני הצמיחה השליליים, לצד העלאת ריבית הפד במהלך חודש יולי ב- 0.75% הפיחו, משום מה, רוח חיובית בקרב מנהלי ההשקעות בעולם אשר "מאושרים" מהכניסה למיתון משום שהם צופים כבר התחלה של הורדת ריבית הפד כבר במהלך המחצית הראשונה של 2023 (איור 2). הורדת הריבית חיובית ביותר לשוקי המניות. ואכן, שוקי המניות בעולם לא נשארו אדישים והציגו עליות מרשימות במהלך חודש יולי. מדדי המניות אשר עלו באופן החד ביותר במהלך חודש יולי: נאסד"ק – 12.6%, קאק הצרפתי – 8.9%, MSCI WORLD – 7.9% והדקס הגרמני – 5.5%.

ישראל

בישראל טרם התפרסם נתון הצמיחה של המשק לרבעון השני של השנה. האינדיקטורים למצבו של המשק הינם חיוביים ביותר, כך למשל, ברבעון השני של השנה נרשמה עליה של 3.2% ברכישות בכרטיסי אשראי שהינו אינדיקטור לצריכה הפרטית במשק שמהווה כ- 60% מהתמ"ג בישראל. אינדיקטור נוסף לחוזקו של המשק הינו שיעור האבטלה שהסתכם בחודש יוני ב- 3.4%, כ- 146 א' מובטלים (הנתון האחרון שפורסם), כך שלמעשה יש היום יותר משרות פנויות כ- 150 א' (ביקוש לעובדים) מאשר עובדים מובטלים (היצע עובדים) דבר שמביא ללחצי שכר כלפי מעלה וממשיך להזין את האינפלציה המקומית.
האינפלציה ב- 12 החודשים האחרונים עומדת על 4.4% כמחצית מהאינפלציה השוררת בארה"ב ובאירופה. יחד עם זאת, החשש של בנק ישראל מהתפרצות אינפלציות בישראל הביאה אותו לפעול באופן אגרסיבי ולהעלות את הריבית החודש ב- 0.5% לרמה של 1.25% והציפיות הן שבהחלטה הקרובה ריבית בנק ישראל תעלה בעוד 0.5% לרמה של 1.75%.

בדומה לעולם, בשוק ההון המקומי נרשמו עליות שערים במדדי המניות, אך הן מתונות יותר ביחס לעולם, כך למשל עלו מדדי המניות ת"א 35 ות"א 90 במהלך חודש יולי ב- 6.5% ו – 6.9% בהתאמה. מבין הסקטורים בלטו מדד ת"א נפט וגז ומדד ת"א טכנולוגיה שרשמו עליות של 10.8% ו- 7.9% בהתאמה. תשואות איגרות החוב הממשלתיות הארוכות עלו בתחילת התקופה הנסקרת וירדו בחדות בסופה חזרה לאותה סביבה. במרווחי האג"ח התאגידיות נרשמה ירידה בדומה למגמה העולמית. בחינת קשיי המימון בקרב העסקים בגדלים השונים לפי סקר המגמות של הלמ"ס ממשיכה להיות נמוכה יחסית בכל המגזרים.

איילון יתרון פיננסי:
פרסום תשואות במסלולי השקעה לחודש יולי 2022


סוכנות וסוכנים יקרים,
לשימושכם, ריכוז תשואות והרכב נכסים במסלולי ההשקעה הפעילים בתוכנית חיסכון פרט: "איילון יתרון פיננסי".

מגמת השיפור בנתוני התשואות נמשכת גם החודש.
 להתרשמותכם, מצורף הקובץ המלא.


לצפייה בתשואות לחצו כאן

ביטוחי מנהלים ותגמולים לעצמאיים:
פרסום תשואות במסלולי השקעה לחודש יולי 2022  

סוכנות וסוכנים יקרים,
לשימושכם, ריכוז תשואות והרכב נכסים במסלולי ההשקעה הפעילים בביטוחי מנהלים ותגמולים לעצמאיים.

מגמת השיפור בנתוני התשואות נמשכת גם החודש.
להתרשמותכם, מצורף הקובץ המלא.

 

לצפייה בתשואות לחצו כאן
בברכת המשך צמיחה עסקית משותפת!