איילון חברה לביטוח

תמונה

מהדורה פיננסית לסוכני איילון יולי 2022

 • גמישות

  גמישות שינוי מסלולי השקעה ללא תשלום מס

 • חיסכון שמתאים לכל מטרה
  חיסכון שמתאים לכל מטרה:
  דירה, ילדים, נזילות ועוד
 • איילון יתרון פיננסי

  איילון יתרון פיננסי

  השקעת חיסכון בשוק ההון
   
 • מסלולים גמישים לחיסכון והשקעה
  מסלולים מגוונים לחיסכון והשקעה
 • משיכת כספים בכל זמן וללא קנסות
  משיכת כספים בכל זמן וללא קנסות
   

שוק ההון – סקירת מאקרו


עולם


האינפלציה בארה"ב ובאירופה ב- 12 החודשים האחרונים חצתה את ה- 8% כפי שניתן לראות באיור. נראה שישנו קונצנזוס בעולם בדבר ההתפרצות האינפלציונית ודרך הטיפול בה באמצעות העלאות ריבית אגרסיביות על ידי כל הבנקים המרכזיים המובילים בעולם. ואכן, במהלך החודש האחרון הריבית בארה"ב עלתה ב- 0.75% לרמה של 1.75% (איור 2) ובאירופה כבר מדברים בגלוי (ולא ברמזים) על העלאת ריבית ראשונה כבר החודש בשיעור של 0.25%, ועל כך שהריבית שם תעמוד בסוף השנה על 0.8%.

גרפים

ההעלאות האגרסיביות הביאו לירידה בציפיות האינפלציוניות ברחבי העולם, והפוקוס עבר מדיונים על אינפלציה וריבית, לגלישת ארה"ב, אירופה ושאר העולם למיתון, שכבר התבטא בהנמכת תחזיות הצמיחה של הכלכלות המובילות בעולם על ידי בתי ההשקעות הגדולים. הדיבורים על כניסה למיתון הצליחו גם להביא לירידה במחירי הסחורות בדגש על מתכות ומזון, אך הם עדיין נמצאים בסביבת מחירים גבוהה. שוקי המניות בעולם לא נשארו אדישים והמשיכו לרדת גם במהלך חודש יוני.

מדדי המניות אשר ירדו באופן החד ביותר מתחילת השנה הם: נאסד"ק – 30%, ראסל 2000 – 24%,MSCI WORLD – 21% ו- S&P 500 – 20.6%. חשוב לציין שעיקר הירידות בשוקי המניות בעולם נובעות כרגע מהתכווצות מכפילי הרווח בעקבות הציפיות להמשך העלאות ריבית ולא ממיתון כלכלי שטרם השפיע על רווחי החברות.


ישראל


בישראל המצב הכלכלי כרגע יותר טוב מאשר בעולם. הנתונים הריאליים בישראל כרגע מצוינים, כך למשל, שיעור האבטלה הגיע במחצית הראשונה של חודש יוני ל- 3% כ- 129 א' מובטלים, כך שלמעשה יש היום יותר משרות פנויות, כ- 155 א' (ביקוש לעובדים) מאשר עובדים מובטלים (היצע עובדים) דבר שמביא ללחצי שכר כלפי מעלה וממשיך להזין את האינפלציה המקומית. האינפלציה ב- 12 החודשים האחרונים עומדת על 4.1%, כמחצית מהאינפלציה השוררת בארה"ב ובאירופה. יחד עם זאת, החשש של בנק ישראל מהתפרצות אינפלציות בישראל הביאה אותו לפעול באופן אגרסיבי ולהעלות את הריבית החודש ב- 0.5% לרמה של 1.25% (איור 2). הציפיות הן שבסוף השנה ריבית בנק ישראל תעלה לפחות ל- 2.5%.

על אף הנתונים הריאליים החיוביים, בנק ישראל הנמיך את תחזית הצמיחה כך שהתוצר יצמח בשנת 2022 בשיעור של 5% ובשנת 2023 בשיעור של 3.5%, קצב נמוך ב-0.5% לעומת התחזית הקודמת בכל אחת מן השנים. חרף הירידה בנתוני התחזית, רמת הפעילות הנגזרת מהתחזית עודנה איתנה, וגבוהה משמעותית מהתחזיות של המדינות המובילות בעולם.

בשוק ההון המקומי נרשמו ירידות שערים במדדי המניות, אך הן מתונות יותר ביחס לעולם, כך למשל ירדו מדדי המניות ת"א 35 ות"א 90 מתחילת השנה ב- 7.5% ו – 9.6% בהתאמה. תשואות איגרות החוב הממשלתיות הארוכות עלו בתחילת התקופה הנסקרת וירדו בחדות בסופה חזרה לאותה סביבה. במרווחי האג"ח התאגידיות נרשמה ירידה בניגוד למגמה העולמית. בחינת קשיי המימון בקרב העסקים בגדלים השונים לפי סקר המגמות של הלמ"ס ממשיכה להיות נמוכה יחסית בכל המגזרים.

איילון יתרון פיננסי:
פרסום תשואות במסלולי השקעה לחודש יוני 2022


סוכנות וסוכנים יקרים,
לשימושכם, ריכוז תשואות והרכב נכסים במסלולי ההשקעה הפעילים בתוכנית חיסכון פרט: "איילון יתרון פיננסי".

מגמת השיפור בנתוני התשואות נמשכת גם החודש.
 להתרשמותכם, מצורף הקובץ המלא.


לצפייה בתשואות לחצו כאן

ביטוחי מנהלים ותגמולים לעצמאיים:
פרסום תשואות במסלולי השקעה לחודש יוני 2022  

סוכנות וסוכנים יקרים,
לשימושכם, ריכוז תשואות והרכב נכסים במסלולי ההשקעה הפעילים בביטוחי מנהלים ותגמולים לעצמאיים.

מגמת השיפור בנתוני התשואות נמשכת גם החודש.
להתרשמותכם, מצורף הקובץ המלא.

 

לצפייה בתשואות לחצו כאן

למבצעי מכירות

בברכת המשך צמיחה עסקית משותפת!