מהדורת סייבר מיוחדת לסוכני איילון

תמונה

שבוע הגנת הסייברבשיתוף מערך הסייבר הלאומי

 

מתקפות הסייבר נמשכות...

כך תמנע ממתקפת סייבר על העסק שלך

למרות המודעת הגוברת, חברות רבות נופלות בשנים האחרונות קורבן להתקפות סייבר. בנוסף לביטוח סייבר המעניק כיסוי במקרה של מתקפות סייבר הפוגעות במערכות המידע, בחומרה, בתוכנה ובדאטה, חשוב להקדים תרופה למכה ולהגן על העסק שלך ממתקפות סייבר על ידי אמצעים נוספים.


5 צעדים שכדאי לנקוט כדי להקטין את הסיכון להתקפת סייבר:

 • להגביר את המודעות של העובדים לסיכוני סייבר
  טעויות של עובדים הן הגורם המרכזי לפריצות דאטה במתקפות סייבר. חשוב לתת לעובדים הנחיות מסודרות לגבי השימוש באינטרנט ובמערכות החברה, פתיחת קבצים, זיהוי של הודעות אזהרה וכדומה.
 • להשקיע באבטחה ובגיבוי
  חשוב להשקיע באבטחה רב שכבתית ולהתקין תוכנת אנטי וירוס ו"חומת אש" כדי למנוע התקפות סייבר, אבל חשוב לא פחות להשקיע בגיבוי ובמערכות התאוששות כדי להפחית את פגיעה במקרה של התקפה.
 • לשמור את מערכות האבטחה מעודכנות
  המלחמה בין מערכות האבטחה להאקרים היא מלחמה בלתי נגמרת, כאשר בכל פעם שמערכות האבטחה מצליחות להילחם בפירצת אבטחה ההאקרים מוצאים אחת אחרת. המשמעות היא שאם יש לך בעסק מערכת אבטחה אבל היא לא מעודכנת, העסק שלך נמצא בסיכון.
 • להשקיע בסיסמאות
  מפתיע לגלות כמה אנשים משתמשים בסיסמאות ברירת מחדל כמו 123456, שזה בעצם כמו להיות בלי סיסמה בכלל. חשוב לעודד את העובדים להקפיד על סיסמאות שונות למערכות שונות, לבחור סיסמאות שכוללות מספרים, אותיות ותווים, ואפילו לחייב אותם להחליף סיסמה אחת לתקופה.
 • להגן גם על הטלפונים והמחשבים הניידים
  הטלפונים והמחשבים הניידים שהעובדים לוקחים הביתה עלולים להיות שער הכניסה להתקפת סייבר. כדי למנוע זאת, יש מערכות אבטחה שמנטרות גם את המכשירים הניידים. הן מזהות אם הטלפון הנייד או הלפטופ מותקפים וחוסמות את הפגיעה.

  רוצה לדעת עוד על ביטוח סייבר של איילון? לפרטים לחץ כאן >>
מתקפות סייבר במישור הביטוחי

ביטוח המאפשר לבעל העסק להתמודד עם מתקפות סייבר במישור הביטוחי

מתקפות סייבר הפכו לאיום יומיומי ממשי, ואף אחד לא מוגן מהן. ככל שאמצעי המיגון הולכים והופכים למתוחכמים יותר, כך גם האקרים ועבריינים. מתקפות הסייבר פוגעות באנשים פרטיים, בחברות קטנות  וגם בגופים גדולים, כגון: בנקים, צבאות, בתי חולים ומוסדות ממשלתיים.


מהי מתקפת סייבר?

המילה סייבר (Cyber) מתארת אירוע שמתרחש ברשת האינטרנט או קשור אליה. כשמתייחסים ל"מתקפת סייבר", מתכוונים לפריצה למאגרים, גניבת נתונים, שינוי זדוני של נתונים וכדומה, במסגרת פעולת טרור, פשע "אזרחי", ריגול תעשייתי או מתקפת האקרים.


מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם אירועי הסייבר?

כדאי לבחון פתרונות טכנולוגיים שונים להתמודדות עם התקפות סייבר, יש פתרונות מגוונים שניתן לרכוש מחברות שונות או ישירות מספק האינטרנט. אולם, חשוב לזכור שאם הצליחו לחדור למאגרי המידע של אחת מחברות האשראי הגדולות בארצות הברית, כנראה שאין הגנה מושלמת. במסגרת ביטוח העסק שלך, כדאי שתשאל את סוכן הביטוח שלך על ביטוח סייבר. ביטוח סייבר מעניק כיסוי במקרה של מתקפות סייבר אשר עלולות לפגוע במערכות המידע, בחומרה (ציוד) בתוכנה ובמידע האגור בהן, ניתן לרכוש את הביטוח כחלק מביטוח לבית העסק או כביטוח בפני עצמו.


במקרה של מתקפת סייבר, הביטוח יכסה:

 • הוצאות שנדרשו לצורך שיקום הרשת או הנתונים השמורים בה
 • הפחתה בהכנסות עסקיות שתגרם לעסק במהלך תקופת השיקום
 • גניבת סייבר
 • סחיטת סייבר - הוצאות או דמי סחיטה ששולמו על ידי המבוטח כדי למנוע: אובדן או נזק לרשת, אובדן כספים או אמצעי תשלום, השחתת אתר אינטרנט, אובדן נתונים וחשיפה או שימוש בלתי מורשה במידע סודי
 • סייבר צד שלישי - נזק שנגרם לצד שלישי בגין אירוע סייבר אצל המבוטח ועוד

כבעל עסק בהחלט כדאי שתהיה מוכן לאיום זה.

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

בעל עסק? הסרטון הבא הוא בשבילך:

 

 

איילון מקדמת אותך, גם בדיגיטל!

1
הקמת עמוד ייעודי לסוכנותך באתר איילון, בצירוף לוגו הסוכנות, כולל קישור לאתר הבית שלך
2 
קידום פרטי סוכנותך ברשת, לאיתור קל ומהיר על ידי גולשים!
 
3 
במנגנון "חיפוש סוכנים" באתר איילון, נפרסם קישור לעמוד הייעודי שלך
 
4 
פניות גולשים שיחפשו אותך, תועברנה ישירות לתיבת המייל של סוכנותך, לטובת המשך מתן שירות אישי והגדלת מכירות