מהדורה מיוחדת לסוכני איילון

תמונה

והתחזית:שרב כבד

קבל מאיתנו מספר טיפים ועצות שיעזרו לך לעבור את גל החום

נוהגים בקיץ: המלצות לנהיגה זהירה בימי השרב

1 
כדאי לבדוק לחץ אוויר בכל ארבעת הגלגלים כל שלושה שבועות ובפרט בנסיעה בימים חמים - זכרו, כאשר חם בחוץ, האספלט של הכביש מתחמם מאוד. נסיעה עם לחץ אוויר לא מתאים, עלולה לגרום לבלמים ולמערכת ההיגוי לא לתפקד בצורה נכונה ובמקרים קיצוניים אף לגרום לפיצוץ הצמיג.

2
בגלל החום הרב ולמרות השימוש במזגן ברכב, מומלץ להקדים את הנסיעות לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות הערב.

3
בנסיעה ארוכה או בזמן עמידה בפקקים, יש להקפיד על הפסקת נהיגה במקום מוצל או קריר ולשתות מים.

4 
בימי השרב החמים, כאשר המזגן והרדיו פועלים וחלונות הרכב סגורים, הנהג עשוי שלא לשמוע את המתרחש סביבו, דבר שיכול לגרום להיסח דעת בזמן הנהיגה ולסכנה ממשית. כדאי להשאיר פתח צר לאוורור באחד החלונות על מנת לשמוע את הנעשה מחוץ לרכב וכן לאפשר תחלופת אוויר בתוך הרכב.

5 
בזמן חניה, רצוי להחנות את הרכב בחניה מקורה או מוצלת ככל האפשר.

6
חשוב לנהוג עם משקפי שמש על מנת למנוע סנוור.

7 
כדאי לנהוג עם נעליים סגורות ועם רצועה שאוחזת את כף הרגל מאחור. נעלי אצבע ונעליים אחרות שאינן מתאימות לנהיגה עלולות להישמט ולהיכנס מתחת לדוושות הרכב.

8
לא להשאיר חפצים על המושבים של הרכב. ניתן לשים חפצים אישיים בתא המטען ואת בקבוקי המים לשים במתקן המיועד לכך, בדופן הדלתות או ליד ידית ההילוכים. בזמן בלימה החפצים יכולים לעוף ולפגוע בנוסעים ברכב.


נהיגה בטוחה וטובה לכולם!

חדש באיילון! תעריף חדש לביטוח הרכב!
 
מבצעי מכירות מיוחדים לרגל השקת תעריף הרכב החדש!
 
איך להכין את הרכב לנהיגה בקיץ?
ילדה קטנה מציצה מבעד חלון רכב

החורף חלף ועמו הכבישים החלקים, הגשמים החזקים והסכנות האורבות על הכביש. הנהיגה בקיץ בטוחה יותר, הימים ארוכים והכבישים יבשים. האמנם? לא ממש! רק מעט נהגים מבינים כמה חשוב להכין את הרכב גם לעונת הקיץ ולדאוג לתחזוקה נאותה ולמניעת סכנות הצפויות לרכב עם בוא החום הכבד. אז נכון, לא תמיד בקיץ הרכב קריר ונעים, אבל נקיטת כמה צעדים בסיסיים, תאפשר לך להקל על הרכב שלך בתקופה הקרובה.


מה כדאי לבדוק ואיך תכין את הרכב לקיץ?

במיוחד עבורך אספנו כמה טיפים שיסייעו לך לוודא שמערכות הרכב תקינות לנסיעה בקיץ:


צמיגי הרכב

בכל עונות השנה חשוב לבדוק את צמיגי הרכב, להם השפעה ישירה על בטיחות הנסיעה שלנו בכביש, אבל בתקופת הקיץ, החום הכבד גורם ליובש ושחיקה בצמיגים ועלול לפוצץ אותם. לפני נסיעה ברכב, ובמיוחד לפני כל נסיעה ארוכה:
  • וודא שהצמיגים אינם שחוקים או יבשים – צמיג הנראה שחוק, מחייב החלפה בדחיפות!
  • הקדש כמה דקות לבדיקה חיצונית של הצמיגים, על מנת לוודא שאין בהם פגמים אחרים העלולים לסכן את נסיעתך.
  • בדוק את לחץ האוויר בכל אחד מצמיגי הרכב, בהתאם להוראות היצרן.

מערכת קירור המנוע

החום הכבד היא אחת הבעיות היכולות לגרום להתחממות המנוע. אם תקלע למצב כזה בזמן נסיעה, תאלץ לעצור את הרכב שלך באופן מידי, שכן תקלה כזו יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך במנוע הרכב. לכן, חשוב מאוד לעקוב תמיד אחרי מצב שעון החום בלוח המחוונים, לבדוק את מפלס נוזל הקירור ואם יש צורך למלא את המכל בנוזל מתאים ובאותה הזדמנות, לבדוק גם את תקינות מצבם של הצינורות היוצאים ממנו.

מערכת המיזוג והאוורור

לאוויר קריר ונעים ברכב בתקופת הקיץ חשיבות משמעותית לנסיעה בטוחה. נהג הסובל מחום בזמן הנסיעה אינו מרוכז, מתעייף ויכול חלילה להיות מעורב בתאונה. לכן, חשוב לבדוק את תקינות מערכת המיזוג ולוודא שהיא תקינה. חשוב לוודא שפתחי האוורור של המזגן נקיים מאבק ומלכלוך שהצטבר בהם ולגשת לבעל מקצוע שיבדוק את תקינות מיכל הגז, במידה והאוויר היוצא מהמזגן אינו קר מספיק.
 

המצבר ומערכת החשמל

בתקופת הקיץ מערכת החשמל נתונה לעומסים כתוצאה מהפעלה אינטנסיבית של מזגן הרכב וממערכת האוורור של הרדיאטור. לכן חשוב מאוד לבדוק את המצבר:
  • בדוק שאין קורוזיה על המגעים החשמליים.
  • בדוק את גובה הנוזל במצבר, ואם חסרים מים מלא בו מים מזוקקים.
  • בדוק את התאריך המוטבע עליו, וודא שלא הגיע הזמן להחליף אותו.

מגבים

כמו בחורף גם בקיץ קיימת חשיבות למגבים טובים. ניקיון האבק שעל השמשה הקדמית לאחר יום אביך במיוחד, או סימנים של יתושים וחרקים שנדבקו לך על השמשה, הכרחי לצורך ראות טובה בזמן הנסיעה. על כן, מומלץ לבדוק את תקינות המגבים ולוודא שמיכל המתזים מלא.
 

וילונות, מים ומשקפי שמש

גם אם רכבך לבן, מובטח לך שפנים הרכב יתחמם מאוד בעונה זו. מומלץ לשקול להוסיף וילונות לחלונות הרכב ולשמשה הקדמית וליהנות מאווירה נעימה וקרירה יותר בתא הנוסעים. אל תשכח להצטייד לנהיגה במשקפי שמש ובבקבוק מים על מנת להישאר רענן ולהגיע בבטחה למחוז חפצך.
 

קיץ נעים ובטוח!


 
בברכת המשך צמיחה משותפת!