משכנתא הפוכה: לעזור לילדים גם בפנסיה

יציאה לפנסיה מביאה עמה לרוב ירידה בהכנסות, ובאופן פרדוקסלי, זה קורה דווקא כשהילדים מתחתנים, קונים דירה או מרחיבים את המשפחה, כך שהם צריכים עזרה כלכלית, יותר מתמיד. באמצעות משכנתא הפוכה אפשר לעזור לילדים, מבלי להיכנס לסחרור כלכלי.

משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה, על חשבון הבית - ניתן לממן באמצעותה סיוע לילדים במימון חתונה או רכישת דירה, מחזור חובות ועוד. ומה עם הבית? הוא נשאר בבעלותך.

אמא ובת מתחבקות ומחייכות


לקחת משכנתא הפוכה ולשמור על הבית

מה לעשות כשהילדים זקוקים לעזרה כלכלית לחתונה או להשגת הון התחלתי לקניית דירה ראשונה?

בית הוא נכס אבל הוא גם המקום בו אנחנו גרים, ולא פחות חשוב, במקרים רבים בית הוא הירושה המשמעותית אותה הורים יכולים להעביר לילדים שלהם. הבעיה שהחיים בכלל וההוצאות הכלכליות בפרט, לא תמיד תואמים לרצונותינו.

בעבר השיקול היה 'למכור או לא למכור'. הורים רבים מכרו את הבתים שלהם ועברו לדירות צנועות, או למגורים בשכירות, כדי לעזור לילדים. היום, באמצעות משכנתא הפוכה, אפשר לעזור לילדים, לשמור על הנכס, ולהישאר לגור בבית. כל עוד הנכס ברשות הלווה, אפשר להמשיך וליהנות מכספי המשכנתא ההפוכה.

לעזור לילדים במסלולים גמישים

בעת לקיחת משכנתא הפוכה אפשר ואף רצוי לתכנן את החזר ההלוואה לטווח ארוך, בדיוק כמו שמתכננים משכנתא רגילה. באיילון ביטוח, ניתן לקחת משכנתא הפוכה במגוון סוגי ריביות: ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית צמודה לפריים, ריבית משתנה אחת לחמש שנים (עפ"י עוגן אג"ח ממשלתי צמוד) וניתן גם לשלב בין סוגי הריביות.

בנוסף, ניתן לשנות את מסלול המשכנתא ההפוכה, כך שתתאים לצרכים המשתנים שלך ושל המשפחה שלך. ניתן לבחור במסלול בלון (אין תשלום לאורך חיי ההלוואה כאשר הקרן והריבית משולמים רק בסוף התקופה), מסלול ריבית (הקרן משולמת בסוף התקופה, אך יש תשלום חודשי של הריבית) או מסלול שפיצר (תשלום חודשי של קרן וריבית). כמו כן, ניתן לעבור בין המסלולים במהלך חיי ההלוואה. עם זאת, חשוב לדעת ששינוי המסלול יגרור עדכון הריבית, בהתאם למחירון.החזרים חודשיים, האם זה חובה?

את המשכנתא ההפוכה באיילון לא חייבים להחזיר בתשלום חודשי, והתנאי העיקרי הוא שיש להחזיר את ההלוואה במלואה רק לאחר שהנכס נמכר על ידי הלווים או שיורשיהם מחויבים לפרוע את ההלוואה. בכל אחד מהמסלולים שצוינו מעלה, ניתן לפרוע את ההלוואה או חלק ממנה, בכל עת, מבלי לשלם קנס עבור פירעון מוקדם.

תהליך קל, מהיר ונגיש

יש לך נכס בשווי 1 מיליון ₪ ומעלה? הדרך שלך לקבלת המשכנתא ההפוכה לעזרה לילדים היא קצרה ופשוטה.

רוצה לקבל פרטים נוספים על משכנתא הפוכה? אנחנו מזמינים אותך לפנות אל אחד מסוכני הביטוח של איילון או למלא את פרטיך בטופס צור קשר.

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

מעוניין לקבל פרטים נוספים?

מעוניין לקבל פרטים נוספים?
שם מלא
טלפון
גיל
שווי ערך נכס
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString