5 דרכים לשמור על איכות החיים בפנסיה

מה זה משכנתא הפוכה ואיך היא יכולה לשפר את איכות החיים?

יציאה לפנסיה היא שלב דרמטי בחיים. החיים שלך אמנם משתנים, אבל אפשר ורצוי לשמור על האיכות שלהם - ואפילו לשפר אותם. אז איך עושים את זה?

סביר להניח שכבר קיבלת עצה או שתיים בנוגע לתחביבים חדשים ולעיסוקים פוטנציאליים שיוכלו להחליף את העבודה שלך. מתוך אמונה שאת רוב העצות כבר שמעת, ומתוך כבוד והערכה גדולים לעשורים הרבים שהשקעת מחייך לטובת העיסוק והעשייה שלך, העצה הטובה ביותר בהקשר הזה היא - לעשות את זה בהדרגה.

אישה מבוגרת וילדה מסתכלות במחשב ומחייכות

לאמץ את השינוי

יצאת לפנסיה ושגרת היום שלך, שהייתה מורכבת רובה מעבודה ומעשייה, השתנתה מאוד. שינוי שגרת החיים יכול להיות דבר מרגש ועם זאת הוא יכול בהחלט להעלות חששות. כדאי להכיר בחששות הללו ולנתב אותם לאופטימיות שתיתן לך מוטיבציה להגשים את מה שתמיד רצית וחלמת לעשות אבל לא היה לך פנאי.


לשמור על כושר

אז נכון, אין שום עיסוק שיכול להחליף את העשייה רבת השנים שלך, אבל פעילות גופנית היא בכלל לא תחליף - היא שדרוג שיכול לסייע לבריאות הגופנית והנפשית. פעילות גופנית עשויה אף לשפר את התפקוד היומיומי, אם משלבים אותה באופן הדרגתי ונכון.


להציב מטרות לעתיד

מטרות הן הכוח המניע את האדם מאז ומתמיד. מטרה יכולה להתחיל במשהו קטן כמו לבלות שעה בשבוע עם הנכדים, ומטרה יכולה גם להיות גם כתיבת 500 מילים ביום לספר שתמיד רצית לכתוב או ללמוד לנגן שיר בגיטרה או כל מטרה אחרת שרצית להגשים ואף פעם לא היה לך זמן.
עכשיו, מעבר לזמן, יש לך גם משאב חשוב לא פחות, וזה ניסיון. לא משנה מה המטרה שהצבת לעצמך, היכולת שלך להשיג אותה ולהנות מהדרך תהיה הרבה יותר גבוהה כיום.

לוודא שההון שלך תואם את התוכניות לשנים הבאות

עם השנים, בטח ביציאה לפנסיה, איכות החיים שלך נמצאת בחלק העליון של סדרי העדיפויות שלך. הזמן הפנוי והמטרות החדשות שהצבת לעצמך, דורשים, במקרים רבים, לא מעט כסף. יחד עם הרצון לשדרג את רמת החיים ולהגשים את המטרות החדשות, יציאה לפנסיה באה במקרים רבים גם עם ירידה בהכנסות. לכן, חשוב לתכנן את העתיד הפיננסי שלך היטב, כך שדאגות כלכליות לא יכבידו עליך.


איך משכנתא הפוכה יכולה לעזור לך לשמור על איכות החיים בפנסיה?

משכנתא הפוכה מאפשרת לך להמשיך לחיות ברמת חיים גבוהה ואפילו לשדרג אותה, כך שהגורם הכלכלי לא יפריע לך להגשים את השאיפות שלך לעתיד.


מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה, ללא החזרים חודשיים וללא מועד פירעון קבוע מראש. משכנתא הפוכה מאפשרת לך לקבל את ההלוואה, תוך שיעבוד הבית שברשותך, ללא צורך להחזיר את ההלוואה כל עוד אתה חי בבית. רף הקבלה הוא נמוך והתהליך פשוט ומהיר.


מי נותן משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה ניתן לקבל מחברות ביטוח וגופים פיננסים נוספים אשר מעניקים את השירות. חשוב לדעת שבניגוד למשכנתא רגילה, כשלוקחים משכנתא הפוכה, אין צורך לעבור מבדקי הכנסה ואין חובה לרכוש ביטוח חיים למשכנתא.


מתי צריך להחזיר את המשכנתא ההפוכה?

הלווים או יורשיהם יכולים כמובן לפרוע את ההלוואה במלואה או חלק ממנה בכל עת. הפירעון הוא ללא קנסות.


מה גובה הריבית על המשכנתא ההפוכה?

כאשר לוקחים משכנתא הפוכה ריבית נצברת על סכום הקרן למשך כל תקופת ההלוואה, מדובר ריבית נמוכה בהשוואה להלוואה צרכנית רגילה.


איך מחשבים משכנתא הפוכה?

גובה המשכנתא ההפוכה לה אתה זכאי, מחושבת לפי גיל, שווי הנכס, והצורך שלך. מחשבון המשכנתא ההפוכה של איילון מאפשר לך להזין את הפרטים ולגלות מה הוא סכום ההלוואה המקסימלי שמגיע לך.

רוצה לקבל הלוואה בתנאי משכנתא הפוכה? מלא את פרטיך בטופס צור קשר וקבל הצעה משתלמת למשכנתא הפוכה שמתאימה לך.


* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל

מעוניין לקבל פרטים נוספים?

מעוניין לקבל פרטים נוספים?
שם מלא
טלפון
גיל
שווי ערך נכס
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString